Mogucnost trudnoce?

Sanna__

Poštovani,

Pošto sam naišla na internetu na mnoge "teorije" zanima me stručno mišljenje. Kolika je mogućnost trudnoće,ako je uopce ima, od predejakulata? I što mislite o metodi prekinutog snosaja. Vec duze vremena ju ja i partner uspjesno prakticiramo no uvijek me poslije bude strah tog predejakulata , jer svasta citam o njemu happy unaprijed hvala na odgovoru

svs1811

Poštovani,
Rodila sam 25.07. i pošto nisam dojila (zbog nekih problema) kad sam nakon 6 tjedana bila kod ginekologice rekla je ako već nisam dobila mjesečnicu da ću ju onda vjerojatno uskoro dobiti. Kasnije sam shvatila da sam vjerojatno imala mjesečnicu s nekih 5 tjedana (imala sam par dana smeđi iscjedak koji je povremeno vukao na rozo) i onda sam tako isto imala s nekih 9 tjedana. Pošto sam se dogovorila s ginekologicom da ću piti kontracepciju rekla je kad mi bude 3. dan mjesečnice da počnem piti kontracepciju.
Glavni problem je u tome što smo prvi put nakon što sam rodila imali odnos 30.09. i još je k tome bio nezaštićeni. 29.09. mi se pojavio smeđi iscjedak i možda je u tragovima bilo krvi pa sam ja tek 1.10. krenula piti kontracepcijske tablete. Moje pitanje je koja je mogućnost da sam ostala opet trudna i dal je to uopće moguće pošto ni sama ne znam dal sam imala mjesečnicu ili ne? Prvi put kad sam ostala trudna jednu večer sam povraćala i onda mi je sljedećih par dana bilo mučno. Sad sam 9.10. povraćala navečer i isto mi je već par dana mučno. Dal sam možda trudna? Kad mogu najranije napraviti test s obzirom da ja ni ne znam dal sam imala mjesečnicu, kad je bila ovulacija itd.?
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Sanna, u predejakulatu nema spermatozoida. To je sluz parauretralnih žlijezda koja služi podmazivanju genitalija tijekom odnosa. Od predejakulata trudnoća nije moguća. Problem je jedino ukoliko dođe do polucije (nehotimičnog izlijeva sjemena) tijekom odnosa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana svss1811, nemoguće je ovako retrogradno utvrditi da li ste i kada imali ovulaciju. Ukoliko niste sigurni, jedini je način da uradite test na trudnoću.

Alagicm

Pozdrav. Imam 21 god. , redovan spolni odnos, čuvamo se prirodno, međutim menstruaciju nemam redovnu, zadnju menstruaciju sam imala 5.9 - 8.9

Trenutno mi kasni 13 dana. Grudi me bole i imam povećan apetit, ponekad osjetim oštar bol u lijevom a dans sam osjetila u desnom donjem jajniku, kad uradim neki nagli pokret ustanem ili nesto slicno, zaboli me jako. Nemam baš jako bijelo pranje ovih dana, samo ima jak smrad, takodjer sam prekljucer rano ujutro primjetila na dnevnom ulošku jednu tačku skroz neprimjetnu blijedo crvene krvi. Ali nije krv koja se razlije na uložak, to je bilo kao najsitnije jajašce , ne znam kako da Vam objasnim al izgledalo je kao jaje al ono najsitnije skoro neprimjetno i crvenkaste boje, zanima me da li je to spotting krvarenje ili nešto drugo, da li postoji mogućnost trudnoće,unaprijed hvala,lp.

AlmaX

Postovani,

Zadnja menstruacija mi je pocela 8.10.,odnos sam imala 7dan racunajuci od pocetka menstruacije.Da li je moguca trudnoca? Zadnje tri menstr su bile 13.8 , 11.9. I 8.10.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Alagicim, uradite test na trudnoću. Prema navedenom nemoguće je reći o čemu se radi. Prvo treba isključiti trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana AlmaX, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a budući da imate redovite cikluse, mogućnost trudnoće je samo teoretska.

