Gastroenterologija

Žuć

Marija

Imam 55 godina. Prije 10 dana otkrivena je upala žući, te žućni kamenci (pomoću ultrazvuka). Nakon uzimanja antibiotika "Amoxil" kapsule, današnji nalaz na ultrazvuk pokazuje istu dijagnozu, te POVEĆANU SEDIMENTACIJU KRVI. Također, prisutna je svakodnevna povećana temperatura (do 39 C) u večernjim satima. Molim odgovor na pitanje:"Zašto se sedimentacija povećava i što se treba poduzeti." Hvala.

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Uzrok može biti i nešto drugo. Svakako posjetite i svog liječnika. Malo je vjerojatno da imate porast temperature bez bolova i drugih simptoma, a da se radi o upali žućne vrećice.

Doc.dr.sc.Žarko Babić.