Mogucnost trudnoce?

Dmariccc

Postovani,
Devojka i ja smo imali odnose 26.2. sa kondomom pri cemu nije doslo do ejakulacije u vaginu. Njoj ciklusi traju obicno 32-33 dana kada su normalni(nikada manje). Menstruaciju je pre toga imala 15.februara i trajala joj je 6 dana(obicno joj traje 5). 4.3. se desilo krvarenje, trajalo je par sekundi, bilo je malo krvi i ispraceno je bolovima u donjem stomaku. Treba napomenuti da njoj ciklusi u 90% slucajeva nisu redovni, desavalo joj se da kasni i po 30+ dana, zbog problema sa stitnom zlezdom, policisticnim jajnicima. Ovog meseca joj je podignuta i doza lekova za stitnu zlezdu, i dijagnostikovane su joj aritmije (doktor je reko da joj zbog toga kasni ciklus). Generalno je pod vecim stresom, zbog fakulteta i kolokvijuma. Ciklus je trebalo da nastupi 19.marta ali se to nije desilo, i kasni joj jos uvek. Simptome trudnoce i PMSa jos uvek nema (nema otecenih grudi, potamljenih areola, mucnine itd). Da li postoji sanssa za trudnocom i o cemu se ovde zapravo radi?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu navedenom ne radi se o trudnoći. U pitanju je hormonski disbalans. Savjetujem da uradi analizu hormona.

Malaai1234

Postovani,
Zadnju menstrucaiju sam dobila 16.09. a sa momkom nisam imala spolni odnos, ali smo se zadovoljavali tako sto sam ja njega orlano, a on mene prstima 7. dan ciklusa, on je ejakulirao meni u usta (znam da oralnim putem ne moze doci do trudnoce), ali malo mi je iscurilo po prstima, ruke sam dobro oprala, zatim dok sam se turisala dirala sam tom rukom po spolovilu.. zanima me da je tako moglo ista dospijeti unutar vagine?
8. Dan ciklusa sam imala blage bolove u stomaku jer su mi pocinjali plodni dani sto sam shvatila po sluzavom iscjetku, te sam gurnila prst u vaginu.. zanima me da li je mozda sperme kojim slucajem ostalo medju noktima te da sam je tim putem unijela u vaginu? Ciklusi su mi redovni svakih 26-28 dana... zadnjih 4, 5 dana osjecam nadutost u donjem dijelu trbuha, blage bolove u stomaku i zeludcu, vjerovatno sam dobila nervozu crijeva.
Zanima me da li je u ovom slucaju trudnoca moguca?
Unaprijed Vam se zahvaljujem

anonimnosepredstavljam

Zdravo, menstruacija mi je zavrsila prije 2 dana, jucer i danas sam imala obilan iscjedak i neugodnog je mirisa, sada sam vidjela na gacama rozikastu mrlju krvi sa strane gacica, brine me, je li to neki simptom trudnoce? (sa deckom sam 7.9. imala "peting", naslonjena na njegov spolni organ preko kondoma, i analni odnos) Ili je to neka upala? Sumnjala sam i u svoju menstruaciju, jer sam sinoc osjecala mucninu, stomak mi naduven, povecan je, sada ta crvena mrlja? Hvala, hitno mi je potrebno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Malaaai1234, na način koji ste opisali trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anonimnosepredstavljam, iscjedak je posljedica upale i nije simptom trudnoće. Savjetujem da se javite liječniku radi terapije.

Sara72

Poštovani,

Zadnja menstruacija mi je bila 2.10.(jedan dan kašnjenja)-9.10. Ciklusi su mi inače redovni i traju od 28-32 dana, a menstruacija traje 7-9 dana. Zaštićeni spolni odnos bez ejakulacije u mene imala sam 11.10., a menstruaciju sam trebala dobiti 2.11., međutim kasni već 3 dana. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće ili je neki drugi uzrok kašnjenja?

Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom mogućnost trudnoće ne postoji. Vjerojatno se radi o hormonskom disbalansu.

Kikiriki95

Postovani, da li je ovaj nalaz trombofilije uredan:
Homozigotno stanje za normalni alel gena za faktor V.
Homozigotno stanje za normalni alel gena za faktor II.
Heterozigotno stanje gena za MTHFR.
5G/5G genotip za PAI-1 gen.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan.

Hans585

Postovani,
Jesu li velike sanse da djevojka zatrudni ako sam ejakulirao u kondom i nakon toga dirao po penisu i nakon par minuta prste gurao u vaginu od djevojke?

Ivo Balenović, dr. med.

Šanse su samo teorija - gotovo ravne nuli.

Lupa2222

Poštovani doktore,

Već nekoliko mjeseci pokušavam ostati trudna. Ovaj mjesec sam imala nezaštićeni odnos 13. dan ciklusa s time da je ovulacija bila 17 dan ciklusa. Zanima me postoji li nogucnost začeća? I kada da najranije napravim test?

Poštovani,
zadnju menstruaciju imala sam 6.01 -10.01.Inače sam godinama imala redovan ciklus 28 dana, u posljednjih par mjeseci on varira od 25-28 dana. Nezastićeni seksualni odnos imala sam 19.01, te je dečko ejakulirao u mene...14. i 15. tog u mjesecu sam primjetila iscjedak prozirni rastezljivi, znači li to da je tada bila ovulacija? Ima li mogućnosti trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lupa222, šansa za trudnoću postoji. Ukoliko izostane menstruacija uradite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lily77, odnos je bio u vrijeme plodnih dana zbog čega postoji mogućnost trudnoće.

emilica1

Postovani,

8.5.2020.g sam imala spolni odnos, pukao je kondom i dio sperme se razlio po vagini, 12 sati nakon toga sam dobila menstruaciju, postoji li mogucnost trudnoce?

stresnaa123

Poštovani doktore, imam par pitanja za Vas, naime zadnje tri menstruacije su mi dolazile 1.2., 2.3.,4.4, za ovi mjesec je trebala doci 5.5. ciklus mi u prosjeku traje 29 normalni, a kad sam pod stresom zna par dana zakasniti. U 4. mjesec san imala nezasticeni odnos 26.4. po svemu to bi trebali bit neplodni dani (možete li mi potvrditi to?), te sam 27.4., 30.4. imala takoder nezasticene odnose, niti jedan nije zavrsio s ejakulacijom unutra, vec vani. Naime kako je ova situacija s koronom faks mi je kompletno prebacen online, pod stresom san radi, kolokvija, ucenja i ispita, pa me zanima može li stres toliko odgoditi menstruaciju? Test za trudnoću sam namjeravala napraviti u utorak ujutro? Koji su još mogući razlozi kašnjenja menstruacije, radi silnog stresa, i razmisljanja jesam li ili nisam samu sebe sam opteretila, možete li me barem malo smiriti dok ne napravim test?

Unaprijed hvala na odgovoru,
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana emilica, ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana stresnaa123, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana tako da ne postoji mogućnost trudnoće. Stres je najčešći razlog remećenja ciklusa. Uradite test da se u to uvjerite.