Pitanje101

Poštovani doktore. Mislim da sam već postavio pitanje. Ali želio bi utvrditi. Naime partnerica i ja smo imali 2 odnosa u vrijeme prodnih dana ali uz korištenje perverzativa i vadjenjem pre ejakulacije. Perverzstivi su provjereni kasnije sa vodom i nisu bili suplji ili slično.
Da li postoji neka šansa za trudnoću jer nas muci paranoja. Poslednjih dana često zna biti mučnina i ponekad ziganje jajnika. Inače ciklus max traje do 35 dana ( malo je neregularan ali nije nikad toliko prelazio) a danas je 36 pa nas to muci. Svašta se može pročitati na internetu pa stručno mišljenje bi dobro došlo. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu što ste naveli ne postoji nikakva šansa za trudnoću.

Kikiriki95

Postovani, s obzirom da je vadjenje polnih hormona (FSH,LH) najbolje izmedju 2. I 5. Dana ciklusa, da li je u redu da se uradi i 5. Dana ciklusa(ukljucuje li i 2. A i 5. Dan ili samo dane izmedju). Pozdrav

lalic22

Pozdrav. Zadnju menstruaciju sam imala 5.9. Takodje imala sam nezasticene odnose sa deckom nekoliko dana pre nego sto sam trebala da dobiejm sledecu. Vec 15 dana mi kasni. Sinoc sam radila test na trudnocu i bio je negativan. Znaci to je bio 14 dan kasnjenja. Nisam imala nikakve simptome al me od sinoc malo bole grudi na dodir.

lalic22

I da nije ejakulirao ni jendom

Kikiriki95

Postovani, da li mozete da mi pojasnite nalaz hormona:
TSH - 6,049 (ref. 0,55-4,78)
T4 - 157,40 (ref. 58,1-140,6)
T3 - 2,77 (ref. 0,92-2,79)
Anti Tg - 148,7 (ref. <60)
Anti TPO - >1300,0 (ref. <60)

FSH - 6,8 ( folikul. faza 2,5-10,2)
Prolaktin - 279,39 (59-619)
Estradiol - 56,0 (Folikul. Faza 19,5-144,2)
LH - 8,80 (folikul faza 1,9-12,5)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Kikiriki, javite se endokrinologu. Poremećen Vam je rad štitne žlijezde. Splon hormoni su u granici normale.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana lalic22, u vrijeme kada je rađen test (14. dana nakon kašnjenja) on je gotovo 100% točan. Vjerojatno je u pitanju hormonska neravnoteža. Javite se liječniku radi obrade.

Merytin

Postovani,

imam uredan ciklus (29-30) dana. Imala sam odnos 26. dan ciklusa i ujutro 27. dan. Koristili smo metodu prekinutog snosaja, prezervativ koristimo samo u plodnim danima. S obzirom da sam imala odnos navecer pa ponovno ujutro, da li postoji sansa da je bilo nekih ostataka od prethodne veceri koji bi mogli izazvati trudnocu?

Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

lalic22

Pozdrav. Poslednju mesntruaciju sam imala 5.09. 10 dana pre nego sto je trebala da usledi sledeca mens, imala sam nezasticene odnose sa deckom ali nije ejakulirao. Inace ciklus mi traje 30-33 dana. Trenutni mi kasni 18 dana. NIsam imala nikakve simptome, Pre 3 dana su pocele malo grudi da me bole na dodir. Radila sam test 14 dan kasnjena nekad uvece (babyrapid) i bio je negativan. Brinem se jer jos uvek ne stize. Prethodnu menstruaciju kad sam dobila bila sam na moru a i kad sam se vratila razbolela sam se, nzm mozda klima utice na kasnjenje.. Takodje nakon 7 dana kasnjena imala sam neki pritisak i piskilo mi se non stop a to me je proslo jer sam pila cajeve. Takodje imam beli sekret.. Par dana imam osecaj kao da cu da dobijem nekad me zaboli stomak...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme kad ste uradili test on bi trebao biti gotovo 100% točan. Vjerojatno se radi o hormonskoj neravnoteži. Savjetujem da se javite liječniku radi pregleda i terapije.