Mogucnost trudnoce?

ZabrinutaEma

Postovani,
vec par dana citam Vas forum,pogotovo teme vezane na mogucnost trudnoce,peting i slicno. U nekim odgovorima se pronalazim,neki me smiruju a neki plase. Jer vidim da ste stvarno strpljivi i da svakome individualno odgovarate sam odlucila da Vam i ja postavim pitanje. Ovako je: zadovoljavala sam decka rukama pri cemu je doslo do ejakulacije na moje ruke. Ruke nisam oprala nego sam ih samo malo otresla,ali jos su bile vlazne od sperme. Nakon toga sam legla kraj njega i bez razmisljanja se tako vlaznom rukom obrisala po vagini (bila sam jako mokra). Dakle rukom sam se obrisala/dotaknula po stidnim usnama s vanjske i unutarnje strane,klitorisu i ulazu u rodnicu (to je bilo odprilike minutu-dve nakon ejakulacije). Nije doslo do turanja prstiju u rodnicu nego samo do dodirivanja,bila sam u plodnim danima. Sad mene zanima postoji li mogucnost trudnoce u takvoj situaciji? Je li moguce da su ti ostatki sperme nekako po mojoj sluzi doplivali unutra u vaginu? Zapravo zanima me je li u takvoj situaciji uopce moguca trudnoca i kolike su sanse za trudnocu? Opcenito ako je sperma na vagini ili se donese prstima na vaginu,ali se ju ne pogura nikako unutra u rodnicu je li moguce da dodje do trudnoce? Oprostite za dugacak post,ali stvarno sam zabrinuta i nadam se Vasem brzom odgovoru. Hvala unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na opisani način ne postoji mogućnost trudnoće.

janjuska

Poštovani, oprostite još jednom na smetnji. Danas mi je 23. dan ciklusa, a 8. nakon odnosa koji je bio zaštićen. Primetila sam na dnevnom da se pojavljuje braon sekret. Grudi su mi blago osetljive kao pred dobijanje menstruacije, ali toliko sam uplašena da ne znam šta da mislim. Zanima me da li postoji mogućnost implantacijskog krvarenja nakon 8 dana od odnosa? I kad se mogu javiti prvi simptomi trudnoće?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je odnos bio zaštićen ne postoji mogućnost trudnoće. Ukoliko se želite uvjeriti uradite test.

Makron

Poštovani,
na početku 4. mjeseca imala sam nezaštićeni spolni odnos i 10.04. sam dobila menstruaciju koja je bila sasvim normalna. No, ovaj mjesec sam primijetila krvavi iscjedak za vrijeme ovulacije (što je i normalno), ali problem je u tome što za 8 dana moram dobiti menstruaciju, a krvavi iscjedak se i dalje pojavljuje(i nakon ovulacije, 22. dan ciklusa).
Postoji li mogućnost trudnoće ili je neki ozbiljniji problem? Javila sam se ginekologici, ali voljela bi vidjeti koje su mogućnosti.
Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoća je isključena. Vjerojatno je u pitanju blaži hormonski disbalans.

Makron

...da se nadovežem jer sam preskočila podatak da sam i 10.5. dobila normalnu menstruaciju.

Ivo Balenović, dr. med.

Onda je trudnoća 100% isključena, u pitanju je blaži hormonski disbalans

Ivana0002

Dobar dan, danas sam sjela na mokro sjedalo u busu sto me jako uznemirilo jer imam fobiju od sperme i opsesivno kompulzivni poremecaj i prvo sto mi je palo na pamet je da je to bila sperma iako vjerojatno nije. Imala sam pletene hlace sa sitnim rupicama koje su bile mokre kao i moje donje rublje. Prema tome kako mi je odjeca bila mokra pretpostavljam da je mokra povrsina bila velika. Zanima me je li moguca trudnoca u slucaju da je na sjedalu bila sperma. Hvala Vam na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, čak i da je bila (a nije), ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Ivana0002

Hvala vam na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

searanex

Poštovani,

4 dan menstruacije imali smo spolni odnos doduse kondom je bio zadnji i stavljen na krivu stranu ali je cijelo vrijeme kako smo bili u bocnom polazju jednom rukom bio pridrzan kako nebi ispao, pri kraju je on malo bio odmotan gore do"glave" ali je odma iste sekunde popraljeno i nastavio se odnos izvaden prije jedno 10-15 sekundi prije ejkulacije. Isto tako drugi dan imali smo petting i 3 puta je doslo do penetracije bez kondoma po 5 sekundi maksimalno i to negdje u sredini prije "svrsavanja" znaci jedno 20 minuta prije nego sto se zavrsilo dali je moguca trudnoca? I koji su postupci za dalje , hvala lijepa

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoća nije moguća. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana.

_makiicaaaa_

Dobar dan, mozda je malo glupo pitanje, ali zelim da proverim i budem sigurna. Pre mesec dana 24,25 jula decko i ja smo se zadovoljavali s tim da sam ja bila obucena.E sad to je bilo u vreme menstruacije, gde nije doslo do odnosa samo eto tako zadovoljavanje, s tim da sam ostetila njegov polni organ, al sam sigurna da nije doslo do odnosa, ali nisam sigurna da li je bilo sperme ili ne. Dobila sam menstruaciju 20.08 ali je bila jako slaba, a od tad imam mucnine i vetoglavice. Kolika je mogucnost trudnoce u takvom slucaju?
Hvalaa unapred na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Prema onome što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

anonimnosepredstavljam

Zdravo, decko i ja smo imali zasticen odnos dan prije ovulacije, a mozda je i bio dan ovulacije jer ciklus nije nikad tacan, uvijek varira 2-4 dana. 5 dana nakon me bole grudi i stomak u donjem predjelu kao kad trebam dobiti menstruaciju. Takodjer, ejakulirao je u kondom izvan mene, ali mene brine da li je ikako moguce da se "slije" predejakulat i izadje izvan kondoma. Da li je mogucs trudnoca ikako?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Marina26

Poštovani,

Oprostite na pitanjima ali zabrinuta sam oko trudnoće tj ploda. Zanima me da li se smije u trudnoći koristiti Tyrosur prasak? Naime, trenutno sam oko 6 tjedana trudna tj skoro 7. I danas sam se porezala na nož s kojim sam rezala meso te stavila ranu pod vodu i na ranu malo praska. Također mi se ista situacija dogodila tjedan dana prije nego sam saznala da sam trudna pa sam to isto napravio otprilike 3 puta kroz par dana ( ne sjećam se točno bila je veća rana od ove ova je mala). Sada me brine hoće li Tyrosur utjecat na plod jer u uputama piše da se savjetujem s doktorom . Jako zabrinuta jer mi je ovo prva trudnoća i nisam upoznata sa puno stvari molim Vas za odgovor.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, Tyrosur prašak neće štetiti trudnoći i plodu.