ureaplasma

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nije to toliko važno. Važno je uraditi bris. Uobičajeno je 10 ak dana nakon terapije, no ukoliko dobijete menstruaciju prije, sačekajte da prođe.

Beogradjanka

Doktore, kao sto sam vec pisala, imam ureoplasmu, pre 10tak dana sam zavrsila sa terapijom i opet idem bris da radim. Radila sam krvnu sliku pa samo malo mi pojasnite.
Urea 4, 2.8-7 mmol/L
Kreatin 63, 58-110 umol/L
Glikemija 5.41, 3.3-5.9 mmol/L
Uk.bilirubin 12.3, 5-25umol/L
Direktan bilirubin 2.3 0-4 umol/L
Ast 15, 0-45U/L
Alt 5, 0-35u/L
Holesterol 6.16, 0-6.2 mmol/L
Hdl holesterol 1.92, 0- mmol/L
Ldl holesterol 3.71, 0- mmolL
Trigliceridi 1.16, 0- 1.7 mmoL
Leukociti 7, 3,6-9.6
Eritrociti 4.1, 3.9-5.7
Hemoglobin 129, 120-180g/l
Hematokrit 38, 36.1-50.3 %
Mcv 92.7, 82-97 fl
Mch 31.5, 27.6-33.3 pg
Mchc 339, 320-360gl
Limfociti 49.7, 25-50%
Monociti 6.1, 2-10%
Granulociti 44.2- 37-92%
Trombociti 239, 120-380
RDW 15, 11.5-14.5
Budi me rdw i limfociti
Napomena. Imam 29g. Kiretaza pre 6 meseci

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalazi su u granici normale. RDW je minimalno poviše. RDW označava raspodjelu eritrocita po volumenu. RDW se nikada ne promatra kao samostalna vrijednost, već u kombinaciji s ostalim elementima kompletne krvne slike. Budući da su svi nalazi uredni, nema razloga za brigu.

Anamar.fil

Poštovani,
Imam 20 godina i prije godinu dana mi je u nalazima pronađena ureaplazma 10 na 3., neizolirana. Kroz tu godinu dana ginekolog mi je propisao Dalacin nakon cega je nalaz bio isti te onda Doksiciklin nakon kojeg je i dalje nalaz bio 10 na 3. U to vrijeme je i moj partner uzimao Doksiciklin te nismo imali odnose. Nakon te dvije terapije ginekolog me poslao na zaraznu gdje je infektologica rekla kako misli da je to kolonizacija koju, ako nemam simptoma, ne treba liječiti sve dok ne želim zatrudniti. Ginekolog mi je sada dao 2 kutije Betadine vaginaleta koje cu s pauzom izmedju 2 kutije uzimati. Prije nego što mi je pronađena ureaplazma imam stalne infekcije koje su se s vremenom smanjile, a uzimam i Yaz. Pošto ne želim i dalje imati ureaplazmu, na koje načine je se mogu riješiti ako mi ove terapije nisu pomogle? Ginekolog mi je samo rekao da ću s kolonizacijom imati određenih problema kroz život, a nije predložio nikakvo daljnje liječenje. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u brisu cerviksa količina ureaplasme od 10/4 se smatra infekcijom, a manje količine su "kolonizacija". Ako žena nema subjektivnih smetnji, ako nije u pitanju trudnoća ili liječenje neplodnosti, Ureaplasmu nije potrebno liječiti. Kod trudnica koje su tijekom trudnoće bezuspješno pokušale liječiti infekciju, česti su slučajevi spontanog izliječenje nakon poroda. U liječenju ureaplasme osim antibiotika, od velike su pomoći probiotici, u obliku vaginaleta ili tableta. Oni pomažu uspostavi normalne mikrovaginalne flore što je vrlo važan aspekt liječenja. Savjetujem probiotike.

