Da li je moguca trudnoca??

angelina123

Postovani,

zadnju menstruaciju sam dobila 7.06. sto znaci da sada kasni nekih mjesec dana, zadnji spolni odnos sa zastitom koji me brine bio je 16.06. Par dana prije nego sto sam mislila da bih trebala dobiti menstruaciju napravila sam intim plus test koji je bio negativan, no kako je menstruacija i dalje izostajala ponovila sam jos jedan test intim plus 10ak do 15 dana nakon prvog testa, koji je takodjer bio negativan. No menstruaciju i dalje nisam dobila, pretpostavljam da je moguce zbog 3-4 promjene klimatskih uvjeta u medjuvremenu, a isto tako i zbog stresa. I dalje nisam sigurna trebam li sumnjati na trudnocu ili se mogu oslonuti na negativne testove, kolika je njihova pouzdanost posto su odradjeni i prije i nakon ocekivane menstruacije? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Testovi koje ste radili su sasvim pouzdani i niste trudna. Savjetujem odlazak liječniku da se ustvrdi koji od drugih razloga zbog kojih niste dobili menstruaciju te da se ista izazove.

redbull

Bok,
evo ovako. Zadnju menstruaciju sam dobila 22.6.2011 i bila je normalna, trajala 5 dana kao i obično. Nakon toga sam imala par puta nezaštićeni odnos sa ejakuliranjem u mene. prije jedno tjedan dana sam primjetila crvenu točkicu koja je nalikovala na menstruaciju, zanemarila je jer mi je menstruacija otkako je imam ( već 13 godina) točna. par dana nakon toga sam primjetila da mi smeta prva jutarnja cigareta i kava, zatim su mi počele mučnine, osjećaj kao da ću povratiti i koji mi ostaje u grlu skoro cijeli dan i non stop to podrigujem. Prije 3 dana sam dobila menstruaciju,na 27. dan ciklusa, koja nije bila nimalo bolna ni obilna ( inače mi prvi dan ni tablete od 800mg ne pomažu u smanjenju bolova), svjetle crvene boje i ona još uvijek traje. Uložak praktički nosim reda radi jer mi se nijednom u ova 3 dana nije napunio. i dalje mi je muka, nekad i po cijele dane, osjećam se čudno,i srce mi nekad zna počet lupat nenormalnom brzinom samo od sebe. Čitam po forumima sve i svašta, pa me zanima vaše mišljenje jel moguće da je ovo lažna menstruacija te da sam trudna? Ne želim raditi test još, jer mi nema logike da mogu to sve osjećati u samo mjesec dana a i mislim da mi on ne bi pokazao da jesam ovako rano.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, savjetujem da ipak napravite test na trudnoću kroz dva tri dana.
Postoji svakako, govoreći iz kliničkog iskustva oskudnije krvarenje u ranoj trudnoći koje može biti slično menstrualnom.

anoshty

Postovani moja situacija je sledeca. Prosla menstruacija je pocela 21
06. Seksualni odnos Sam imala 5 ili 6og jula a kondom je ostao u meni,medjutim nije bio duboko i odmah sam ga prstima izvadila. Pola sata nakon toga popila sam tabletu Yasmin za Koji Su mi u apoteci rekli da postoji mogucnost sprecavanja trudnoce ukoliko se popije brzo nakon odnosa. Moj ciklus je redovan u trajanju izmedju 28-30 Dana,a trajanje nenstruacije je 6-7 Dana. Poslednja menstruacija dosla je 21.jula i Tada sam pocela da koristim kontraceptivne pilule. Medjutim menstruacija je pocela normalno,mozda za nijansu manjenego obicno da bi vec danas uvece skoro potpuno prestala a bolu donjem delu stomaka je i dalje povremeno Tu. Interesuje me da li lmam razloga za zantinutost oko trudnoce,tj koja je verovatnoca da sam mozda trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, sumnjam u trudnoću. Nastavite uzimati kontraceptivne pilule.
Ako ste popili samo jednu tabletu Yasmina u svrhu postkoitalne kontracepcije to svakako nije bilo dovoljno. To je kao da niste popili nista.

angelina123

Postovani,

hvala na odgovoru, prije 8og mjeseca nisam u mogucnosti prije zakazati pregled, no ipak me brine sto sam po forumima citala iskustva djevojaka koje su isto tako radile intim plus testove te dobile negativne rezultate, a na kraju se trudnoca ispostavila. Ne znam radi li se tu o nepravilno izvedenom testu ili.. Zadnjih par dana nemam nikakve naznake pms-a, par dana imam, pa se grcevi povuku, pa onda se vrate ponovno, to traje vec 20ak dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako sumnjate u trudnoću i niste u mogućnosti otići prije na UZV pregled napravite BHCG iz krvi. Sumnjam u trudnoću kod Vas.

