Mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana njuska55, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Pričekajte menstruaciju. Savjetujem hormonsku obradu radi neredovitih ciklusa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Sara_a, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Pričekajte menstruaciju. Ako želite biti sigurni, uradite test na trudnoću s prvim jutarnjim urinom.

Kikiriki95

Postovani, da li se patoloski oblik spermatozoida moze popraviti lijekovima ukoliko je do toga dovela neka infekcija?

njuska55

Hvala Vam na odgovoru! Pricekat cu da dodje. Htjela bih Vas pitati da li neuredni ciklusi mogu biti uzrokovani Pilulama koje sam prestala piti? Jer su mi prije uzimanja istih ciklusi trajali 27 dana uvijek... sada 23-26 dana. Da li postoji sansa da ce se ciklusi unormaliti i je li stanje zabrinjavajuce? Zbilja se zivciram oko kasnjenja menstruacije, a voljela bih da mogu pratiti plodne dane kako bih izbjegla spolne odnose u tim danima, odnosno da se mogu stiti.

Ines91

Postovani
Ponovno se javljam
Jucer sam trebala dobiti menstruaciju no medutim nije dosla..jucer mi je bio 28 dan ciklisa..danas 29
Danas ujutro sam napravila s prvim uriinom test clear blue onaj jeftiniji i pokazao je negativno..menstruacije jos nema..
Dali da pricekam jos koji dan pa ponovim ili nije doslo do trudnoce??
Dali da posjetim ginekologa?
Bila sam u 4 mjesecu ove godine na uzv i sve je bilo u redu..
S obzirom da smo tek ovaj mjesec poceli raditi na bebi i samo 2 puta imali nezasticen odnos neznam niti sama vise dali je stres, trudnoca ili nesto drugo..
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Kikiriki95, liječenjem infekcije popraviti će se nalaz spermiograma.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana njuska55, pilule koje ste prestali piti nisu uzrok neredovitih ciklusa. Uradite hormonsku obradu, najvjerojatnije je u pitanju hormonski disbalans.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ines91, obzirom da je odnos bio prije dva tjedna, test bi trebao biti vrlo pouzdan. No, uvijek postoje lažno pozitivni i lažno negativni rezultati. Ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih tjedan dana, javite se liječniku.

bugzi

pozz molila bih stručno mišljenje glede sljedeće situacije
Dakle, situacija je sljedeća, dečko i ja još nismo imali seksualni odnos, samo malo, rekla bih rizičnog, maženja, međutim meni menstruacija kasni 3-4 dana te ne osjećam nikakve simptome iste osim što me bolio trbuh, zapravo želudac i osjećala sam malu mučninu ali to bih prepisala sumamedu koji sam pila zbog upale korijena dlake… Mučnina je idući dan prestala ali menstrucija još nije došla :/ i mogu reći da mi se malo češće piški haha
Danas, dakle 36. dan ciklusa sam uradila test clearblue te je rezultat odmah bio negativan
Međutim, nakon par sati sam ga ponovno pogledala te okomita crtica koja bi pokazivala trudnoću počela se malo nadzirati i to ne cijelom debljinom nego samo tanka linija, gotovo neprimjetna
Svašta sam čitatala o testovima i svemu tome, pa vam molim da mi napišete vaše mišljenje i oprostite ako bezveze paničarim happy

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu što ste naveli ne postoji šansa za trudnoću. Vjerojatno je u pitanju manji hormonski disbalans.

Ines91

Hvala na odgovoru
Ima li smisla onda ponavljati test kroz 2 -3 dana ako ne dode?

Ivo Balenović, dr. med.

Bolje bi bilo učiniti hormonski status. Test možete ponoviti ukoliko želite biti 100% sigurni da se ne radi o trudnoći.

