smedji iscjedak?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana jeste li isključili trudnoću?

monika999

Trudnoću? imam dugogodisnju vezu i spolno sam aktivna i ne koristimo zastitu, ali pazimo...smatram da nebi trebala biti trudnoca u pitanju....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Broj jedan; test na trudnoću. Ako nije može se raditi i cisti, endometriozi itd..

black_cherry

Poštovani,zadnja menstruacija bila je 25.5.,a sljedeća je trebala biti 21.6.,inače imam neredovite cikluse,ali ovaj mjesec izostali su i simptomi pms-a,kao npr. bolne grudi. Zadnji spolni odnos bio je 3.6. bez zaštite,ali partner nije ejakulirao u vaginu. Prije prije 2 dana napravila sam test za trudnoću koji je bio negativan. Jučer se pojavio smeđe-crveni iscjedak uz laganu bol u trbuhu,ali menstruacije još nema. Može li se raditi o trudnoći iako je test bio negativan?

marijana__1

Postovani!

Imam problema sa "neredovnom" menstruacijom. Zadnje tri su bile 17.03, 22.04, 27.05.. desavalo mi se da dobijem i 43. dan od pocetka menstruacije., iako se cini da se u poslednje vrijeme stanje malo stabilizovalo. Poslednji odnos sam imala 08.06. nakon toga, dobila sam smedji iscjedak 14.06. koji je trajao oko 7 dana. Jos su mi se dodatno pojavili svrab i peckanje u vaginalnom podrucju, koristim kansen za to. Moje pitanje je da li se trebam brinuti oko mogucnosti trudnoce jer smedji iscjedak uglavnom povezuju sa tim? Unapred zahvalna!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana black cherry ne radi se nikako o trudnoći. Očekujte menstruaciju kroz koji dan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Marijana, ne radi se o trudnoći. S obzirom na dugački ciklus pretpostavljam da se kod vas radi o anovulacijskom ciklusu.
Savjetujem UZV pregled sredinom ciklusa.

Marta001

Postovani!
Vec drugi mjesec nakon spolnog odnosa (oba puta otprilike 15.dan ciklusa) javilo mi se slabo krvarenje,sljedeci dan malo smedjeg iscjetka te onda prestane. Zanima me moguc uzrok. Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Najvjerovatnije normalno periovulacijsko krvarenje. Terapija nije potrebna.

anitramm

Poštovani!
Zadnju menstruaciju dobila sam 23.5., što je bio 25 dan moga ciklusa. Inače mi ciklusi traju 30+ dana. 2.7. pojavio mi se smeđi isjecdak koji nije prestao ni do danas, dakle punih tjedan dana, a prate ga oštri bolovi u predjelu jajnika i maternice. S partnerom imam nezaštićeni spolni odnos već mjesecima, ali nikako ne mogu ostati trudna. Trebam li se brinuti radi o cistama ili???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana , svakako prvo napravite test na trudnoću jer taj iscjedak nije menstruacija. Ako je test negativan svakako savjetujem pregled i uzv.

anitramm

Poštovani,
zadnju menstruaciju dobila sam 23.5., što je bio moj 23. dan ciklusa. Ciklusi mi inače variraju oko 33 dana, češće i duže. 2.7. dobila sam smeđi iscjedak koji traje punih 7 dana uz bol u predjelu jajnika i maternice. Imam nezaštićeni spolni odnos s partnerom duže vrijeme i nikako da ostanem trudna. Dali su u pitanju ciste ili??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako savjetujem test na trudnoću za početak jer se ne radi o menstralnom krvarenju.

