Vodena cista na jajniku

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o paraovarijskoj cisti zato ista i neće prsnuti. S obzirom na trajanje sugeriram laparoskopski zahvat.

sase

povtorno jas bidejki nemase koj da mi gi procita rezultatite od tumur markerite,moze li da mi kazete dali se vo red iako mislam deka se dobro sakam mislenje od specialist.fala odnaored
CEA 1.08 {0.0--10.0}
CA19-9 8-49 {0.0--37.0}
CA125 14.23 {0.0--35.0}

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uredne vrijednosti tumorskih markera.

sb34

Znači li to da paraovarijska cista uopće ne može prsnuti, bez obzira što je ista ispunjena rjeđim tekućim sadržajem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

U principu rijetko prsne.

jasnam0106

Postovani opet ja.

Imala sam problema sa bijelim gustim iscjedkom.. pre mjesecnicu mi se pojavio i sada je prestao, bio je popracen svrbezom..
Mentruacija mi kasni 10 dana. Inace nije redovita ali nije nikada ovoliko kasnila...
Imala sam 2 zasticena odnosaa i jedam ne zasticeni..
Nije ni jednom ejakulirao u mene.
Je li bijeli iscjedak uzrok trudnoce ili je upala necega i jel moguce da mi zbohg njega kasni menga?
Sada imam normalni svieetli prozirni iscjedak kao uvijek pted mengu sise su mi nabubrene i kuglice u njima.
Stomak malo malo boli; probada..
Sta je problem?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test na trudnoću svakako. Ako je negativan, o ostalim uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

jasnam0106

Napravit cu test za koji dan.
Zanima me je li moguce da sam s tim iscjedkom dobila neku infekciju koja je sada prestala jer ga nemam vise i vise ne be svrbi. Normalan iscjedak sada imam kao i uvijek.
Grudi su mi nabubrene jako i stalno imam jako probadanje u donjem dijelu stomaka.
Ovako: 1. li taj iscjedak "najavio" trudnocu ili je upala?
2. Je li moguce da mi zbog toga(upqla, infekcija) kasni m?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Iscjedak ne navješćuje trudnoću.
Moguće je od upale kašnjenje menstruacije.

tixy22

Postovani,

Ustanovljeno mi je vec prije kako imam policisticne jajnike, neko vrijeme sam pila pilule pa prestala, pa sam ih opet pocela piti, medjutim obzirom da sam imala problema s disanjem ginekolog mi je rekao da odmah prestanem (ispostavilo se na kraju da imam problema zbog kraljeznice, a ne pilula). Uglavnom u zadnjih nekoliko mjeseci, mjesecnica mi je postala jako neredovita i zna mi kasniti i po 12 i vise dana, u zadnje vrijeme poceli su mi se javljati nekakvi bolovi, odnosno kao da me nesto presjece, a menstruacija mi je zavrsila prije 6 dana, takodjer mi se povecao apetit u zadnjih par tjedana, dobila sam na kilazi i osjecam se naduto. Zanima me da li su to sve simptomi policisticnih jajnika? Planiram posjetiti ginekologa, ali volim prvo provjeriti sto bi moglo joa biti. Odnosa nemam vec duze vrijeme.

Unaprijed hvala,

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tegobe su vjerovatno o pcosa. Nema razloga da ne nastavite s hormonskom kontracepcijom.

jasnam0106

Postovani
Sto moze biti uzrok gustom bijelom iscjedku koji me prati vec 2 mjeseca? Popracen slabim svrbezom?
Imam 19 godina i ne redovite m
Nisam jos bila kod ginekologa

Lepana

Pozdrav,
Imam jedno pitanje.
Zadnji put sam imala odnos sa deckom krajem travnja.
5.5 sam dobila normalnu menstruaciju. Ali kad sam je trebala dobiti u 6 mj ona je izostala. Desetak dana nakon toga sam otisla ginekologu da uradim ultrazvuk i test na trudnocu. Oboje je bilo negativno. Samo nasao mi je cistu na lijevom jajniku. Ginekolog je rekao da sacekam da ce cista sama puci.
U 7 mj sam isla ponovno kod ginekologa i radila test na tudnocu i opet je bio negativan, samo sto je cista pukla. trebala sam dobiti 5.7 menatruaciju al je takodjer izostala. Par dana nakon toga sam dobila i trajala mi je 12 dana.
Nakon sto je sve pocelo osjecam pritisak u donjem dijelu stomaka i malo mi je povecan.
Moj ginekolog kaze da ne trebam imati straha i da je normalno, al ja se brinem. Sutra idem ponovno trazit deugo misljenje.
Da li mi mozete pomoci. Jel ovo normalno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jasnam vjerovatna gljivična upala rodnice i vanjskog spolovila.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lepana slušajte svog ginekologa. Stvar je vjerovatno vezana uz cistu na jajniku.

Anabor

Postovani,
Uz: anehogena kruzna senka promera45x39mm.
Klinicki imam osecaj pritiska na besiku kako je cista ispred ovarija.
Ca125 =28,9
He=44,1
ROMA index=15,3% (high risk)
Terapija za sada nikakva.
Molim Vas za savet.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ponovite UZV pregled nakon iduće menstruacije.

JerkyAndrea

Pozdrav.Imam 17 godina i prvi put mi je doktorica prepisala za menstruaciju tablete ketonal( inace uzmem neofen, ali rijetko kad). Zanima me da li ketonal stvarno smanjuje plodnost?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje plodnost. Odakel vam taj podatak?

hippo

poštovani, prije 2,5 godine sam ugradila mirenu radi obilnih krvarenja i neurednih ciklusa. Već skoro dvije godine imam cistu na desnom jajniku, kaže gin. funkcionalna cista glatkih stijenki, površine je oko 3X3 cm i da je vjerojatno posljedica mirene. Nemam nikakvih smetnji, s mirenom sam se preporodila, doktor mi preporuča samo redovne kontrole, unatoč tome što cista već neko vrijeme perzistira. Imam 37 godina, 2 djece. KOje je Vaše mišljenje? Hvala

Nazad
1 ... 28 29 30 31 32 33 ... 41
Naprijed