Mogucnost trudnoce?

D. Dora

Dobar dan,
Zanima me mogu li ostati trudna ako sam imala spolni odnos bez zaštite s tim da nije došlo do ejakulacije, a bili su mi plodni dani? S tim da taj spolni odnos nije trajao više od 10ak sekundi i da spolni od nije ušao cijeli.
Pojavio mi se prozirni iscjedak promijenjenog mirisa prije 3 dana te svijetlo smedi iscjedak prije 2 dana, a jučer blago crveni. Prije 7 dana sam trebala dobiti menstruaciju,a još je nema. Osim tog sad crvenog iscjetka imam blagu bol u donjem dijelu trbuha. Molim vas za savjet. Lijep pozfrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisu odnosa trudnoća nije moguća. Simptomi koje navodite moguća su posljedica upale. Savjetujem da se javite na pregled.

MKovac

Poštovani, devojka je imala menstruaciju od 23.12. do 28. čini mi se. Nakon toga smo tri dana za redom imali više seksualnih odnosa, naravno sa zaštitom, a i kad je bilo vreme ejakulacije, izvadio sam svaki put i nakon toga obrisao vlažnim maramicama. Nakon par sati bismo ponovo imali i tako par dana. Menstruacija je trebala juče biti, ali nije došlo do nje. Trebamo li biti zabrinuti?

Jana1711

Poštovani, menstruacija mi je završila 14.01,a 20.01 sam imala nezaštićeni spolni odnos. Dečko je ejakulirao vani par sekundi nakon što je izvadio, ali imao je osjećaj ko da mu je pobjeglo. Da li je moguće npr.da je ejakuliranje počelo unutra pa stalo na par sekundi i onda opet počelo? I da napomenem da mi za 1 dana počinju plodni dani, pa koja je mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Mkovac, prema svemu što ste naveli, ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Jana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Ukoliko je i došlo do djelomične ejakulacije trudnoća nije moguća.

Kikiriki95

Postovani,
Interesuje me kolike su sanse da se zatrudni inseminacijom ili eventualno ciljanim odnosom, ukoliko je radjena folikulometrija, HSG, stimulacija femarom, a ako je kod supruznika ustanovljena astenospermia? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, asthenozoospermia znači smanjeni udio progresivno pokretnih spermija u ejakulatu. Mogućnost trudnoće postoji, ali je smanjena. Inseminacijom bi se povisila mogućnost oplodnje.

Merytin

Postovani, imala sam odnos i decko tvrdi da nije prekinuo snosaj na vrijeme. Odnos je bio 20. dan ciklusa. Inace mi ciklus traje 28-30 dana.
Kolika je sansa za trudnocu? Nisam sigurna da li trebam popiti pilulu za dan nakon?
Hvala Vam puno na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Prema trajanju ciklusa, kod Vas ovulacija nastupa 14./15. dana. Mogućnost trudnoće postoji samo ukoliko je baš ovaj ciklus ovulacija nastupila kasnije, oko 20. dana.

Merytin

Postovani, hvala na odgovoru! Da li postoje neki simptomi preko kojih mogu prepoznati da li je ovulacija vec nastupila. Jedino sto sam primjetila je da me grudi jako bole vec 3 dana. Da li vi preporucujete da uzmem Ellaone pilulu?

Ivo Balenović, dr. med.

Bolne grudi su najvjerojatnije posljedica progesterona, hormona koji se luči nakon ovulacije. Jedini sigurni način da se utvrdi ovulacija je određivanje vrijednosti progesterona. Ukoliko su Vam ciklusi uvijek bili redoviti mogućnost trudnoće je samo teorija..

fingersalad88

Poštovani,
imala sam nezaštićeni odnos 3. dan ciklusa (ciklusi su mi od 26-28 dana). Bila su dva odnosa za redom, ali se radilo o prekinutom snošaju oba dva puta. Sada mi je 12. dan ciklusa kada mi obicno nastupa ovulacija, ali ovaj put ne primjecujem plodnu sluz, vec samo nekakve neobicne senzacije u grudima pa me to sada malo brine. Postoji li mogucnost trudnoce?

samojaija

Poštovani,

Imam jednu situaciju za koju me malo strah pa me zanima stručno mišljenje za to tj osobe koja zna definitivno bolje nego ja. Jedno jutro sam spavao s curom sa zaštitom i sve je bilo u redu i nakon nekih 8 sati gdje sam u međuvremenu odlazio na zahod 1 do 2 puta i jedno 3 4 sata prije sam se otuširao. Nakon tih 8 sati nakon odnosa smo opet spavali ali da smo prije zaštičenog odnosa nakratko najvise minutu imali odnos bez zaštite. Nisam bio blizu da doživim ejakulaciju ali da smo nastavili s takvim odnosom nakon minute bih doživio. Cura mi je u 16 danu ciklusa a odnos je bio negdje 13 dana od dana kad je dobila zadnji put tj 13 dan ciklusa. 14 dana je za svaki slučaj popila pilulu za dan poslije ellaone to je bilo nekih 20 sati nakon nezaštićenog odnosa. Sad me zanima dali postoji mogućnost trudnoće i dali postoji mogućnost da je popila kasno pilulu za dan poslije pošto postoji mogućnost da je ovulacija već krenula?

Hvala vam puno na odgovoru.
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana fingersalad, ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani samojaija, prema onome što ste naveli, ne postoji mogućnost trudnoće.

anapav

Postovanje doktore, zanima me je li rano da test za trudnocu (clearblue) uradim sutra ujutro (5.2) ako je rizican odnos bio 21.1.? Menstruaciju prema kalendaru trebam dobiti prekosutra, no cesto mi kasne, dakle neredovne su, pa ne bih cekala ako nije prerano. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, od odnosa je prošlo dovoljno vremena da test bude pouzdan. Uradite ga s prvim jutarnjim urinom.

pekinezer225883

Pozdrav ja i cura smo imali peting 30.1 zadnja joj je menstruacija bila 15.1 nikad ne moze odrediti dane menstruacije jer joj nisu nikad tocni pri tom tom petingu sam svrsio curi na leda te se malo slilo na vaginu odma smo obrisali te oprali nakon 10 minuta samo je doslo je do ponovnog trljanja bez zalazenja unutra te bez svrsavanja jer je cura nevina.. nakon 12 sati cura je popila ellaone tabletu jer smo u strahu da su joj bili polodni dani jer ih ne mozemo odrediti zanima nas kolika je mogucnost trudnoce. ? Hvala LP.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.