Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako su Vam testovi na trudnoću negativni, zasigurno niste trudni. Savjetujem da ne brinete te da pričekate još nekoliko dana da dođe menstruacija.

koranadobra

Poštovani,
zadnju menstruaciju sam imala 15.9 i imala sam seksualne odnose oko 25.9. Napravila sam test sredionom 10mj nakon sto mi je kasnila vec tjedan dana i bio je negativan. Menstruaciju nisam jos dobila. Sta da radim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da niste trudna, te bi bilo nužno javiti se na ginekološki pregled, te vjerovatno izazvati menstruaciju gestagenim preparatima.

gđa baksuz

Poštovani, zanima me da li je moguća trudnoća ako partner povremeno ejakulira u mene (bez zaštite kondomom), iako ja pijem bez prestanka Yasmin tablete već 4. godinu.
Molim Vas da mi odgovorite, unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako redovito uzimate kontraceptivne pilule, nećete ostati trudna.

koranadobra

Postovani, dobila sam menstruaciju 23.11 menstruaciju i danas sam imala seksualan odnos i decko je svrsio u mene. Trudnoca???

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nikako.

barbara88

POŠTOVANI, MENSTRUACIJA MI KASNI 4TJEDNA. NIKADA NISAM IMALA REDOVITE CIKLUSE, KAŠNJENJA MOGUĆA 2-3 TJEDNA...PARTNER NIJE EJAKULIRAO U MENE DA LI POSTOJI MOGUĆNOST TRUDNOĆE , URADILA SAM TRI TESTA , ZADNJI DANAS -NAKON 4TJEDAN KAŠNJENJA MENSTRUACIJE I SVA TRI SU NEGATIVNA.....GINEKOLOGIU IDEM SLIJEDEĆI TJEDAN ...ALI IPAK ME STRAH DA NISAM TRUDNA DA LI SE MOGU POUZDATI U TESTOVE???HVALA UNAPRIJED....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, možete se pouzdati u testove. Niste trudni.

Tanja134

Postovani,imala sam menstruaciju 20.Novembra to je trajalo najduze 2 do 3 dana uz jako malo ukazivanje neke providne sluzi i jako svijetle krvi,odmah posle toga sam imala odnos.Nakon toga nisam imala nikakve bolove,osjetila sam nakon nekoliko dana pojacan apetit i gadljivost na cigarete,potom sam dobila danas opet 7.Decembra bez bilo kakvih pokazatelja na menestruaciju jer obicno to osjetim i iscjedan je jako taman,ali kako je dan sve vise ide osjecam onaj svoj tupi bol u ledjima kada dobijam..ali opet me navodi na to dali je moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, teško mi je iz navedenog odgovoriti na vaše pitanje na osnovu iznesenog. Svakako napravite za početak test na trudnoću.

Tanja134

Hvala...svakako bilo bih mi drago da sam trudna jer godinu dana radimo na tome,pa me pomalo zbunjuju te moje menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ukoliko nije u godinu dana došlo do trudnoće savjetujem obradu. Svakako se javite svome liječniku i krenite sa daljnjom obradom.

Zabrinuta6

Postovani!
Ovako..uvjerena sam da mi je razlog kasnjenja menstruacije strah od nezeljenje trudnoce i stres, ali htjela bi cuti i strucno misljenje...
Zadnju menstruaciju dobila sam 7.11 ... 20.11 spavala sam s deckom i koristili smo metodu prekinutog snosaja...22.11 osjetila sam ovulaciju(neugodnu bol u donjemu trbuhu tokom dana i u jednom trenu trenutacnu bol poput strijele i imala sam iscjedak - tako mi je svaki put)
Uskoro sam osjetila simptome pms-a - razdrazljivost, plakalo mi se, zelja za cokoladom, napete i bolne grudi...menzis sam trebala dobiti 6.12...imala sam i iscjedak i bolove u pretpostavljam u desnom jajniku kao i inace..i cijelo vrijeme samo je nekako iscekivala sa strahom i na kraju je jos nisam dobila. Grudi su jos uvijek napete i bolne, imam malo iscjetka, al bolovi u donjem trbuhu su se smanjili i to me najvise zabrinjava. uzasno me strah. Stalno mislim o tome. i jos...inace mi je ciklus uvijek izmedju 28 - 30inesto dana, kako kad...ali u zadnja 3 mj je stalno bio 30 dana. Nadam se da cu uskoro cuti vase misljenje. Hvala

