TORCH tumačenje nalaza

iwannari

Postovani

U 17 tj trudnoce sam i ovo su slijedeci nalazi TORCH testa

Citomegalovirus IgM..... Negativan
IgG......>250 U/ml pozitivan

Doktor je izrazio zabrinuost na IgG vrijednost jer je ocigledno kontakt sa virusom bio u ranom pocetku gestacije. Mene zanima koliko je od prilike potrebno IgM vrijednosti da padne na nulu od infekcije? Imam li razloga za brigu da sam inficirana u prvom tromjesecju i trebam li mozda uraditi PCR ili neki drugi test koji bi otkrio bar odprilike kada sam inficirana?
Hvala Vam unaprijed na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim problem kod vas. Savjetujem ako ste zabrinuti da kontaktirate infektologa jer je to njihova domena.

mari89

Poštovani,

Nakon prvog nalaza koji je bio pozitivan za Toxoplasma gondii IgG i IgM ponovila sam test.
Rezultati ponovljenog testa su:
Toxoplasma gondii IgG: POZITIVAN 868 IU/ml
Toxoplasma gondii IgM: POZITIVAN 1.20 indeks
Toxoplasma gondii IgA: POZITIVAN
Toxoplasma gondii IgG aviditet: NISKA AVIDNOST 0.16 indeks.

Trenutno sam u 8. tjednu trudnoće.
Može li se iz ovoga utvrditi vrijeme nastanka zaraze i što mogu napraviti da spriječim prijenos zaraze na dijete?

Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Obratite se svakako čim prije infektologu. To je njihova domena.

Malimedo13

Poštovani,

zbog kontrole prve trudnoće i prijašnjih problema s genitalnim herpesom, morala sam napraviti pretrage za Torch. Molim Vas ako mi možete reći što znače sljedeći rezultati :
TOXOPLASMOZA IgM - negativno
TOXOPLASMOZA IgG - negativno
CMV IgM - negativno
CMV IgG - pozitivno, >180 U/ml
HSV 1 IgG - pozitivno,
HSV 2 IgG - negativno
Rubella IgG - pozitivno, 17,4 IU/ml

Je li riječ o nekoj trenutnoj infekciji ili je to nešto što sam prije imala? Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o akutnoj infekciji. Prokuženi ste.

mama.vlatka

Poštovani,

Trenutno sam u 23. tjednu trudnoće. prije dva tjedna sam radila TORC. Molila bih Vas d ami ga protumačite, da li je tu što opasno za bebu.
Nalaz:
Toxoplasma IgM - negativno
Toxoplasma IgG - negativno
CMV IgM - negativno
CMV IgG - Pozitivno 122.0 U/ml
HSV 1 IgG - negativno
HSV 2 IgG - negativno
Rubella IgG - granično 10.0 IU/ml

Unaprijed hvala,
Vlatka

mama.vlatka

...i zaboravih napisati. Ginekolog me poslao da napravim TORCH zbog sumnje na herpes obzirom da mi je nešta po usnicama slično herpesu počelo izbijati, a nikada ga do sada nisam imala.

Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Testovi su uredni i nemate herpes.

Eee

Trudnica sam po prvi puta,i radila sam krvnu pretragu,uplasena sa,jer neznam kakav mi je nalaz.Mozete li mi pomoci??
TOXO IgG metoda elisa:pozitivan 24
TOXO IgM metoda elisa negativan
HCV negativan
HIV 1/2 IgG,p24 Ag negativan
HBs Ag negativan
VDRL/RPR nereaktivan
TPHA nereaktivan..uplasena sam jer neznam dali mi je nesta..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije vam ništa. Svi nalazi su uredni.

margita_7

Postovani,
molila bih vas za tumacenje nalaza. Ginekolog mi je na godisnjem a nemogu docekati da se vrati i da mi protumaci jer me ove pozitivne stavke brinu.Imala sam missed ab prije 3 mj u 9tt.
Nalaz mikrobioloske pretrage je:
Epstein barr virus VCA igm negativan,
epstein barr virus vca/ea igg pozitivan,
Epstein bare virus ebna igg pozitivan,
Cytomegalovirus igm negativan,
cytomegalovirus igg negativan,
herpes simplex virus igm rip1 i 2 +/-
herpes simplex virus igg tip 1 i 2 pozitivan
rubella virus igm negativan
rubella virus igg pozitivan

