Gastroenterologija

Candida

zlatko

Jucer sam bio kod doktora i receno mi je da mi je u stolici nadjena Candida.Vec dugo vremena imam problema pored Kolitisa kojim sam dijagnoziram prije godinu dana i doktori nisu nikako mogli pronaci uzrok,sve do sada.Doktor mi je dao tablete koje moram piti i rekao mi je da je vjerovatno da sam Kolitis dobio zbog Candide i da ako se rijesimo nje,mozemo izlijeciti Kolitis?Sta mislite o tome i koji su nacini lijecenja od Candide?
Hvala unaprijed,Zlatko.

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Candida se inače nalazi u organizmu , a u određenoj fazi slabljena imuniteta može porasti, npr. nakon citistatske, imunosupresivne terapije liječenja antibioticima itd. Treba utvrditi uzrok, pa tek onda liječiti Candidu. Doc.dr.sc. Ž.Babić