Da li je moguca trudnoca??

MALAL

Poštoavni!

Suprug i ja radimo na bebi već neko vrijeme,,,, nisam se jako zamarala oko računjanja plodnih/neplodnih dana, osim u ovom ciklusu (još sutra su mi plodni), i imam 2 pitanja:
1. ovaj vikend imala sam povišenu tjelesnu tmp. (do 37,2) i grčeve u donjem dijelu trbuha, i već neko vrijeme osjećam strašan umor, da li su to možda znaci trudnoće?
2. 10-ak goina bila sam na kontraceptivima i sad sam 3 mjeseca čista, pa sam na nekim forumima čitala da žene koje su bile na kontracepciji da su prvih par mj. izrazito plodne, a na nekim pak suprotno tj. da im treba puno više vremena da zatrunde. Što je od toga istina?

hvala i lijep pozdrav!

MALAL

suprug i ja radimo na bebi već neko vrijeme....ne zamaram se baš računjanjem plodnih/neplodnih dana al za vikend sa imala nešto povišenu temp. (do 37,2) i grčeve u donjem dijelu trbuha, i osjećam povremeno strašan umor! Da li su to možda kakvi predznaci trudnoće??
I jo nešto, 10ak god sam pila kontrac. pilule...sad sam "čista" 3 mj, ugl dosta sam čitala po forumima i neki kažu da žene koje su pile pilule da su prvih par mjeseci od prestanka izuzetno plodne i da lako zatrudne, a drugi suprotno, tj. da im treba puno više vremena da ostanu trudne! Što je ipak istina!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da nakon prestanka trudnoće u večine oralnih kontraceptiva novije generacije se povećava plodnost.
Normaliziraju funkciju jajnika, smanjuju policističnost, sprečavaju nastajanje cista na jajnicima.

MALAL

"nakon prestanka trudnoće u večine oralnih kontraceptiva novije generacije se povećava plodnost."
Oprostitie, ali nisam razumijela Vaš odgovor!!

Ja nisam prekinula trudnoću niti sam bila trudna, već pokišavam ostati trudna!
I zanima me da li oni znakovi koje sam ranije navela (povišena temp, napetost i grčenja u donjem trbuhu, napuhanost i stašan umor) mogući znakovi trudnoće?
Naime, grudi mi nisu napete, nemam pojačani apetit niti gadljivost prema nakoj hrani, samo mi je jutros nakon kave i jabuke bila muka, al nisam povraćala...
Probala bih sa testom, ali mislim da mi je još malo prerano, jer mi sljedeća menstruacija treba stići tek 26.9.!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, lapsus,nakon prekida uzimanja kontraceptiva povećava se šansa za trudnoćom. Na to sam mislio.
Vama prvo treba izostati menstruacija . Dakle 27.9 napravite test na trudnoću.

MALAL

Hvala lijepla; tako ću napraviti ako mi ne dođe menstruacija 26.!

bambina12

Poštovani,
posljednja mjesečnica počela je 31.8., a ciklus mi obično traje 30,31 dan. Nezaštićeni spolni odnos imala sam 8.9., s tim da partner nije svršio unutar mene. Problem je u tome što sam već 3 dana nakon nezašt.spol.odnosta počela imati bolove u donjem dijelu trbuha, nemam želju za hranom, a od 16.9 me bole grudi. Je li moguće da su to simptomi ovulacije, a da ne mogu jesti jer sam pod prevelikim stresom zbog straha od trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svi simptomi koje imate, prije su bojazan od trudnoće nego sve ostalo. Ako nije došlo do ejakulacije i ako je partner u to siguran, nema razloga da se bojite.

melita0302

Doktore da li mi mozete dati latinski naziv za miom na materincine znam kako doktoru da objasnim na kontroli on ne zna nas a ja ne znam toliko francuski happy unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, Myoma uteri.

violetflower

Poštovani,
ispričavam se na možda glupom pitanju s obzirom na moje godine (19god), ali strašno sam veliki paničar, prvi put se srećem s takvim stvarima i molim Vas da mi odgovorite na pitanje. Mazila sam se s dečkom, trljao je svoje spolovilo o moje, nije ulazio u mene, no mene je i dalje strah da postoji šansa da ostanem trudna. To je bilo ove noći, 9. dan ciklusa mi je. Ako je mogućnost da ostanem trudna, molila bih Vas za savjet što da učinim čim prije, jer nisam u svom gradu, a u ovom nemam ginekologa. Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, na taj način nećete ostati trudna.

melita0302

Doktore da li smijem nakon 7-10 dana pauze opet nastaviti piti lijek dabroston?u 10-11 sam tjednu trudnoce...prestala sam piti i bilo mi je super al sad me opet poinje stomak boliti sto se nije desavalo dok sam pila lijek..
veliki pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da možete uzimati nevedeni lijek. Ima blagotvoran učinak u ranoj trudnoći.

nella--1

Pozdrav,prije 3. godine sam napravila abortus. Sve je dobro obavljeno, nisam imala nikakvih problema. Od tad nisam bila kod ginekologa, STARH. to je stvarno jako tesko razdoblje bilo za mene. Sad trenutno ja i muz smo poceli raditi na bebi, ali mene je strah da li ce biti kakvih problema da ostanem trudna s obzirom da sam imala abortus ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, vaš strah nije realan.

sani2506

postovani, zadnju mjesecnicu sam imala od 27.09 a nezasticeni spolni odnos tj. kondom je pukao a da to nismo primijetili, 2.10 tj dan nakon zavrsetka mjesecnice, nakon sat vremena sam popila tabletu za hitnu kontracepciju, 6 dana nakon toga imam krvarenje, da li je to normalno i kolike su sanse za trudnocu? kad bi trebala uraditi test na trudnocu? Unaprijed hvala

sani2506

postovani, zadnju mjesecnicu sam imala od 27.09 a nezasticeni spolni odnos tj. kondom je pukao a da to nismo primijetili, 2.10 tj dan nakon zavrsetka mjesecnice, nakon sat vremena sam popila tabletu za hitnu kontracepciju, 5 dana nakon toga imam obilno krvarenje, da li je to normalno i kolike su sanse za trudnocu? kad bi trebala uraditi test na trudnocu? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, niste trudna. Krvarenje je izazvano postkoitalnom kontracepcijom. Mislim da dan iza menstruacije niste ni trebali popiti postkoitalnu kontracepciju jer spada u neplodne dane.

sani2506

postovani, pisala sam vam prije mjesec dana kad sam sam iza odnosa tj 1.10 popila vikelu i nakon 5 dana tj. 6.10 dobila krvarenje uzrokovano tabletom, sada je proslo vec mjesec a ja jos uvijek nisam dobila mjesecnicu, uradila sam 2 testa na trudnocu i bila su negativna, ali znam da oni nekad pokazuju lazne rezultate pa sam veoma zabrinuta, ne znam sta da radim, da li je moguce da sam trudna.. hvala unaprijed

Nazad
1 ... 5 6 7 8 9 10 ... 295
Naprijed