Anamar.fil

Zahvaljujem na odgovoru. Probiotike uzimam dosta dugo, u obliku vaginaleta i tableta. Ginekolog mi je spomenuo i ulje origana, da bi bilo dobro za ureaplazmu. Znači li kolonizacija da ću dok je god imam biti potencijalni prijenosnik? To mi je veliki problem. Ako ću biti u dugoročnoj vezi s nekim za koga znam da je spolno zdrav, a pijem Yaz svejedno ću morati koristiti prezervative kako ne bih prenijela ureaplazmu?

Ivo Balenović, dr. med.

Dokle god imate ureaplazmu, potencijalni ste prijenosnik. Postojanje infekcije urogenitalnog sustava kod inače zdravih osoba oba spola, nalazi se kod čak 75% spolno aktivnih osoba. No ureaplasma se može i spontano izliječiti. Sve ovisi o imunitetu organizma. Pokušajte s preporučenim uljem i jačanjem imuniteta (zdrava prehrana, tjelovježba, preparati za jačanje imuniteta - beta glukan)

Beogradjanka

Postovani doktore,
Prvo da Vas uvedem u pricu. Testirala sam se na ureoplazmu, hlamidiju, mikoplazmu, kandidu. Meni je nadjena ureoplazma, decku ne. Oboje smo pili terapiju i ja ponovnim brisom je nemam vise. Pila sam probiotike sve vreme i 10dana nakon, ali sada imam jako malo zuckast sekret.
Radio je urinokulturu i nadjena je streptokoka. Pio je lekove i nema je vise. Onda je radio biohemijsku analizu urina i pise bakterije malo, sluz dosta, limfociti 2-4 ref.vr <20. Zanima me odakle ta sluz i da li je potrebo da brinem? Citala sam sve i svasta i dosla do goroneje. Mi smo u vezi 2godine i da je neko od nas ima, simptomi bi se uveliko pojavili ili se varam?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema razloga za brigu. Sluz u mokraći je uobičajena pojava, a simptomi gonoreje su potpuno drugačiji: gnojni iscjedak, bol i učestalo mokrenje. Nizak broj leukocita (2 -4) u mokraći isključuje bilo kakvu infekciju.

Beogradjanka

Postovani doktore,
Nakon nedelju dana decko je ponovio biohemijski nalaz urina i sve je negativno,ali opet ta sluz. Sta biste nam Vi rekli na ovo? Da li ne potrebno neke lekove da pije?
Boja bistra zuta
Tezina 1030 (1010-1035)
Ph 6
Eritrociti 1 svezih 1 bledi
Leukociti 1 (0-4)
Bakterije retke
Sluz dosta
Ostalo 2 kristala kalcijum oksalata

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan. Rijetke bakterije se uobičajena pojava, a 1 leukocit isključuje bilo kakvu upalu.

Beogradjanka

I jos nesto..
1piranje.Ja sam u ponedeljar radila vaginalne i cerv.briseve, u utorak pregled i uz vaginalni gde je lekar video malo sukrvice i rekao da je mozda od pregleda. U cetvrtak tj.danas sam radila papu i nakon nekoliko sati sam imala onako osrednje krv na gacicama. Da li postoji razlog za brigu?
2.pitanje. Na mom nalazu urinokulture pise saprofiti u malom broju. Sta to znaci?

Ivo Balenović, dr. med.

Saprofiti su bakterije koje normalno žive na čovjeku. Tek ukoliko se razmnože više od uobičajenog mogu izazvati upalu. Krvarenje je uobičajena pojava nakon uzimanja papa testa.

Sake-3442

Poštovani, da li mi možete prokometarisati nalaze spremokulture i spremiograma.
Mikrobiološki pregled ureina-kulturs urina ostala streilna.
Spermokultura-patogene bakterije i gljivice nisu izolivane.
Spremiogram:
Spolna apstinencija- 2 dana
Ph - 8
Volumen 3ml
Boja -blijedožuta
Viskoznost -2
Broj spermatozoida -168
Broj spermatozoida u ejakulatu -558
Progresivno pokretne u pravcu -79%
Slabo pokretne u pravcu -7%
Pokrente u mjestu -8%
Nepokretni -6%
Leukociti -8
Vitalnost-
živi-94%
Mrtvi-6%

Hvala vam unaprijed na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, radi se o urednom spermiogramu.

