Gastroenterologija

stolica

Katarina

Postovani, vec dugo vremena imam stolicu jednom tjedno(MOZDA),i mnogo puta je tvrda da poslije na papiru vidim krv.Svaki put moram se muciti i priznojavati kad idem u wc.Imam 22 godine.Molim vas da mi odgovorite sto je potrebno uciniti?Vec sam gledala ostale postove a takvi imaju hemoroide a ja ne.

Doc.dr.sc. Ž.Babić

Preporučam u prehranu uključiti hranu bogati vlaknima npr. Probavin, Fitolax, tako da povećavate dozu dok ne postignete mekšu stolicu svaki dan. Krv na papiru može biti uzrokovana heemoroidima ili naprslinama čmara zbog tvrde stolice. Preporučam rektoskopiju , te hormone štitnjače T3, T4,TSH, kao i GUK. Doc.dr.sc. Ž.Babić