Gastroenterologija

vjetrovi

Mirna

Imam bebu od 6 mjeseci. Rodila se u sezoni "graha i kupusa" ali ja nisam to jela jer sam se bojala njenih grceva. Ipak, od poroda imam mnogo vise problema sa vjetrovima. Mogu li si pomoci?

dr.sc. Željko Krznarić

poštovana,
na žalost podaci koje navodite vrlo su oskudni, pa odgovor može biti samo općenit. U žena nakon poroda često dolazi do različitih poremećaja probave, vrlo često zatvora, ali i vjetrova koje i Vi navodite. U podlozi su brojni čimbenici od psiholoških vezanih uz trudnoću i majčinstvo, preko neadekvatne ishrane, hormonalne aktivnosti, iscrpljenosti i sl. Problemi se mogu umanjiti tijekom vremena, osobito redovitom i adekvatnom ishranom. Molim vas da za detaljije savjete pogledate odgovore na neka od ranijih pitanja.