Gastroenterologija

pantaloc

ines

molim informacije o lijeku PANTALOC I da li se može nabaviti u Hrvatskoj.

Doc.dr.sc. Ž.Babić

Lijek ima generičko ime pantoprazol. Koči završnu fazu lučenja želučane kiseline. Lijek ne ulazi u metabolizam jetre, za razliku od drugih lijekova iz te skupine, pa gotovo da i nema neželjenih djelovanja. Proizvodi ga Byk Gulden, a u Hrvatskoj se može dobiti pod nazivom Controloc, tablete od 20mg i 40mg (terapijska doza). Doc.dr.sc. Žarko Babić