pitanje za ginekologa

zagreb99

Poštovani,
nakon seksualnog odnosa 1.8. (koji je bio bez kondoma) me krenulo ponekad peci dok mokrim. Prvo je bio pritisak, pa peckanje i svrbež. Cijelih tjedan dana koliko to traje čudnog iscjetka nema, niti ima cudan miris. prije seksa sam koristila eplacijsku kremu cupko i nakon nje me malo peklo kad sam isla mokriti, ali sam mislila da je samo malo iziritirano jer je jaka krema. zadnja 2 dana sam primjetila crvene izrasline po vanjskim usnama. kao potkožni pristići bolni na dodir s bijelim vrhom. cijelo vrijeme imam osjećaj ko da mi je vagina suha, a nije. pretpostavljam da nisam imala šta pokupiti od dečka jer je njegov penis izgledao skroz normalno i nije bilo nikakvog čudnog mirisa niti izraslina. naručila sam se ginekologu idućeg tjedan, ali sto vise čitam po internetu me vise strah sto bi moglo biti. ne znam da li je bitno ali nakon seksa sam popila pilulu za dan poslje.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom vjerojatno je u pitanju gljivična upala. Savjetujem neki od vaginalnih antimikotika + krema (Canesten, Plymicol, Rojazol, Vagisan myko kombi...)

zagreb99

zapravo možda bolji opis bi bilo fa izgledaju kao plikovi rastrkani po usnama. popodne su bili bijeli vrhovi na nekima, sada su kao žućkasti ili onako kao da su puknuli izgledaju.
hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Najvjerojatnije gljivice, ali bez pregleda ne mogu to reći sa sigurnošću.

zagreb99

Hvala Vam puno na odgovoru. pitala sam i prijateljicu i ona isti kaže da vjerojatno gljivična. ona je za to koristila kanesten. da li mi preporučate da cekam do pon i pregled ginekologa ili da krenem s terapijom kanestena ili necim sto ste naveli u prethodnom postu? užasno je neugodan osjećaj ne znam kako da izdržim do pon.

Ivo Balenović, dr. med.

Slobodno možete krenuti s kanestenom

Ichbin

Postovani, radila sam papa bris, ali na ocitanje moram cekati jos mjesec.
Nadam se da cete mi reci treba li neka terapija.
negativno na intraepitelnu ili invazivnu leziju. mijesana flora, drugo:leukociti, promjene na stanicama zdruzene s upalom. Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan. Nema atipije stanica. Postoje samo promjene povezane s upalom, što je normalna reakcija stanica na mikroorganizme koji normalno žive u rodnici. Samo ukoliko imate kakve simptome (iscjedak, peckanje i sl.) potrebna je terapija.

zmaj11

Poštovanje
Zadnji menzis sam imala 4.10 a odnos bez zaštite 11 i 12. 10 sa planom da idemo na bebu, sada me zanima kolika je mogucnost trudnice. Te moram napomenuti da mi ciklus od 25 do 29 dana što znaci nisi redoviti. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, životni vijek spermatozoida je oko 72 sata, tako da postoji mogućnost trudnoće - ako će ovaj ciklus ovulacija doći ranije.

Anamatic626

Poštovani,

Prošli mjesec sam izvadila hormone štitnjače i TSH je bio 12,5. Menstruacija mi kasni 10 dana, zanima me da li to može bit uzrok? Također imam i žućkasti iscjedak iz rodnice.

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, poremećaj u radu štitnjače često je uzrok neredovitog ciklusa.

anair

Poštovani, prošlog mjeseca počeli su simptomi koji se pojavljuju početkom plodnih dana i traju sve do početka menstruacije kad sve prestaje,,, bolne osjetljive grudi koje doslovno gore ispod kože...mučnine kroz cijeli dan bez temperature i bez povraćanja,. pojačani mirisi,nervoza i razdražljivost,povremeni slabiji i jači bolovi većinom u desnom jajniku,,bolovi u donjem dijelu leđa,,trudnoća je isključena, menstruacije su uredne , ciklus 28 dana...imam 39 godina...ne znam da li je povezano ali primjećujem da mi jutarnja tjelesna temperatura se kreće između 34 i 35,5... do sada bi ti simptomi pmsa trajali tjedan dana do menstruacije i ne takvim intenzitetm.. a sad već drugi mjesec ispada da traje skoro cijeli mjesec osim u dane menstruacije i par dana poslije..kod doktorice opće prakse vadila krv (KKS) i nalazi su s te strane uredni...zbog situacije s koronom kod ginekologa sam naručena tek 29.1 a preko telefona ginekolog mi samo rekla da pijem vitamine.. da li mislite da je ovo ginekološke prirode ili treba nastaviti s nekim drugim pretragama...oprostite na poduljem nabrajanju i unaprijed zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, simptomi mučnine i bolova, razdražljivost i napetost dojki su toliko nespecifični da je bez detaljnog pregleda nemoguće reći o čemu se radi. Ako je trudnoća isključena, savjetujem proširenu lab. obradu: jetrene probe, elektrolite, šećer, urea, kreatinin (funkcija bubrega), te po potrebi analizu hormona.

Malamu87

Postovani, mene zanima kod kolposkopije da li ranica na grlicu uvijek mora biti jod negativna, ili se moze desiti da je ok odnosno da je jod pozitivna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ranica može biti i jod pozitivna. 'Ranica' sama po sebi ne znači abnormalnost stanica, nego su to normalne stanice 'na krivom mjestu'. To su cilindrične stanice koje pod utjecajem hormona prelaze na površinu vrata maternice, gdje se normalno nalaze pločaste stanice. Te cilindrične stanice su osjetljivije budući da nisu u svom prirodnom okruženju i stoga se na tom mjestu češće razvijaju promjene. No, 'ranica' sama po sebi nije patološki nalaz.

Mar1999

Postovani,
Kod gin sam dobila terapiju arilin rapid 2 dana+ gyno daktarin, a partner medazol tablete. Nakon arilina smo imali nezasticen odnos te se nakon toga partneru pojavio svrbez i tockice na penisu.Bi li za to bila dobra canesten krema koju bi mazao par dana?
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Canesten je idealna terapija.

Kaca27

Postovani, menstruacija mi je bila 01.02, juce i danas imam vodenasto krvaranje, moram nositi ulozak, hormone sam skoro radila bili su u granicama. O cemu se radi, trenutno sam na putu nemam u blizini ginekologa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće da se radi o ovulacijskom krvarenju.