Gastroenterologija

Ciroza jetre

Branka

Kod osobe stare 61 godinu dijagnosticirana je prva dekompenzacija ciroze jetre kao posljedica uživanja alkohola. Osoba je hospitalizirana, pa nas interesira kakva je mogučnost izlječenja i koje aktivnosti treba poduzeti nakon izlaska iz bolnice.

Unaprijed hvala.

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Izlječenja nema. Moguće je samo spriječiti napredovanje bolsti i spriječiti komplikacije. Osnovno je ne uzimati alkohol. Ovisno i nalazima Vaš gastroenterplog bude odredio ostalu terapiju.Doc.dr.sc. Žarko Babić