Gastroenterologija

probava

JANA

moji problemi:proljevi po 10 tak puta dnevno,nadutost,prdez,smrad iz usta,bolni grcevi(ponekad),poslije iscrpljujucih proljeva ogromni hemerodi,svjeza krv (ponekad)u vecim kolicinama,kod male nuzde izbacujem fekalije,prekidi se dogadaju i traju 2-3 mjeseca i onda sve po starom,imam visak kilograma uz te tegobe ,prejedam se kada osjecam da nemam vise sto izbaciti,zeljezo mi pda na 2.8 pa ga dizem kakvom-takvom zdravom prehranom,fe-tablete ne mogu piti jer mi je stolica jos jaca ,antibiotike izbjegavam jer mi takoder pojacavaju osjecaj za praznjenjem.
OBAVILA SAM:REKTOSKOPIJU,KOLONOSKOPIJU,GASTROSKOPIJU I koliko su mi doktori rekli sa tim djelom je u redu.

To traje oko 6 godina a one preglede sam obavila tijekom 01 godine.

molim Vas da me uputite u daljnje korake jer inerakcija (verbalna)doktor -pacijent nije dovoljna da mi pokaze i kaze sto dalje

proljevi me cine izuzetno anksioznom i razdrazljivom pa udvostrucuju efekt proljeva.pokusala sam biti koncizna pozdrav iz zagreba

dr sc Željko Krznarić

poštovana,
jasno je da uz sve navedene tegobe, te nakon učinjenih pretraga koje ste naveli nije moguće jednostavno odgovoriti na Vaše pitanje. Vi zasigurno morate učiniti kompletnu gastroenterološku obradu na jednom od bolničkih odjela. Pretraga koja nedostaje je Rtg pasaža tankog crijeva, ali vjerovatno bi trebano učiniti i neke druge: npr. periferne hormone štitnjače, sc. obilježenim leukocitima, kvalitetan i opsežan laboratorij, koprokulture, provokacije na amebe i dr. .......