kašnjenje menstruacije

dodo123

Dobra vecer, imam pitanje.

Ako menstruacija kasni dan ili dva i imate spolni odnos, moze li to jos produljuti kasnjenje menstruacije i postoji li mogucnost trudnoce ako imate nezasticen odnos sa ejakulacijom u rodnicu?

Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može to odgoditi nastup menstruacije. Ako su neplodni dani a vjerovatno jesu, neće doći do trudnoće.

voces

Postovani curi mi kasni menstruacija vec mjesec dana s tim da nismo imali nikakve odnose nakon njezine posljednje menstruacije koja je bila 30.6 neznamo u cemu je problem i zbog cega kasni

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dječače, sugeriram vam da prevrtite prijašnje posteve koji govore o uzrocima kašnjenja menstruacije.
Koji je uzrok kod vaše djevojke ne mogu znati. LP.

vana0301

Dobar dan,
Imam redoviti ciklus od 28-32 dana svaki mjesec. Zadnju menstruaciju sam imala 04.07.2016 i trebala sam sada dobiti 05.08.po mome proracunu. Imala sam spolne odnose s deckom tokom plodnih dana, ali smo koristili zastitu kao i uvijek i svrsavanje ne obavlja u meni. Jako se brinem da li je moguce da sam trudna s obzirom da mi kasni 9 dana? Napominjem da sam neposredno prije menstruacije bila obavijestena o smrti mlade cure i krenula na put za inozemstvo i jos uvijek sam tu. Takodjer je prisutna nagla promjena klime.
Unaprijed Vam hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako savjesno primjenjujete kontracepciju, a vidim da je tako, ne trebate brinuti oko trudnoće. Promjena mjesta boravka, stres, je rezultat kašnjenja menstruacije.

andjela1805

Postovani. Imam 16 godina i kasni mi menstruacija dva dana. Vec dva dana osecam blagi bol u stomaku kao kad treba da dobijem ali nista. Imala sam odnos sa deckom pre 10-ak dana bez zastite ali je odnos kratko trajao tako da nije ejakulirao uopste ni u mene ni vani. Iskreno plasim se da sam trudna, imala sam i stres pre 15-ak dana zbog bolesti majke pa mi se sve pomesalo uglavi. Sta moze biti uzrok kasnjenja, bas sam uplasena sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći. O mogućim uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Bestija

Postovani,
Curi kasni menstruacija 3 dana, zadnja menstruacija je pocela 17.7 a zavrsila 4,5 dana kasnije. Spolni odnos smo imali bez zastite 9.8 , mozete li mi reci ako su to bili plodni ili ne plodni dani.? I dali je moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su joj ciklusi redoviti i ujednačeni, tad kad ste imali odnos bili su neplodni dani, tako da vjerujem da se ne radi o trudnoći.

zzbunjena

Postovati,menstruacija mi kasni 5 dana uvek mi je bila redovna,ovaj mesec sam imala nezasticen odnos,radila sam test bio je negativan.Imam stalno krvarenje prilikom polnog odnosa ,a ovaj mesec sam imala i bolove u predelu levog jajnika,proslo je za sedam dana.Da li postoji mogucnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test dobro napravljen i nakon kašnjenja menstruacije a negativan je, onda se ne radi o trudnoći.

med18

Postovani doktore,

4 dan je otkako mi kasni, jako sam zabrinuta, uradila sam test na trudnocu, negativan je. Zadnju menstruaciju sam imala 2.08., trebala sam da dobijem 30.08..Polni odnos bez zastite sam imala 24.08., ejakulirao je, ali ne u meni. Prije dvije sedmice imala sam blagu upalu i pjesak u besici. Da li to moze biti razlog kasnjenja i mogu li da iskljucim trudnocu kao razlog kasnjenja?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. O ostalim uzrocima kašnjenja menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

pezaz5677

Pozdrav.. kasni mi jedan dan, imala sam stvari 1.7. do 6.7.
Imala sam nezasticeni spolni odnos ali nikad nije doslo do ejakulacije u mene.. nakon odnosa me dolje malo boli i iritira.. imam bijeli iscjedak i malo me grudi bole..dal je rijec o trudnoci ili necemu drugom.. zabrinuta sam.. hvala

pezaz5677

1.8. do 6.8. pardon

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o upali vanjskog spolovila i rodnice. Da li ste trudna,to ne znam. Napravite test na trudnoću.

Domi9

Postovani, curi mi kasni menstruacija malo vise od 3 tjedna.Inace je redovita ali prije 4 mjeseca je prvi put preskocila s time da tada nije bilo spolnog odnosa. Zadnji odnos imali smo 24.9.kad su prema izracunu bili neplodni dani. Koristili smo zastitu. Postoji li ikakva sansa za trudnocom il je mozda samo nekakva upala?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka napravi test za početak. Ako je negativan u prijašnjim postevima koji govore o kašnjenju menstruacije ćete pronaći koji su još sve mogući uzroci izostanka.

barbara1004

Postovani,
Zadnji odnos sa deckom sam imala pet dana prije menstruacije i bio je ne zasticen te ejakulacija je bila izvan, menstrualni ciklus mi traje 31 dan i dan kada smo imali odnos je neplodan dan? Menstruacija mi kasni 4 dana pa me zanima imali sanse da sam trudna? Moram napomenuti da sam nakon prosle menstruacije krenula intenzivno vjezbati! I pod velikim sam stresom jer mi menstruacija kasni...

Nazad
1 ... 34 35 36 37 38 39 ... 47
Naprijed