Gastroenterologija

Molim Vas za savjet!

Zabrinuta

Poštovani,
Moja majka dobila je hemeroide nakon prvog poroda u 21-oj godini. Do drugog poroda (u 28-oj) povremeno bi se vraćali ali bez većih problema. Veći hemoroidi sa krvarenjima počeli su oko 38 godine, a krvare iza svake stolice i izgleda kao da su upaljeni. Probala je većinu "domaćih" recepata i ništa nije pomoglo. Stanje se malo smiri jedino ako je ona izrazito smirena (kad se ne nervira , ne diže veće terete i sl.) Zadnje je probala čepiće + mast i to joj je navodno malo smirilo stanje. Zanima me gdje se treba javiti da bi napravila operaciju, koje su posljedice i koliko nakon operacije treba mirovati, te da li se hemoroidi u svakom slučaju vrate. Ako ništa, preporučate li vi operaciju ili znate za neki "bolji" lijek?
Unaprijed zahvalna, Marija

Dr. sc. Neven Ljubičić

Zlatno je pravilo da ukoliko konzervativna terapija ne pomaže, a to je čest slučaj ukoliko se radi o velikim hemoroidalnim čvorićima s recidivirajućim komplikacijama poput krvarenja, operativni zahvat je nužnost. Konzultirati kirurga-koloproktologa.

Marica

KOJE BI LJEKOVE BILO PREPORUČENO UZIMATI ZA GASTRITIS ŽELUDCA.