angelina123

ispricavam se, nisam sigurna da li sam Vas razumjela.. sumnjate da jesam ili nisam trudna? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako ne mislim da ste trudna.

anoshty

Postovani,ni ja nisam razumela,da li mislite da je trudnoca moguca?moja menstruacija nije prestala I dalje imam pomalo ali zadnjeg dana tamnije boje,danas je peti dan.hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudna.

ivaa01

Poštovani doktore,

je li moguća trudnoća ukoliko nije došlo do odnosa nego je u pitanju manji ulazak samo vrhom i to vrlo kratko (nakon što je prošlo neko vrijeme od ejakulacije, ali bez da je bilo odnosa)...bili su mi plodni dani, nije bilo neke tekućine, ali u slučaju da jest, trebam li biti zabrinuta? Očekujem mestruaciju, osjetim bol u jajnicima, grudi su onako natečene i bole na dodir, probadanja u preponama, koja se meni inače javljaju pa Vas molim za mišljenje... Unaprijed zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, na ovaj način teško će doći do trudnoće. S obzirom da imate predznake nadolazeće menstruacije mislim da se ne morate brinuti.

malabosanka99999

Poštovani vec duze vrijeme pijem Diane 35, ovaj mjesec mi se dogodilo da sam zaboravila popiti pilulu u prvom tjednu ali sam odmah sutradan popila dvije. Mjesec dana prije toga nisam imala spolne odnose ali sam tri dana nakon toga imala spolni odnos ali decko NIJE ejakulirao u mene. Nastavila sam redovno piti pilule. je li moguce da sam trudna kad je takva situacija,najvise me brine jer mi se nakon toga dva dana pojavila bol u zeludcu i mucnina iako ja redovno imam problema s tim i pijem tablete te mi neka hrana ne odgovara a jela sam je, ali ovaj put sam se zabirnula. molim vas utjesite mesad

malabosanka99999

zaboravila sam napisati da sam zadnju mensturaciju dobila 30.07 a prvu pilulu u novom pakovanju sam popila 02.08. spolni odnos sam imala 08.08

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da niste trudna.

ss

Poštovani...Molim za pomoć...
Svoj prvi odnos sa djevojkom imao sam 03.07 i nakon toga još 3-4 puta do sada al uvijek uz dosta pažnje i zaštitu kondomom,a također je nakon svih odnosa bilo vidiljivo da je sav sadržaj sperme ostao u kondomu i da nije puknuo...zabrinjava me to što joj je menstruacija u šestom mjesecu došla otprilike krajem mjeseca 24-25.06 a tako je i prije uglavnom dolazila,nekad čak i početkom mjeseca prije...Ali sljedeća u sedmom mjesecu je onda došla 19.07. što je dosta ranije nego mjesec prije a danas joj je došla ova za osmi mjesec,dakle nova promjena gdje je opet uranila...pa me zanima jeli to što opasno što se tiče trudnoće možda ili nečeg drugo?ostale promjene na njoj ne primjećujem...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, ciklus zna varirati, posebice u ljetnim mjesecima. Ne brinite. Djevojka Vam nije trudna. Ako ciklus i dalje bude neredovit, savjetujem da se javi svom ginekologu, eventualno da se isti regulira uz oralne kontraceptive.

melita0302

Dobar dan..ako moze da mi odgovorite na moje pitanje...skoro sam radila papa test i nalaz je bio uredan.zadni ciklus sam ima 28.07 sljedeci bi trebala dobiti oko 25.09 inace mi je ciklus redovan svakih 28 dana...imala sam odnose bez ikakve zastite i za vrijeme plodnih dana..grudi su mi jako nateknute vec ima sedam dana ako ne i vise u donjem dijelu stomaka me jako boli slican bol kao i za vrijeme menstrualnog ciklusa samo imam osjecaj da se bol sad javlja malo nize..imam bolove u donjem dijelu ledja i to ne malo..osom toga imam bijeli iscjedak bez mirisa ali gust..jel moguce da sam trudna?ili to sve mogu biti previse rani znakovi PMS..jos nesto doktor mi je rekao da imam zavaljeni oblik maternici jel moze i to biti uzrok bolova?molim vas da mi odgovorite
pozdrav

Nazad
Naprijed