Da li je moguca trudnoca??

illa556

Poštovani doktore,
Posljednju menstruaciju imala sam od 24.-30.10., ciklus mi obično varira od 28-33 dana. Spolni odnos imala sam 11.11. koji je u početku bio bez zaštite, a kasnije za zaštitom te nije došlo do ejakulacije. 15.11. bila sam na uobičajenom ginekološkom pregledu i doktorica je bez ultrazvuka pretpostavila da na lijevom jajniku imam cistu te me uputila da nakon menstruacije dođem na ultrazvuk. Menstruaciju sam očekivala 22.11., no danas je već 25. I postajem već pomalo zabrinuta. Imam bolne grudi no znam da je to također i jedan od prvih znakova trudnoce. Mislite li da imam razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Jigly

Da li je moguca trudnoca 4 dan mjesecnice, nezasticen seks sve je ‘Uslo’? Hvala na brzom odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

To vrijeme spada u neplodne dane. Mogućnost trudnoće je samo teoretska.

ana002

Jeli moguce da ostanem trudna 2 dana prije mjesecnice, redovita mi je
Koristili smo kondom no nismo sigurni dali je pukao tijekom odnosa i da budem 100% sigurna jeli mogu napraviti test za trudnocu dan iza tj. hoce li se ista pokazati ili trebam pricekati par dana?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nije moguća trudnoća jer ste imali odnos u vrijeme neplodnih dana.

Alagicm

Pozdrav, imam pitanje, menstruaciju sam imala 25.11 jednih 4 dana kao i uobicajno, nisam imala jake bolove , normalni uobicajni simptomi samo. Poslije 4 dana mi jedno 2-3 dana ide samo jako smeđi iscjedak i tj to onda prestane. Odnos sam imala mozda 28.11 međutim pošto mi ni tad nije kako treba završio taj iscjedak i malo se krvi idalje pojavljivalo ,imalo je neugodan miris pa smo prestali nismo do kraja obavili odnos. Medjutim, kad mi je prestalo , evo vec 2-3 dana ja osjecam mnogo jak bol u donjem dijelu kicme , grudi isto malo bole, umorna sam i nemoćna, i slab apetit imam, ništa mi se ne da, samo mi se spava ne znam nikako šta mi je, inače nisam takva , i volju za spolnim odnosom nikako skoro nemam, stvarno ni za šta nemam volje i boli me kičma ,grudi , i pomalo ostale kosti tijela. Da li je moguća trudnoća koja je možda začeta prije ovog mjeseca (iako sam imala sad menstr.) ili je možda samo nahlada na kosti tijela?? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, simptomi koje navodite su toliko nespecifični da mogu biti uslijed raznih poremećaja. Najviše odgovaraju virozi. Budući da ste 25.11 imali menstruaciju ne postoji mogućnost trudnoće.

Soundofsilence

Dobar dan,koliko testovi mogu pogrijesiti?Imala sam odnose sa momkom 09.12.,to au mi plodni dani.Kasni mi par dana,uradila sam dva testa,jedan prikazuje blijedo rozu crticu,dok drugi pokazuje jace rozu crtu da je test pozitivan

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom testovi pokazuju trudnoću. I oni su pouzdani.

MarijaRu

Lijep pozdrav,ovako, ginekolog mi je zbog dijagnoze policisticnih jajnika pripisao Diane 35, krenula sam ih uzimati 27.11 ove godine, imala sam spolni odnos 10.12 kada je decko svrsio u meni, sada traje ona pauza od 7 dana, pise da menga treba doci 2. do 4. dana pauze i danas je 4. dan no danas imam samo par smedih kapljica, postoji li mogucnost trudnoce? Trebam li napraviti test?

ana.banana99

Pozdrav, danas (22.12.) sam imala spolni odnos sa dečkom i usred njega nam je puknuo kondom, to nam je bio jedini oblik zaštite. Inače imam neredovite menstruacije i posljednju menstruaciju sam imala 16.10. te sam nedavno otišla ginekologici koja mi je preporučila da pijem Duphaston tablete 2 puta na dan po 5 dana radi regulacije menstruacije. Ja sam to napravila u razdoblju od 16. do 20.12. pa bih menstruaciju trebala dobiti u utorak otprilike. Dečko nije ejakulirao u mene i shvatili smo da nam je pukao kondom odmah 2 minute nakon što se to dogodilo prilikom promjene poze. Sad mene zanima trebam li biti zabrinuta za neželjenu trudnoću? Također je li je potrebno popiti pilulu za dan poslije?

sanjic99

Pozdrav, danas (22.12.) sam imala spolni odnos s dečkom i pred kraj odnosa je puko kondom. Inače smo to shvatili skoro odmah 2 minute nakon što se dogodili i dečko nije ejakulirao u mene. Inače imam neredovite menstruacije i posljednja mi je bila 16.10. te sam nakon toga otišla ginekologici koja mi je propisala da pijem Duphaston tablete 2 puta na dan po 5 dana. To sam i napravila pa sam ih pila u razdoblju od 16.12. do 20.12. te mi je rekla da mogu očekivati menstruaciju 5 dana nakon toga. Po tome bih menstruaciju trebala dobiti do ovog utorka. Sad mene zanima imam li razloga za zabrinutost te je li potrebno popiti pilulu za dan nakon? Lijep pozdrav!

mirko123

Poštovani
Djevojci je jučer (21,12) trebala poceti menstuacija ali je imala stresan tjedan na fakultetu pa joj nije stigla jucer, odlucili smo se na spolni odnos te prilikom prvog puta sve je bilo ok koristili smo kondom te nije bilo ejakulacije unutar nje. Nakon toga sam odstranio kondom te temeljito obrisao penis, nakon nekih 2 sata smo se odlucili za jos jedan spolni odnos te je tokom njega puknuo kondom primjetili smo nakon nekih 2 min i nije bilo ejakulacije prilikom drugog odnosa. Djevojci jos danas nije pocela menstruacija te smo izrazito zabrinuti, postoji li potreba za tabletom za dan nakon ?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.
LP

jovanag

Pozdrav. Imala sam odnos sa dečkom prije 2 dana, za 3 dana treba da dobijem mjesečnicu. Da li na osnovu naredne mogu da isključim trudnoću ili moram da čekam sljedeću. Inače ciklusi su mi redovni, svaka 33-34 dana. Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana MarijaRu, učinite test za svaki slučaj, iako je mala mogućnost ukoliko ste pravilno uzimali terapiju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anabanana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sanjic99, ne postoji mogućnost trudnoće. Nema razloga za brigu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Mirko123, ne postoji mogućnost trudnoće iz odnosa od 21.12. Ne znam za ranije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana jovanag, čim nastupi mjesečnica trudnoću možete isključiti sa sigurnošću.