Gastroenterologija

mononukleoza???

F.B.

Poštovani,
zbog pretjeranog umora, vidljivog oticanja i općenito lošijeg zdravstvenog stanja obavila sam pretrage sa sljedećim rezultatima:

SE 4, KKS b.o.,urin b.o., Fe 16, UIBC44, lipidogram b.o., GUK, kreatinin, bilirubin, SGOT, SGPT, alk. fosf., gama GT-b.o., elektroforeza bj. seruma uredna, imunoelektroforeza uredna Ige 240, uk. kompl. te C3 i C4 uredni, Cl inhibitor komplementa uredan, klirens kreatinina 74 ml/min, BIURET b.o., diureza 2000 ml, kreatinin 93, serologija na Ebstein Barr : IgG p138 poz, p72 IgG jako pozitivno, IgM neg. CMV: sve neg., periferni hormoni štitnjače uredni, TSH 0,4; Uz štitnjače: manja eutireotična struma.
Postavljena je dijagnoza: Chronic fatigue syndrome
Inače zbog učestalih migrena redovito uzimam Ormidol 25mg.

Specijalista nije odredio terapiju, a rečeno mi je da je kronični umor posljedica preboljene mononukleoze.
Molila bih Vas da mi pojasnite o čemu se radi, te da li zaista nije moguće odrediti nikakvu terapiju koja bi mi pomogla. Ako već nije u pitanju klasično liječenje, da li postoje određene preporuke kojih bi se trebala pridržavati, da se bolje osjećam.

Unaprijed se zahvaljujem i srdačno pozdravljam.

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Nakon preboljele infekciozne mononukleoze umor može trajati još neko vrijeme. U svakom slučaju preporuča se pošteda fizičkog napora te polivitaminska terapija, te kontrola krvne slike i osnovnoh laboratorijskih parametara koje će Vam odrediti Vaš liječnik opće medicine. Doc.dr.sc. Žarko Babić