smedji iscjedak?

:)

Poštovani, uobicajno imam smedi iscjedak 3-4 dana prije svake menstuacije i 2-3 dana poslije. Prema mojoj ginek. to je normalno. Mens. ciklus mi je ovisno o mjesecu od 24 dana do 32. Naime, ovaj mjesec sam trebala dobiti mens.29 dan ciklusa no 7 dana prije mi je poceo smedi iscjedak koji jos traje. Bila sam na putu ovaj mjesec. Inace mi je svaki papa uredan. Imam odnose bez zastite vec duze vrijeme (1,6 g.). Negdje sam procitala da tome moze biti uzrok nepravilna funkcija zutog tijela koja moze dovesti do jos nekih komplikacija. Kako to mogu provjeriti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, provjeriti može vađenjen 21. dana ciklusa progesterona, ili UZV sredinom ciklusa 14 dan ciklusa.

martad12

Poštovani, imam pitanje, od kad pamtim svaki put dan prije menstruacije i dan,dva nakon završetka imam smeđi iscjedak.. dali je to normalno?

sunshine21

Poštovani... Zadnju menstruaciju sam imala 18.03.,trajala je 6 dana. Inace mi je ciklus uredan, od 28 do max 32 dana(32 dana je bio samo kada sam prestala s koristenjem Triquilar pilula nakon dvije godine koristenja u 11.mj.prosle godine. Inace imam po 28,29 dana) Imam spolne odnose s partnerom, prekinuti snosaj. Trebala sam dobiti menstruaciju 15.,16.ovog mjeseca no nisam ju dobila. Javio mi se svijetlo smedi iscjedak po par kapi u cetvrtak, a tek jucer i danas mi se javio smedi, oskudan iscjedak,kao kad imam zadnji dan mentruacije. Napravila sam test Primastick s popodnevnim urinom, 33.dan ciklusa, bio je negativan. Imam ceste vrtoglavice, mucnine nakon jela, bolne grudi i bolove u donjem dijelu kraljeznice. Koje je Vase misljenje? Unaprijed zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Marta normalno je.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, s obzirom na redovite cikluse te negativan test na trudnoću, te simptome PMS-a , mišljenja sam da uskoro trebate dobiti menstruaciju. Savjetujem da pričekate nekoliko dana da ista nastupi.

picolina

Poštovani. evo opet s jednim pitanjem.dali je normalno nakon sto sam popila onu cijelu kutiju logets piula u par dan.da sam u 4 i 5 mjecu menstraciju deobila 25 dan ciklusa.i dalje pijem logest tablete.napravila papa tes i cekam nalaze koji ce biti ovaj tjedan gotov.vadila u labaratoriju kriv i urin u urinu mi nnadena bakteruja.ginekologica mi dala dalacin vaginalnu kremu,al kako je ima pocet cu je primjenjivat nakom sto mi zavrsi menstruacija.Radila i test na tudnocu da samu sebe smirim da nema nikakve teorije da sam trudna 19 i 22 dan nakon sto nam je puka kondom i popila cijelu kutiju logest u par dan testovi bili negativni.tako da znam da mi je trudnoc iskljucena, a i od 3 mjescea je dobivam.samo sto eto mene zanima zasto sam je u 4 i 5 mjececu dobila 25 dana ciklusa. hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svu preporučenu obradu ste napravili. Normalno je da se dobije menstruacija 25.dan ciklusa. Ne brinite.

monika999

Poštovani!! Već tjedan dana imam smeđi iscjedak i dobila sam ga 12.6 u vrijeme kada sam trebala i dobiti menstruaciju. Zadnja mestruacija bila je 13.5. ciklus mi je obicno 32-40 dana. Prije 2 tjedna osjecala sam intenzivnu bol u lijevom jajniku, ali je sada ta bol nestala, al iscjedak je jos uvijek prisutan. o čemu se radi?? Narucena sam ginekologu 12.7.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana mislim da će te uskoro dobiti menstruaciju. Vjerovatno se radi o smeđem iscjetku pred menstruaciju. Svakako isključite i trudnoću.

monika999

Hvala !!

