Trudnoca bez ejakulacije

smilivoj

Pozdrav,
Devojci je prestala menstruacija 16.3. rano ujutro, od onda nam je svakodnevnica odnos. Do 2-3. aprila smo svaki odnos koristili zastitu, s tim da su njoj predmenstrualni simptomi krenuli negde 31. marta, 1. aprila, non stop tokom odnosa bez zastite je imala predmenstrualne simptome, do pre nekih dva dana, malo prestane da je boli 'donji' stomak malo je boli, grudi konstantno bole... Pre nekih 5-6 dana je na jedno dan i po, dva iz vagine isao blagi belo-providni sekret. Svaki put sam ejakulirao van nje. S tim da bi da spomenem da se meni nekad desava, doduse retko da dosta pre ejakulacije 'izlazi' po kap-dve providne tecnosti... I sad ima predmenstrualne simptome, a trebala je juce da dobije menstruaciju. Isto ima malo neredovne cikluse, nekad joj se desava da dobije menstruaciju 10-12 dana posle zavrsetka, i dosta retko se desi da joj ciklus bukvalno preskoci... Da li ima sanse za trudnocom i kada savetujete da uradimo test, cisto da budemo sigurni...?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani,
ukoliko u narednih 7 dana ne dođe do menstruacije učinite test na trudnoću.

amnd332

Poštovani,
dečko i ja smo imali "spolni odnos" (nije bio unutra do kraja, vec samo pola organa jer me je jako boljelo) da li je moguća trudnoća ako je došlo do penetracije 10-15 sekundi s tim da je svršio zadovoljavanjem nakon 10-15 minuta? Inače sam jako paranoicna osoba. Menstruacija mi nije redovna, zadnju sam imala prije desetak dana.
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća.

Momak810

Pozdrav,imali smo odnos za vrijeme plodnih dana,ali prvo je nekoliko minuta imao kondom,tada je nakon stanke od koje minute penetrirao u mene najviše tridesetak sekundi.Jel je moguće da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije došlo do ejakulacije trudnoće nije moguća.

Momak810

Nije bio ni blizu ejakulacije,a kamoli da bi ejakulirao.S time da meni zasad kasni 2 dana,jel to ima ikakve veze s tim?

Ivo Balenović, dr. med.

Onda ne postoji mogućnost trudnoće.

_darmar_

Poštovani, trebala sam dobiti 30.04., dobila sam 04.05. Imala sam simptome kao i pred svaku menstruaciju, međutim ova menstruacija je bila smeđa, a kada se obrišem na papiru je bila crvena krv, treći dan najviše, ali na ulošku smeđa i nije bilo mnogo kao inače. Ovo mi se dešavalo prethodnih godina otprilike u ovo doba. Inače imam odnose svaki put sa kondomom, provjerila sam i nije nijedan pukao, jedino ako postoji mogućnost da je sperma iscurila ispod one gumice na dnu, ali su male šanse. Da li postoji razlog za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
nemate razloga za brigu. Menstruacije ne moraju uvijek istog trajanja i intenziteta.

Confusedblue

Postovani! U brigama sam. Zadnjih 11 dana me neprestano bole jajnici a leda tu i tamo, kao i grudi koje su i narasle. Spolnih odnosa nisam imala, jedino sto je partner prosao prstom oko moje rodnice ali nije bilo sperme na prstu nego mozda samo one sluzi. Ovulacija (ako je to bilo to) je bila 4 dana nakon menstruacije. Jucer je bilo krvi kod mene. Ako je krvarenje trajalo i 2 sata. Zanima me sto moze biti. Mogu li iskljuciti opciju trudnoce? Jer me pocinje brinuti ono kada mi je partner prosao prstima po vagini i rodnici, odmah dan poslie toga su poceli simpomi koje sam navela gore.
Unaprijed hvala!

Blesacaa

Kolika je mogucnost trudnoce ukoliko je doslo do petinga u moru za vrijeme plodnih dana? ciklusi su neredoviti. Poslije toga je bilo masturbacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Confusedblue, prema navedenom nema šanse da bi se radilo o trudnoći. Ako ste sada u drugoj fazi ciklusa moguće da se redi o pms-u. Krvarenje je moglo biti ovuacijsko. Ne znam koji dan cikusa je do njega došlo.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Blesacaa, ne postoji mogućnost trudnoće.

Confusedblue

Pa meni je menga pocela 03.07. I zavrsila 09.07. Ovulacija je bila 14.07. jer se taj dan pojavio gusti iscjedak pa sam po tome i zakljucila da je bila ovulacija. 24.07. se pojavilo to krvarenje od par sati i to je to.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sigurno se ne radi o trudnoći. Teško je sad reći zbog čega se javilo to krvarenje. Moguće da je disfunkcionalno zbog relativnog manjka hormona.

emily128

Poštovani,
pretposljednju mjesečnicu dobila sam 9.6, a na 22. , 23. i 24. dan ciklusa imala sam nezaštićeni spolni odnos, što je prema mome izračunu van plodnih dana, ejakulacija je bila izvan mene. Iduću mjesečnicu dobila sam 10.7, nakon ciklusa koji je trajao 31 dan, mjesečnica je bila normalna i trajala je 7 dana. Prije mjesečnice imala sam sve simptome PMS-a, odnosno osjetljivost dojki, grčeve i slično, što je nestalo već drugim danom mjesečnice, kao i obično.
Oko 14. dana ovog ciklusa primijetila sam bol u desnoj bradavici, na dodir, koja postaje sve intenzivnija. Obično me prije mjesečnice boli cijelo tkivo dojke, i to obje, a ne samo bradavice, stoga me jaka osjetljivost desne bradavice zbunjuje. Lijeva bradavica gotovo da uopće nije osjetljiva, razlika je velika i primjetna. Moja majka je, kako tvrdi, za vrijeme svake svoje trudnoće (a imala je 3) imala redovitu menstruaciju prva dva do tri mjeseca, obilnu i u trajanju od 7 dana. Navedeno mene dovodi u veliku nedoumicu - je li zaista moguće imati pravo menstrualno krvarenje u trudnoći, što sam mogla genetski naslijediti od majke ukoliko je ona to zaista doživljavala. Je li ovo simptom trudnoće? Što uzrokuje takvu intenzivnu osjetljivost moje desne bradavice? Planiram napraviti test uskoro radi vlastite sigurnosti.
Zahvaljujem Vam na odgovoru.
S poštovanjem,
Em.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom mala je vjerojatnost da se radi o trudnoći. Menstruacija u slučaju trudnoće nije moguća, ali je moguće krvarenje koje nije nalik na redovitu menstruaciju. Što se bolnosti dojke tiče teško je reći bilo što bez pregleda. Preporučam test na trudnoću i pregled dojki.

Previseuplasena

Zdravo,
Moj slucaj je, verujem, pomalo smesan ali kako sam jako uplasena ne libim se da postavim pitanje da li je moguce da zatrudnim od presemene tecnosti (za koju nisam sigurna da je bila) u analnom otvoru, sa mojom teorijom da je moguce da se slila do vagine? Inace, to se desilo dva dana pre ocekivane menstruacije koju sam i dobila ali sa cini mi se manjom kolicinom krvi nego inace. Molim Vas za sto brzi odgovor, posto ce mi jako znaciti. Unapred hvala.

Previseuplasena

mada menstruacija mi nikad nesto posebno nije bila obilna, smatram da posto sam dobila menst dva dana nakon odnosa, da nije doslo do trudnoce, mada spermatozoidi mogu da prezive u jajovodu neko vreme pa me to buni
Poprilicno sam neinformisana, slazem se.

Nazad
Naprijed