predejakulat??

dobrica00

Pozdrav, evo jedno pitanje.
Čitajući ovu temu shvatila sam da je predejakulat sluz koja izlazi neposredno prije ejakulacije te da ona sadrži spermije. Sada me zanima koliko je to neposredno? 2-3 sekunde? Dečko nikada nije svršio u meni,te uvijek izvadi prije a ja dovršim rukom. (dakle ne izvadi baš sekundu prije,nego ipak ima vremena,sigurno 10-15 sekundi ako ne i više). Ako nije bilo ejakulacije unutra i izvađeno je toliko prije da li je moguća trudnoća? Još da naglasim, nikada nemamo uzastopne spolne odnose (bude uglavnom min. 6 sati od posljenje ejakulacije) bez zaštite... Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nekoliko sekundi najviše.

zuka99

Dobar dan. Interesuje me da li mogu da zatrudnim od sluzi ako sam taj dan bila u ovulaciji????

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumijem vaše pitanje. Ako su bili plodni dani i ako je došlo do ejakulacije tada je trudnoća moguća.

Rista123

Postovani, pre odnosa i tokom odnosa nije doslo do ejakulacije. Najveci deo odnosa je protekao u trljanju polnih organa, medjutim doslo je do par blagih penetracija. (Znam kako izgleda predejakulat i znam da mi ponekad izadje par kapi kada je vrhunac neposredno blizu.) Tokom ovog odnosa uopste nisam primetio da sam blizu ejakulacije, providne sluzi je bilo. 1. Da li postoji mogucnost da je nekako ta sluz sadrzala spermatozoide i da dodje do trudnoce bez obzira sto nisam ejakulirao i sto nisam bio blizu ejakulacije? 2. Da li moze doci do trudnoce samo trljanjem polnih organa bez ikakvog prelaska penisa preko granice koja se oseti na samom ulazu u vaginu, ako sluz sadrzi spermatozoide od prethodne ejakulacije? Da li je prilikom ovakvih slucaja potrebna pilula za dan posle ili nema sansi za trudnocu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uvijek isto pitate. Ne radi se o trudnoći niti o mogućoj trudnoći.
Educirajte se .

ivchy123

Postovani,zelim samo da mi razjasnite neke pojmove. Jeli istina da se predsjemena tekucina
pojavljuje par sekundi prije ejakulacije,a sluz mnogo prije? znaci ako ima neke sluzi par
minuta prije ejakulacije,to nije predsjeme i ne moze uzokovati trudnocu?
Unaprijed hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako je.

ivchy123

Kolike su sanse da se predejakulat pojavi minutu,dvije prije ejakulacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikakve.

ivchy123

Oprostite na smetnji,
naime,nakon sto je on dirao svoj penis i mene prstenjacio,bilo je 5-6 minuta do ejakulacije (znaci prstenjacenje i diranje penisa bilo je 5-6 minuta prije ejakulacije).Bio mi je 6 dan ciklusa,znaci ni blizu plodnim danima.Djevica sam. Postoji li ikakva sansa da je predejakulat izasao prije ejakulacije 5-6 minuta?
Spolnih odnosa nije bilo.
unaprijed hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji šansa. Vrtimo se u krug, te više neću odgovoarati na takva pitanja.

ivchy123

postovani,
Koliko kolicinski predejakulat iziđe? Radi li se tu o samo par kapi ili mnogo vecoj kolicini?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Par kapi.

QQ

imao sam odnos sa devojkom i svrsio sam u kondomu ali ne u njoj...posle smo nastavili bez kondoma i da li postoji mogucnost da se zatrudni od one predsemene tecnosti ili sta vec?hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa postoji, nije velika ali postoji. U spolovilu neki put ostane dosta sjemena dovoljnih za oplodnju.

Markan12345

Poštovani, imao sam odnos s djevojkom 2 puta u razmaku od ~ 2-3 sata. Prvi put je sve bilo uredu( kondom itd..) a kada smo drugi put krenuli, nakon 2-3 sata bio sam naopako stavio kondom( onako samo pocetak na sekundu dvije) ali sam ga odmah okrenuo i stavio kako treba. Dali je moguce da je ostalo malo spreme na vrhu od proslog odnosa te da ona ostane trudna? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je ali šansa za trudnoćom je teoretska.

Markan12345

Hvala puno, a ako uzmemo u obzir da je to bio 7. dan nakon dobivene menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda još manja, gotovo nikakva.

Nazad
1 ... 7 8 9 10 11 12 ... 26
Naprijed