Gastroenterologija

aerofagija

RENATA

Poštovani, molim Vas, kako da si pomognem, imam probleme sa zrakom - pritisak na želudac, te ima ga u crijevima i naravno plinovi teško izlaze.
Da li postoji neki lijek ili čaj ili ???
Pila sam kratko vrijeme rudakole ali ne pomaže

Doc.dr.sc. Ž.Babić

Aerofagija znači gutanje zraka. Preporuča se "naučiti gutati", tj. prije gutanja izdahnuti zrak. Nakon nekog vremena tegobe će se smanjivati, a taj način gutanja usvojiti ćete kao nešto uobičajeno. Nadutost je u ovom slučaju posljedica areofagije, i vjerojatno se smanjuje nakon podrigivanja. Doc.dr.sc. Ž.Babić