Ines91

Oprostite..nisam sigurna dali je ovaj zadnji odgovor za hormonski status bio namjenjen meni??
Naime kao sto sam pisala ciklusi su mi26-28-29 cak je znalo biti rijede i 30dan)..
Zadnja menstruacija je bila 05.09.
Odnosi su bili 17.09. I 20.09 i to sa ejakulacijom unutra.
Jos uvijek menstruaciju nisam dobila a trebala sam 02.10.to bi znacilo da je danas 30 dan..test sam radila kao sto sam pisala dan prije menstruacije (01.10. I 03.10.)i bili su negativni..nije mi jasno kakve veze ima hormonski status trenutno sada jer mi ne kasni npr: 20 dana nego ce sutra biti 1 dan s obzirom sa se znalo desiti da dobim i 30 dan ciklusa..vjerujem da postoji mogucnost i da je ovulacija bila kasnije pa me malo zbunio vas status cak i prestrasio...
Simptomi su osim kasnjenja ucestalo mokrenje..lagani grcevi u maternici i jajnicima te lagana mucnina ujutro..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ines oprostite, odgovor nije bio namijenjen Vama. Test može pokazati trudnoću tek nakon implantacije zametka u maternicu. Implantacija se dešava 6. do 12. dana nakon oplodnje. Ako smatrate da je ovulacija nastupila kasnije, postoji mogućnost da je došlo do oplodnje, ali implantacija još nije završila u vrijeme kada ste uradili test.

Kikiriki95

Postovani, sta podrazumijeva tzv. 'Slika policisticnih jajnika' i kako se ona lijeci?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slika policističnih jajnika znači da je volumen jajnika povećan 2 do 3 puta, da su supkortikalno (ispod površine jajnika) poput ogrlice nanizani folikuli (10 i više), te da je stroma jajnika (vezivno tkivo) 2 do 5 puta deblja od normale. Liječenje pcos-a ovisi o kliničkoj slici, simptomima, reprodukcijskim željama te nalazima hormona. Kao što su različiti klinička slika i nalazi u pacijentica sa policističnim jajnicima, tako su raznovrsni pristupi liječenju. Pet glavnih mjera liječenja su: smanjenje tjelesne težine, tjelesna aktivnost, prestanak pušenja i uzimanja alkohola, farmakološko liječenje i kirurško liječenje.

meruuux.17

Izvinite sto ometam,ali me zanima nema mi jos menstruacije a nemam ni simptoma trudnoce osim sto me bole grudi,ali inace me bole uvijek pred menstruaciju i imam vec po koju bubuljicu,ali ipak se brinem...jer decko i ja smo imali odnos prije 3 tjedna s kondomom i sve bilo oke i nakon 20 min bez kondoma ma da sam ja njemu vec ustima pokupila svu spermu i ne vjerujem da spermici mogu da prezive na suhom i nakon 20 min sto cemo imat sex opet on ga je pokvasio..s obzirom da bih u ova 3 tjedna trebala imat nekakve simptome a ja ih nemam..da li treba da se brinem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom mala je šansa da bi došlo do trudnoće, ali za svaki slučaj uradite test.

Dmariccc

Postovani,
Pre tri nedelje sam imao imao odnos sa devojkom. U prvoj pozi smo bili 5 minuta. Kada smo hteli da promenimo pozu, pre ulaska polnog organa u njen, primetili smo da je kondom pukao. Ja sam ga u prvoj pozi proveravao i cinilo mi se da je tad bio citav. A sta ako nije? Pukao je pri dnu (dole, blizu testisa, sa gornje strane). Devojka i ja uvek imamo zasticene odnose, bitno je napomenuti da nije doslo do ejakulacije, cak ni predejakulacije, nisam bio ni blizu toga, nisam ni obicno. Kondom je samo bio napunjen tecnoscu iz prostate. Devojka poslednjih meseci ima redovne cikluse (poslednjih 2-3), a desavalo se da joj kasni pre toga svaki put 7-31 dan. Ima policisticne jajnike i losu ovulaciju, ali u poslednje vreme redovne cikluse. Ovaj put joj kasni 2 dana. Kolika je sansa za trudnocom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenome ne postoji nikakva šansa za trudnoću.