Anie

Poštovani, imam sljedeci problem. Pijem Jaz tablete 2 mjeseca, zbog izrazito bolnih menstruacija i naravno zaštite od neželjene trudnoce. Prva kutija presla je u najboljem redu, pojavio se lagani smečkasti iscjedak oko 13,14 tablete. Menstuacija je bila malo manje obilna nego inace i nastupila 23.6 na drugoj paceblo tableti. Započela sam drugu kutiju i na 12 tableti počelo je lagano smečkasto krvarenje,obilnije nego kod prve kutije koje jos uvjek traje ( danas sam popila 16 tabletu.) Dali je mogučnost zaštite smanjena? ( Tablete pijem redovito u isto vrijeme, bez ikakvog kašnjenja, započela sam ih piti na prvi dan m.) Danas je krvarenje (smečkasto, neugodna mirisa) obilnije sa ugrušcima, jos imam za popiti 8 ružičastih tableta, pa onda krecem na 4 paceblo tablete. Što ako menstruacija ne nastupi za vrijeme paceblo tableta? Trebam li posjetiti ginekologa? Dali je potrebno mjenjati tablete? Hvala na pomoci!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, zaštita je sigurna. Važno je da ne preskačete pilule i da ih svkodnevno pijete uvijek u isto vrijeme.
Ne trebate pregled, budite strpljivi , radi se o niskodozažnim kontraceptivima, i često se javljaju probojna krvarenja.

Postovani, imam 16 godina i imam redovan ciklus jos od 11-te godine, ali pre 5 dana sam imala smedji iscjedak koji je trajao 2 dana, juce sam trebala dobiti menstruaciju ali nje nema. Nisam nikada imala odnose, ali ipak me ovo malo brine. Da li imam razloga za brigu i da li mi mozete reci o cemu se radi? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate, dobit ćete za koji dan.

blaza002

Poštovni, zadnja menstruacija bila mi je 14.7, inače ciklus mi traje 30 dana, menstruacije su redovne. s partnerom sam u nezaštićenim odnosima,pošto želimo bebu, odnosi s ejakulacijom su bili 5.7,12.7,19.7, i 22.7, prije dva dana pojavio se smeđi iscjedak, konzultirala sam se s kolegicom koja mi je rekla da napravim test na trudnoću, jučer sam ga napravila i bio je negativan, po izračunu plodnih i neplodnih dana po internetskom kalkulatoru, za sva četiri datuma izlazi da su neplodni dani, pošto iscjedak nije prestao, danas sam otišla kod ginekologa koji mi je napravio uzv, trudnoća se ne vidi, endometrij mi je 9,98 mm ,jajnici uredni, sljedeća menstruacija trebala bi biti 12.8. ,sad me zanima jer je i dalje moguća trudnoća s obzirom na veličinu endometrija bez obzira na UZV i negativan test ili ću dobiti menstruaciju za koji dan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, zadnji odnos koji ste imali bio je u plodnim danima. Svakako da postoji šansa za trudnoćom. Savjetujem test na trudnoću napraviti najranije 12.8.2012

Milena G

Dobar dan postovani,
Iskreno,jako sam zbrinuta. Menstruacija(obilnost krvarenja) mi se unazad 4-5 godina postepeno, ali sigurno smanjuje. Menstruacije su neredovne, ali unutar dozvoljenog variranja. Prije 5 godina ljekari su dijagnostificirali endometrijozu, uradili laporaskopski zahvat. Prije dvije i po godine rodila sam dijete. Zadnja i trenutna menstruacija su jako oskudne, samo cokoladasti trag na ulosku, traju jedan dan. Danas mi je drugi dan ciklusa, otisla sam ginekologu. UZV i pregled ukazuju da je sve OK, postoje folikule u jajnicima, uradicu hormonalni test u ponedeljak. Ali, molim vas da me utjesite(ili razocarate) i da mi kazete, moze li se u ovakvom stanju zatrudnjeti? Zelim jos jedno dijete. Ili moze li trudnoca "spontano srediti" probleme? Jel moze ovo biti znak prevremene menopauze? Imam 33 godine. Ljekar mi je dosta pasivan i stalno me stavlja na cekanje izjavom " Ma nije to nista, ima i takvih zena. Mozda je to prevremena menopauza." sad sad sad
Hvala vam puno na odgovoru

Nazad
Naprijed