nezaštićeni odnos

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mirjana.mirjana, od danas možete uraditi beta hcg. Nalaz će biti pouzdan.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana princessis, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće samo teoretska.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani MikeOxlong, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Životno vijek spermatozoida je oko 72 sata, tako da je mogućnost trudnoće samo teoretska.

MikeOxlong

Znači li to da je postotak veći ili manji? Te kolike su šanse da se desi? I za koliko dana poslije odnosa je test za trudnoću pouzdan?
Hvala puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Šanse su minimalne. Ne mogu reći u postotku. 14 dana nakon odnosa test je pouzdan.

Bojchi

Postovani kako sam Vam nedavno pisala 25 dan ciklusa je pozitivan test a 29 dan ciklusa negativan, moze li test biti pogresno pozitivan (nikakve lijekove ne pijem)? Menstruacije nema. Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ponovite test. On može biti i lažno pozitivan i lažno negativan.

mirjana.mirjana

Poštovani doktore, 16. dan nakon rizičnog odnosa uradila sam Beta Hcg, vrednost je 0,10. Dakle, negativno. Dok sam čekala rezultat, pojavilo se blago krvarenje. Dosta je oskudno, ali baš. Prošlu menstruaciju sam imala 26.08. Da li je normalno da posle popijem Escapelle pilule bude takva menstruacija?
Ili, da budem još paranoičnija, da li postoji mogućnost da je to implantacijsko krvarenje?
Unapred hvala.
P.S. od rizičnog odnosa koji se desio 2.09. nisam imala više nijedan odnos.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz bete isključuje trudnoću. Ne postoji mogućnost implantacijskog krvarenja 16. dana nakon odnosa.

biba1234

Lijep pozdrav doktore,

Kod cure mi je uredna menstruacija i traje 28 dana. Prvi dan menstruacije je bio 17.10. Nezasticeni odnos smo imali 31.10 u dva navrata. Oba su bila bez ejakulacije u rodnicu nego je nakon par minuta ejakulant izbacen vani. Izmedju odnosa je proslo oko 3 i po sata i doslo je do mokrenja kod muskarca. Sutradan smo se prepali i popila je ellaone nakon odnosa 18h. Zanima me da li moze doci do trudnoce jer mislimo da je nastupila ovulacija na dan odnosa i da li tableta moze pomoci ako je uzeta na dan ili poslije dan ovulacije? I kada se moze napraviti najraniji test za trudnocu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, test se može najranije napraviti 10 dana nakon odnosa. Tableta osim što blokira ovulaciju, remeti optimalnu hormonsku ravnotežu koja je potrebna da bi došlo do oplodnje i implantacije (ako je uzeta nakon ovulacije). Ipak, zaštita nije 100%

M3313

Poštovani doktore,
Naime dečko i ja smo jučer imali 2 nezaštićena odnosa (6 dana prije menstruacije, simptomi pms-a su prisutni). Obično mi ciklus traje 26 dana no zadnji je bio 24 (menstruacija je uranila dan). Znam da nije ejakulirao unutar vagine i znamo da su neplodni dani jer mi tako piše u kalendaru, također smo posebno računali za svaki slučaj ali zanima me postoji li mogućnost trudnoće?
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana (ovulacija je odavno prošla), i ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

MikeOxlong

Poštovani, moja cura i ja smo jučer imali spolni odnos tijekom kojega sam ja ejakulirao u nju. Njoj je to bio po menstrualnom kalendaru odma dan nakon što je najplodnija, al njoj se to uvijek poremeti i nikad ne dobiva menstruacije na vrijeme, nekad je nema i po mjesec i pol dana. Zanima me kolika je šansa za trudnoću? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, budući da su joj ciklusi neredoviti, ne može se znati kada je bila ovulacija i plodni dani.

Dobar dan.
1.1.2021 sam imala nezaštićeni spolni odnos.
Menstruacija mi je bila 10.12(traje 30-32 dana).
Prema tome bila sam u neplodnim danima
Momak nije ejakulirao izvadio je prije, nakon penetracije je stisnuo penis i iscurila je koja kap prozirne tekucine.
Da li se od toga moze ostati trudan?On tvrdi da nije bilo ejakulacije i da je 100% siguran?
Hvala

Da se nadovežem
Zadnju menstruaciju sam imala 10.12

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i stoga ne postoji mogućnost trudnoće.

Malapanicarka

Pozdrav,imam 17 godina. S momkom sam nedavno prvi put stupila u odnose, na pocetku smo bas pazili i bili su zasticeni, međutim zadnji put 15.1 smo imali odnose i malo smo se opustili, 3-4 puta u razmaku od 3 sata (svaki put je ejakulirao na van mene odnosno na stomak). Menstruacija mi kasni vec 2 dana, zadnju sam dobila 29.12., a prije te je bila 23.11., pa me zanima imam li razloga za brigu? Na aplikaciji je pisalo da je mogucnost trudnoce srednja. Nisam bas iskusna, a vec polako panicim. Molim vas sto brzi odgovor.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom mogućnost trudnoće je minimalna, ali ipak postoji. Savjetujem da uradite test.