Mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguće ako nije došlo do izljevanja ejakulata u rodnicu.

Marko.M

Još jednom hvala štovani doktore, ali za svaki slučaj uradit ćemo test.
Još bih Vas zamolio za jedno, dakle, ako je slučajno došlo do kakvog začeća ( no znam da izlijevanja ejakulata u rodnicu nije bilo, sa sigurnošću), što se treba konzumirati radi otklanjanja istog, koje pilule ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako slučajno test bude pozitivan onda neka se djevojka javi svome ginekologu.

Marko.M

Štovani,
vrlo je bitna značajka pa da Vam iznesem, djevojka mi je imala menstruaciju, na datum koji obično dobiva, želim da Vas pitam je li to znak da trudnoće nema ?
11.04 je došlo do već pomenutog odnosa (tzv. trljanja polnih organa bez ejakuliranja u rodnici), a 20.04 je bila uredna menstruacija, dakle, da li je to jasan faktor da trudnoće nema, ili se trudnoće manifestira kasnije, kod neke druge menstruacije?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da se ne radi o trudnoći. Imala je menstruaciju na vrijeme.

Kozik

Poštovani doktore, zanima me da li je moguće da je djevojka ostala trudna, ukoliko je, u toku ručnog zadovoljavanja, između mene i nje, na našim rukama bilo predejakulata, a te ruke smo gurali u njenu vaginu? Nije bilo ejakulacije i penetracije, samo se plašim da predejakulat, koji je bio na mojim rukama možda doveo nju do trudnoće, jer sam gurao ruku u njenu vaginu. Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da nije noguće. Educirajte se.

ZabrinutaJOJ

Molim vas pomozite mi

Lijep pozdrav,

oprostite na smetnji, s obzirom da nemam kome drugo da se obratim molim vas da mi pomognete s medicinske strane odgovorom na pitanje ispod.

Dakle zanima me da li nevina djevojka tokom plodnih dana moze zatrudniti izravnim kontaktom genitalija bez penetracije ? Dakle trljanjem spolovila s partnerom gdje partner nije nista gurao u rodnicu s obzirom da sam nevina i svrsio je na stomak ...sad kako sam u strahu ide mi se piskiti konstntno i imam bolove u stomaku kao grcceve

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da ne.

ZabrinutaJOJ

Doktore...ja sam se konsultovala sa jos par ginekologa na ovaj nacin i svi tvrde da je moguce iako nije doslo do penetracije :S Zbunjena sam kako sam vec navela imam cudan osjecaj u stomaku i neke bolove oko jajnika...molim vas dajte pojasnite malo vas odgovor od "naravno da ne " nemam se s kim konsultovati a menzes mi je tek za 10tak dana

zabrinuta_12

Poštovanje, pošto se ne snalazim baš na stranici jer sam nova (msm da sam postavila ovo pitanje ali ga nmg naći) pa bih Vas zamolila da mi ovdje odgovorite. Prije mjesec i pol sam se "igrala" sa dečkom. Imali smo peting ali jedno od nas je bilo obučeno. Nakon ejakulacije, on je obrisao spolni organ maramicom,kao i ruke, ali poslije toga me zadovoljavao(bez guranja prstiju u rodnicu) pa se bojimo da nije ostalo nešto sjemene tekućine na prstima. Nekoliko dana poslije toga sam dobila očekivanu menstruaciju, a i još jednu nakon toga ( 25.03. i 18.04 ) koje su trajale 5 dana. Nadam se da nisu krvarenje u toku menstruacije. Međutim brine me to što već mjesec dana imam mučnine, bez povračanja ( i danas, te variraju nekad jače,nekad slabije) i nadutost te veoma,veoma česte gasove. Da li je moguća trudnoća? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinutajoj, ne umišljajte trudnoću gdje je nema.
Najbolje da odete na pregled kod onih koji vam kažu da je na taj način moguća trudnoća a pustite druge
Da ovdje postavljaju ozbiljnija pitanja!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zabrinuta 12, naravno da trudnoća nije moguća.

Marta1122

Poštovani,
Imam nekih nedoumica pa bih vas molila za mišljenje.Ovakva je moja situacija:Nekoliko puta sam spavala s dečkom i uvijek smo se štitili i bez obzira na kondom, nikad nije ejakulirao u mene. jednom me je nakon ejakulacije u kondom i obrisanih prstiju zadovoljavao rukom ( u takvoj situaciji nije moglo doći do trudnoće, nadam se). Mjesečnicu imala od tog (možda) rizičnog odnosa dvaput , ali neredovito, (što je bila situacija i do sad), i sve simptome.bolne grudi, grčevi. Nakon sumnje u trudnoću napravila sam 4 testa na trudnoću, dva na jutarnji urin i dva na popodnevni, i svi su bili negativni.ali i dalje u meni potoji neki nemir i sumnja. Bradavice su mi potamnile, što sam pročitala da je simptom trudnoće i to je jedino što me muči. Znam da sam neiskusna i da su moje sumnje možda bezazlene i glupe ali molim vas da mi kažete da li postoji ikakva mogučnost trudnoće i koji još uzrok tamnjenja bradavica osim trudnoće postoji. hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana vaše sumnje su neopravdane. Nemate razloga se brinuti jer nikako se ne radi o trudnoći.

zika001

postovani Doktore,,zanima me da li moja djevojka moze da ostane trudna,,imali smo 11.05 tj,23 dan njenog ciklusa odnos sa kondomom,,koji je na zalost pukaoo,,ali ejakulacija je bila vanii,,tj 2 minuta posle vadjenja,,,pa da li u tom slucaju postoji neka opasnost,,molio bi Vas za odgovor,,hvalaa Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji: ejakulacija vani i neplodni dani. Dovoljni razlozi.

kondomm

Postovani Dr, imao sam odnos sa devojkom pre 2 dana, posle predigre krenuo sam da stavim kondom, ali slucajno sam okrenuo naopako, kada sam ukapirao skinuo sam i okrenuo na pravu stranu, ne znam da li je bilo sperme ili bilo koje tecnosti na njemu.. ali recimo da je bilo minimalno sperme, 3-4 kapi. Da li ima bilo kakve sanse da devojka zatrudni? I ako ima da li ima svrhe da uzme pilule sada? proslo je 50h od tada?

aaanaaa24

poštovani doktore..
zamolila bih vas da mi skratite muke.. ovako imala sam nezaštićeni odnos prošli mjesec.. po tom nekom kalendaru ispada mi da su bili plodni dani.. menstuacija mi je trebala doći do 23.4. imala sam sve znakove pms-a... test mi je bio negativan..radila sam ga 8dana nakon izostanka menstruacije. dobila sam je 3.5. i trajala mi je 4 dana..a inače traje 7 i nije bila uobičajna već slabija.. pomislih dobila sam menstruaciju nisam trudna... no inače kad dobijem menstruaciju grudi me prestanu boliti... a meni joj uvijek ta bol traje i imam tupu bol kod maternice i jajnika kao pred menstruaciju..kad pijem kavu muka mi je i navečer kad legnem. koja je mogućnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kondom, svakako šansa nije velika ali postoji.Neka uzme day after pilulu još nije kasno.

Nazad
1 ... 5 6 7 8 9 10 ... 190
Naprijed