Tinaa112

Postovani,

Trudna sam 14+4 tjedana. Zadnji ultrazvuk radem 30.1 beba se dobro razvija,hematoma nema,jajnici uredni. Radeni su mi brisevi radi stalnog iscjetka gustog bijelog,nekad zutkastog. Pijem duphaston 2 puta po 1 na dan. Nalaz briseva je pokazao da mi je izolirana Ureoplazma 10 na 3. Prvo sam dobila Sumamed tri dana ga pila,ponovili bris opet isti nalaz. Sada sam dobila vaginalete za gljivice i drugi antibiotik Eritromicin koji pijem svakih 6 h. Medutim od tog dana kad sam ga pocela uzimati a to je prije dva dana imam kao tupu bol na desnoj strani oko jajnika i prepona. Bolovi su takvi koda me nesto seze i bas osjetim kao tezinu na toj strani. Moja doktorica je na godisnjem pa se savjetujem sto raditi. Prva mi je trudnoca pa sam zabrinuta.

Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, važno je da ne krvarite jer je to simptom prjetečeg pobačaja. Bez pregleda se ne može znati što je uzrok bolova. Ukoliko bi se oni pojačavali javite se u hitnu službu. Ureaplasma nije uzrok bolova koje opisujete.

Ketarajn

Postovani,
Utvrdena mi je ureoplazma >10'4. Obzirom da smo jedno vrijeme cekali da partner obavi pretrage nisam zapocinjala sa terapijom ( amoksiclin i doksiciklin). U tom periodu sam ostala trudna. Obzirom na trudnocu receno mi je da ne zapocinjem sa nikakvom terapijom dokne prode 12 tjedana. U meduvremenu je doslo do promjene ginekologa, te mi je taj ginekolog rekao da slobodno sada popijem tu terapiju koju mi je prijasnja ginekologica propisala plus geonistin tablete za rodnicu s time da prvo popijem amoksicilin, pa doksiciklin s pauzom izmedu od tjedan dana. Rekao je da sada ti antobiotici ne mogu utjecati na plod. Trudna sam 20 tjedana i plod se uredno razvija. Da li smijem popiti doksiciklin obzirom na starost ploda.
Hvala i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u ovoj fazi trudnoće doksiciklin neće štetno utjecati na plod, iako ga je bolje izbjegavati u trudnoći. Azitromicin je bolji izbor u trudnoći.

123luc456

Poštovani,

Dijagnosticirana mi je ureaplasma te sam ju liječila dva tjedna antibiotikom (doksiciklin) u kombinaciji s vaginaletama.
Infekcije su se smirile, ali su se počele ponovo javljati nakon mjesec i pol dana. Nakon posljednjeg seksualnog odnosa pojavila se dosad najgora vaginalna infekcija. Simptomi su jak svrbež i po prvi puta pojava bijelih nakupina koje su se zadržavale unutar rodnice. Budući da sam termin kod ginekologa dobila tek krajem sljedećeg tjedna, kupila sam u ljekarni Multi-gyn actigel kako bi se simptomi smanjili. Nekoliko puta dnevno ga doziram već tri dana, malo manje svrbi te se danas pojavio iscjedak - žute siraste nakupine, što dosad nikada nije bio slučaj.
Je li iscjedak znak da infekcija prolazi? Treba li se i partner liječiti?
Ginekolog mi je zadnji puta rekao kako nije potrebno da i on obavlja pretrage te da ne mora značiti kako i on ima ovu bakteriju. Zanima me koliko je česta pojava da se prenese s jednog na drugog partnera i mora li ju nužno liječiti osoba koja nema simptome. Može li ureaplasma u smanjenim količinama biti normalni stanovnik genitalnog trakta? Molim Vas za što više informacija. I zanima me zašto se infekcije najčešće javljaju nakon spolnog odnosa.