Amela44

Postovani doktore , zadnju menstruaciju dobila sam 11.6 i trajala je do 17.06 nakon toga mi se javio smedji iscjedak koji jos uvijek traje , nemam nikakvih bolova . Jos da spomenem da sam spolono aktivna , zadnji odnos sam imala tamo nekad 27.05 ... Prije nikad nisam imala taj iscjedak osim malo nesto zadnji dan menstruacije . Brinem se ,citam po internetu da je taj smedji iscjedak znak trudnoce , ... molim vas da mi odg. o cemu se radi , dal postoji mogucnost da sam trudna ili ?
Unaprijed hvala .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako se ne radi o trudnoći. Imali ste menstruaciju koja je došla na vrijeme, normalno je trajala, te je bila istog intenziteta kao prethodne.
Savjetujem da pričekate još nekoliko dana dok taj iscjedak nestane. Ako se i sljedeći ciklus bude pojavio savjetujem ginekološki pregled i UZV.

ravenheart 12

Poštovani, imam 19 godina, menstruacije mi variraju i znaju biti jako bolne, a sad mi se pojavio i krvavi iscjedak. Kontracepcijske pilule ne smijem i nemam razloga piti, budući da nikad nisam imala spolni odnos i ne mislim ga još dugo imati, a ne smijem ih piti zbog neke genetske promjene, nisam sigurna kako se zove, no bila sam na Rebru i na temelju toga su mi zabranili pilule i odredili strog nadzor u nekoj budućoj trudnoći.. No, mene najviše od svega brine taj iscjedak, ne znam na što on upućuje i je li opasan. Pomozite. Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, u kojem dijelu ciklusa vam se pojavio smeđi iscjedak?

poison_jane

Poštovani,

Koristim kontracepcijske pilule (Yasmin) i redovito imam smeđe iscjedke na početku i na kraju menstruacije. Prošli mjesec sam preskočila jedno pakiranje kontracepcijskih pilula koje sam uredno počela koristiti ponovo ovaj mjesec, no nakon prestanka menstruacije već drugi tjedan za redom mi se pojavljuje smeđi iscjedak, koji zna biti i obilan i samo u tragovima... Naime pitam Vas putem foruma pošto ne bih htjela čekati mjesc dana da dođem na red kod svoje ginekologice da li to mogu povezati sa prestankom korištenja pilulajedan mjesec ili je to nešto što bi me trebalo zabrinuti. Još napominjema da su krvarenja prije ovekontracepcijske metode naravno bila puno obilnija...

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, sve u redu. Nastavite dalje sa uzimanjem pilula. Ako se smeđi iscjedak nastavi kroz iduće cikluse, savjetujem promjenu kontraceptiva.
Svakako da su vam menstruacije oskudnije, to je jedno od više pozitivnih djelovanja pilula.

Lorrie Moo

Postovani!
Malo me brine ne dolazak menstruacije i smede-zuckasti iscjedak!
Adolescentica sam, zadnja menstruacija bila je 25.5. i trajala je 7 dana.
Redoviti su mi ciklusi i ovo je rijetkost da mi kasni, ciklus mi je normalan od 28-32 dana.
Imala sam odnos sa deckom uz koristenje kontracepcije 18. dana ciklusa. Jos nesto, u 4tom mj. popila sam tablete za dan poslije jer nismo bili sigurni
sto se dogodilo. Je li to poremetilo ciklus?
Da li je mogucnost trudnoce prisutna ili je to samo stres kojega je bilo dosta u zadnje vrijeme?
Jako sam zabrinuta
Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ako ste sigurni da nije došlo do ejakulacije onda ne razumijem brigu. Stres svakako odgađa nastup menstruacije.

monika999

Poštovani doktore...zadnju menstruaciju imala sam 12.05, a 12.06 pojavio mi se smeđi iscjedak koji je bio prisutan 10 dana i nakon toga je nestao, a menstruaciju jos nisam dobila, i neprestano osjecam bol u križima i donjem dijeli leđa. Je li moguce da je ta bol povezana sa izostankom menstruacije ili je taj smeđi iscjedak bio menstruacija ili bi ju mogla u naredno vrijeme ocekivati? jako sam zabrinuta...za 2 tjedna sam naručena ginekologu.

Nazad
Naprijed