Gastroenterologija

upala trbušne šupljine

zvjezdana

Zanima me što podrazumjeva upalu trbušne šupljine i kako se to lijeći?

Doc.dr.sc. Ž.Babić

Vjerojatno mislite na peritonitis. Uzrokovana je nekom drugom bolešću (npr. poucanjem šupljeg organa, širinejm abscesa, ozljedom, zbog ciroze jetre itd). Liječenje je kirurško uz antibiotike, ili samo antibioticima, a u oba slučaja svakako i nešto od drugih mjera kao korekcija elektrolita, acidobaznog statusa, postavljanjem sonde, uspostavlanjem rada crijeva itd. Doc.dr.sc. Ž.Babić