kiki2011

Poštovani,

s dečkom sam imala zadnji spolni odnos par dana prije menstruacije. Menstruaciju sam dobila 30.11. i uranila mi je par dana. Uvijek dobijem par dana prije. Inače mi traje 3 dana a ovaj put se produžilo na 6 dana. 5.12. mi je prestala, no jučer 8.12. sam opet malo krvarila. Koristimo zaštitu kondomom al me strah da nije iscurila iz kondoma sperma. Da li postoji mogućnost da sam trudna? Isto tako čitanjem ovdje na forumu bojim se da nije bilo spreme ili predejakulata na njegovim prstima dok me dirao ili stavljao kondom prije spolnog odnosa. Jesam li opravdano zabrinuta ili mogu biti mirna? Da napravim test? Kada ga mogu napraviti a da mi pokaže točan odgovor?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, zabrinuta 6
Imali ste odnos tijekom plodnih dana uz ne baš sigurnu metodu, ovulaciju nakon dan-dva od odnosa.
Spermiji mogu živjeti i sposobni su za oplodnju sve to vrijeme.
S obzirom na simptome PMS-a mislim da bi trebali dobiti menstruaciju.
Dakle za trudnoću postoji nekoliko za i protiv argumenata.
Savjetujem da do ponedjeljka pričekate menstruaciju. Ako istu ne dobite savjetujem da napravite test na trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Kiki, ne brinite, niste trudna. Ne trebate raditi test na trudnoću.

kiki2011

Poštovani doktore hvala Vam na brzom odgovoru. A šta bi mogao biti uzrok mome krvarenju par dana nakon menstruacije? Ako ste isključili trudnoću. Hvala unaprijed

tina7794

Poštovanje!
Imam pitanje. Ručno sam "obradila" dečka i svršio je. Oprala sam ruke vodom i sapunom. Nakon toga još 2 puta samo vodom. Oko 2-3 sata kasnije sam se samozadovoljavala. Mene zanima postoji li ikakva mogućnost za trudnoću? Znam da je ovo glupo pitanje, no nervozna sam jer ne mogu naći odgovor na svoje pitanje. Ubija li voda stvarno spermije? Hvala ako ćete odgovoriti happy

IldaM.

Postovani,

ovako, imala sam odnos s deckom par dana prije menge, tacnije 21.-22.10.'11, a mengu sam trebala dobiti 24.10.'11. Kasni mi vec 15 dana. Koristimo zastitu uvijek (kondom) i pored kondoma koristimo metodu prekinutog snosaja (ali s kondomom, mislim da shvatate, jer ne znam kako drugacije da objasnim). Osjecam blagi pritisak u ledjima, i povremeno u donjem dijelu stomaka. Uradili smo i test (9. dan kako menga kasni) i bio je negativan.Takodjer smo uradili i danas jos jednan test (ali u vidu trakica, jer za cudo Bozije u apoteci nije bilo nista drugo kao -.-)takodjer je pokazao samo jednu liniju, dakle, bio je negativa. To sam uradila na jutranji urin, kao i prvi put, tako sto sam jedan dio urina pomorkila u casicu i nakon sat i pol otisla kod decka da ispitamo. Da li imam razloga za brigu??

Unaprijed se zahvaljujem Vasem odgovoru...

Nazad
1 ... 6 7 8 9 10 11 ... 295
Naprijed