Toxoplasma gondii igm negatuvan (-) 0,04
toxoplasma gondii igg negativan (-) 0

Hvala na odgovoru.
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve je uredno. Ne radi se o akutnoj infekciji.

pinka3003

Poštovani dr. imam 33 god. vadila sam krv za Torch zbog tri spontana. Da li mi možete pojasniti nalaze pošto planiram ponovnu trudnoću. Ove navedene 4 vrijednosti su mi pozitivne sve ostalo je negativno.
HVALA
TOXOPLASMA GONDII IgG 49 IU/ml
RUBELLA VIRUS IgG 126 IU/ml
CYTOMEGALOVIRUS IgG 45 aU/ml
HERPESSIMPLEX 1 VIRUS IgG 31.20 U .
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nalazi su uredni. Ništa od toga nije uzrok spontanih pobačaja.

Maskariska

Postovani,
Molim vas za tumacenje rezultata TORCH-a.
U 13 nedelji trudnoce sam i uradila sam test.
Rezultati sledeci:
Rubela igg 108
Rubela igm 0.2
Toxoplasma igg 201
Toxoplasma igm 0.3
Cmv igg 242
Cmv igm 0.4
Hsv tip 1 igg 167
Hsv tip 1 igm 0.3
Hsv tip 2 igg 6.6
Hsv tip 2 igm 0.2

Da li su ove igg vrednosti previsoke i da li je potrebno da radim neku dodatnu analizu?

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate mi napisati referentne vrijednosti i da li je pozitnivno ili negativno. Napamet ne znam vrijednosti.

Maskariska

Izvinjavam se. Dopunjavam ispod.
Metoda elisa.
Rubella igg, u/ml 108.6, pozitivno, ref 0-11
Rubella igm, 0.2, negativno, ref 0-1.1

Toxoplasma igg, u/ml 201,3, pozitivno, ref 0-11
Toxoplasma igm, 0.3, negativno, ref 0-1.1

Cmv igg, u/ml 242.3, pozitivno, ref 0-22
Cmv igm 0.4, negativno, ref 0-1.1

Hsv 1 igg, u/ml 167.1, pozitivno, ref 0-22
Hsv 1 igm 0.3, negativno, ref 0-1.1

Hsv 2 igg, u/ml 6.6, negativno, ref 0-22
Hsv 2 igm, 0.2, negativno, ref 0-1.1.

Kako sam u 13. nedelji trudnoce, da li su ove pozitivne igg vrednosti previsoke, treba li raditi neku dodatnu analizu.

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredni su vam nalazi. prema ovome ne trebate nikakvu daljnju obradu po rezultatu TORCH testa.

MaliVik

Poštovani, sada sam 21.tjednu trudnoće. U 15.tjednu radila sam TORCH test te sam pred par dana primila nalaze koji su sljedeći:
Korištena je CLIA metoda
toxoplasma IgM negativno
Toxoplasma IgG negativno
CMV IgM pozitivno...rez: 26,3 U/ml ref.vrijednosti: poz veće ili=22 neg< 18
CMV IgG pozitivno …. rez: 142 U/ ml ref.vrijednosti poz veće ili =14 neg<12
HSV 1 IgG negativno
HSV 2 IgG negativno
Rubella IgG pozitivno rez: 76,6 IU/ml poz veće od 10 neg <7
Kontrole i ultrazvučni pregledi(zadnji obavljen u 20.tj trudnoće) pokazuju uredan razvoj bebe kao i svi drugi nalazi su uredni(ovo mi je druga trudnoća, prva također sve uredno).
Zabrinuta sam zbog pozitivnih CMV nalaza te bih Vas molila možete li mi rastumačiti ove rezultate, koliko su opasni za razvoj bebe te što preporučate dalje( treba li ponoviti nalaze i kad)? Unaprijed hvala i lijepi pozdrav