Mogucnost trudnoce?

Pixie30

Poštovani,
Imala sam odnos 9.12., a zadnja menstruacija bila je 26.11.
Ciklusi su mi otprilike redoviti, pa mogu zaključiti da je taj dan bio jedan od plodnih. U početku je korištena zaštita, a onda je odnos bio nezaštićen neko vrijeme. Do ejakulacije nije došlo ni u jednom trenutku. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće?
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da nije došlo do ejakulacije, ne postoji mogućnost trudnoće.

Alagicm

Pozdrav, menstruaciju sam imala 25.11 - 28.11
Odnos sam imala 28.11 nezaštićen ali bez ejakulacije.
Preključer sam osjetila jako peckanje i svrab , kao da imam jaku upalu, sinoć sam na dnevnom ulošku ugledala kapi krvi pomislila sam možda je od kože ako sam očešala pa raskrvarila jer me mnogo peče. Danas sam se okupala , i stavila ponovo uložak, osjetim peckanje međutim nisam dirala ni mazala ni s čim, i odem do wc i opet ugledam krv nije puno nego onako malo al dovoljno da se vidi da je krv. Da li je mogučnost da je to spotting implatacijsko krvarenje ili je moguće i od upale krv ? Lp

Plavaptica03

Postovani doktore molim za pomoc,
Zadnji odnos sam imala 18.10 sa kondomom, menstruacija je dosla 8.11 i trajala 5 dana inace su mi ciklusi oko 28 dana.
Sada mi menstruacija kasni 7 dana.
Zadnjih 20ak dana sam bila pod stresom oko faksa i prekida s deckom.
Vec mi se jednom ove godine dogodilo da mi izostaje menstruacija zbog stresa.
Je li to slucaj i sada?
Je li moguce da to krvarenje nije bila menstruacija nego implanstacijsko krvarenje posto nismo provjeravali je li kondom pukao.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom najvjerojatnije se radi o ovulacijskom krvarenju. Peckanje i svrab najčešće uzrokuju gljivice. Pokušajte s nekom od krema protiv gljivica.

kaldera

poštovani doktore. molim Vas za misljenje. posljednju menstruaciju imala sam od 19 do 22.11. Ciklusi inače traju 29 ili 30 dana. decko i ja uvijek koristimo kondom, ali nam je prilikom odnosa 6.12. kondom spao i ostao je u mene. odmah sam ga izvadila i sat vremena poslije popila tabletu ellaone. Danas je šesti dan otkako sam popila hitnu kontracepciju, nikakvo krvarenje nisam imala, ali su mi grudi od prije dva dana osjetljive i povremeno me zaboli stomak, kao i obično u PMS-u. Kolike su po Vašem mišljenju šanse za trudnoću, imam 41 godinu

Divokoza

Poštovani,

zanima me da li moze doci do trudnoce ako mi je decko svrsio u ruku. Nakon sto se dogodilo obrisala sam ruke i oprala ih sapunom. Od toga je proslo dva i pol sata, kada sam dosla doma opet sam oprala ruke i otisla se zadovoljiti. Sad se bojim da li moze doci do trudnoce, ako je ostao koji spermi na ruci ili ispod noktiju. To je bilo u petak, a u pon 10.12 sam trebala dobiti menstraciju, ali nisam. Jedino sto osjeacm da su mi grudi zadnja dva dana jako natekle (vise nego inace) i dosta su osjetljive. Da li postoji mogucnost trudnoce?

Hvala Vam!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana kaldera, prema navedenom mogućnost trudnoće je samo teoretska, gotovo ravna nuli.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Divokoza, prema onome što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Plavaptica03

Poštovani doktore,
Ne znam je li vam mozda promaklo moje pitanje s obzirom da nije odmah objavljeno.
Ako mozete procitati pitanje 12.12.2018 oko 11 sati ujutro.
Hvala unaprijed.
Cekam odgovor.

Alagicm

Poštovani doktore , čitam po spletu kakvo je ovulacijsko krvarenje. U mene je evo već 3 dan , vi pretpodtavljate da je ovulacijsko, al u mene nije ono skroz tačkasto i mrva po mrva, u mene na dnevnom ulošku u toku dana ili noći se napravi malo veća lokvica krvi, poput normalne menstruacije kad npr završava pa mogu imati dnevni uložak jer se ne bojim da bi mi prešlo na odjeću i peče me dol.

mb264

Postovani,
zadnja tri mjeseca života su mi bila veoma stresna i moji su se hormoni vjerojatno zbog toga poremetili. Menstruacija mi kasni vec vise od mjesec dana i veoma sam zabrinuta. Posljednju pravu menstruaciju sam imala na pocetku 10. Mjeseca a nakon toga sam imala prvi spolni odnos sa zastitom koji je prekinut jer me jako boljelo. Pocetkom 11. Mjeseca trebala sam ponovno dobiti menstruaciju ali sam samo jedan dan malo krvarila. Od tada nisam dobila menstruaciju a vec je sredina 12. Mjeseca. Savjet?? Unaptijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Plavaptica, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. U pitanju je hormonska neravnoteža. Implantacijsko krvarenje je vrlo oskudno i traje 2 do 3 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Aagicm, uradite test na trudnoću, za svaki slučaj. Prema navedenim datumima može biti ili ovulacijsko ili implantacijsko krvarenje. Naravno, ukoliko je isključena patologija vrata maternice (polip, ranica, displazija) i rodnice.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mb264, savjetujem da se javite liječniku radi pregleda i analize hormona. Prema nalazima će Vam biti ordinirana terapija.

Eva1990

Poštovani,
Posljednji spolni odnos imala sam 31.7, mjesečnice su bile uredne sve do sada, naime kasni mi 6 dana i nemam nikakve simptome osim boli u maternici. Znam da je možda pitanje glupo ali zanima me postoji li mogućnost trudnoće.
Lp

Alagicm

Uradit ču test samo me zanima da li se može test napravit ukoliko traje ova krv ? Hoće li pokazati tačan rezultat? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Eva1990, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Alagicm, možete uraditi test. On se radi iz mokraće i nema veze s krvarenjem iz genitalnog trakta..

kaldera

poštovani doktore.6.12. imala sam odnos pri kojem je kondom spao i ostao je u meni, zbog čega sam popila ellaone. Deset dana poslije - 16.12. sam dobila menstruaciju, koja je trajala 4 dana kao i obično. Nakon toga sam imala prilično redovne odnose, uvijek sa kondomom i nije bilo nepredviđenih situacija. međutim, meni kasni već 5. dan po mom kalendaru. Test sam uradila 16.1. i danas 18.1. i oba su bila negativna. Pod stresom sam zadnjih dana, a zanima me da li se mogu pouzdati u rezultate testova koje sam napravila.