Gastroenterologija

sluz u stolici

dora

Štovani,

prije cca 5 godina dijagnosticiran mi je iritabilni kolon. Prehranom pokušavam regulirati probavu. Čim pojedem neku težu hranu, javlja mi se bol ispod desnog rebra ( gastroenterolog je rekao da nije žuč )te bolovi i grčevi u crijevima. Zadnjih par mjeseci primijetila sam sluz u stolici a kada imam jake grčeve u crijevima tada je ta sluz crvenkasta.Inače, stolicu imam jednom dnevno, imam dobar apetit i nemam mučnina.Povremeno me muče hemeroidi i to najčešće kada se i poremeti probava.Zanima me da li uzimanje vitamina i minerala u kapsulama može dodatno nadražiti crijeva i koji je uzrok sluzi u stolici. Doktor mi je svojedobno savjetovao uzimanje Digenola i tableta za smirenje kod tegoba. Molim Vas za Vaše mišljenje
Unaprijed zahvaljujem

Doc.dr.sc. Ž.Babić

Morate se javiti gastroenterologu zbog dalnje obrade, jer je potrebno isključiti nekoliko mogućih bolesti crijeva. Doc.dr.sc. Ž.Babić