Da li je moguca trudnoca??

Postovani
Djevojka i ja smo datuma 28.12.2018.(petak) vrsili dodirivanje polnih organa(djevojka je nevina)bilo je blage penetracije ali do granice boli.Prije nego smo poceli i ona i ja smo primijetili onu providnu sluz na vrhu penisa,ja sam obrisao dlanom i dirao nju po stidnim usnicama i gurnuo par puta penisu njenu vaginu ali je osjecala bol i nismo zeljeli da izgubimo nevinost tada.Sada nas zanima da li je moguce da je u drugom stanju od te sluzi.Nije bilo ejakulacije jer sam ejakulirao tek nekih 10ak minuta kasnije nakon masturbacije Nakon te blage penetracije i zbog boli jer je nevina ja sam u nju stavio prst eh sada da li je moguce da je na njima bilo te sluzi a dobro se sjecam da sam obrisao dlanom onu sluz sa vrha penisa prije penetracije.Menstruaciju u decembru je imala 12.12,a taj "odnos"smo imali 28.12.Zadnje 4menstruacije dolaze na 27.dan ciklusa i ova je trebala bit 8og ali kasni.Prema raznim kalendarima na internetu i njenoj aplikaciji na telefonu taj 28.12 je bio neplodan dan.Djevojka je imala stresan period nakon zadnje menst. i sada je prehladjena.Da li je to razlog kasnjenja menstruacije.Jako se brinemo jersmo mladi i nevini a nismo ni educirani.Dakle zadnje 4menstruacije dolaze na 27.dan ciklusa pa mislimo da mozemo gledati po plodnim i neplodnim danima.I da taj dan nisam ejakulirao do tog trenutka.Gotovo sam siguran da nije bilo ejakulacije u vaginu jer sam ejaklirao tek 10ak minuta kasnije.Trazimo vase misljenje da li je moguca trudnoca,ponavljam djevojak i ja smo nevini.menstruacija kasni,dakle trebala je doci 08.01.2019 ali nije,ona je imala stresan period nakon zadnje menst.(12.12.2018) i sada je prehladjena.Ima bolove u donjem dijelu stomaka,da li je to znak da ce mesntruacija doci uskoro ili nesto drugo?Kalendar na njenom telefonu za taj dan 28.12.2018 kazeda je bio neplodan i da je niska mogucnost trudnoce.Jako smo zabrinuti jer smo mladi,nismo iskusni i nismo bas educirani.Dosta sam citao vas forum i bilo je slicnih situacija pa sam odlucio da opisem nasu situaciju i da cujemo vase strucno misljenje.I da doktore jucer(13.01.2019) u jutro primijetila malo krvi i oboje smo mislili na je menst.ali krvarenje je prestalo ubrzo i nijega vise bilo.Sta je to doktore i da li postoji mogucnost trudnoce?
Nadamo se brzom odgovoru.LP.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće, tj. ona je samo teoretska. No, budući da menstruacija kasni savjetujem da ipak uradi test na trudnoću (s prvim jutarnjim urinom). Obzirom na vrijeme koje je prošlo, on će pokazati rezultat s 100% sigurnošću.

Kikiriki95

Postovani, interesuje me da li se mjerenje antralnih folikula (AFC) radi transabdominalno ili transvaginalno ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uobičajeno je AFC raditi transvaginalnim ultrazvukom.

samojaija

Poštovani
imam jednu situaciju te me zanima vas odgovor. Prije neki dan ja i decko smo imali zasticeni odnos i sve je bilo uredu. 8 sati nakon tog odnosa decko i ja smo ponovno spavali ali smo imali nezasticeni odnos nekih najvise minutu no naglasavam da tu minutu tokom nezasticenog odnosa decko nije ejakulirao niti je bio blizu ejakulacije te smo nakon toga normalno nastavili zasticeni odnos nakon kojeg smo provjerili kondom i sve bilo uredu.Naime najvise me muci to sto je meni zadnja menstruacija zapocela 19.1 a odnos je bio na 13.dan ciklusa sto po mojim racunanjima spada u vec plodne dane i to me najvise brine sutradan kako bi bila sigurnija popila sam ellaone pilulu za dan poslije no brinem se ako sam ju mozda popila prekasno posto postoji mogucnost da je ovulacija vec prosla ili je bila 12. ili 13.dana ciklusa u to nisam sigurna pa mozda zbog toga nece ni djelovati. Inače samo zadnji ciklus mi je trajao 28 dana a prije zadnjeg su trajali 30 i 31. U suštini moje pitanje je da li postoji ikakva mogucnost trudnoce jer me najvise brine taj kratkotrajni nezasticeni odnos u kojem nije postojala ejakulacija?Takoder zanima me da li postoji razlog za zabrinutost zbog onog sto sam navela kako smo ja i decko 8 sati prije nezasticenog odnosa vec imali jedan odnos u kojem se dogodila ejakulacija..da li trebam biti zabrinuta da je nakon te ejakulacije ostalo nesto sperme ?jer kao sto sam rekla proslo je 8 sati od tog odnosa a decko je u meduvremenu otisao nekoliko puta na zahod i pod tus
unaprijed hvala
Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva šansa trudnoće. Nema razloga za brigu.

ivena

je li napetost u gornjem dijelu trbuha moguc znak trudnoce?osjecam ju vec 2tjedna,u prvim danima i bolna leda.sada sam 18.dan ciklusa.a odnos smo imali 8.dan.mozda sam trudna jos od proslog mj?i grudi su povecane.

Ivanovna

Postovani,
Ispricavam se na smetnji, potrebna mi je vasa pomoc. Dakle moji posljednji odnosi su bili 01.01 te nije doslo do unutartjelesne ejakulacije. Inace pijem oralne kontraceptive Zoely (redovno i bez propustenih tableta) te sam od 16.01 imala obilniju menstruaciju koja je prakticki, zavrsila tek oko 29.01. Uza sve to imam i dijagnozu policisticnih jajnika. Medutim, ono sto me muci je sto me kroz popodne u petak (01.02.) uhvatila lagana mucnina koja se protezala cijeli 02. i 03.02. uz blagu slabost u misicima i blage artralgije i lagane povremene glavobolje. Danas (04.02) se osjecam bolje medutim povremeno mi se javi slabost u zelucu. Kolike su sanse da se radi o mogucoj trudnoci ili je pak samo rijec o nekakvoj virozi?
Nadalje ono sto me zanima, nevezano za prethodni slucaj, jest da sam uvidjela situacije kada pcos mogu interferirati sa rezultatima kucnih testova za trudnocu u vidu lazno negativnih rezultata, pa me zanima je li to zaista istina? Pomazu li oralni kontraceptivi kao terapija pcos umanjiti ishod lazno negativnih testova te koliko se ja kao osoba sa pcos dijagnozom mogu pouzdati u iste?

Puno hvala na Vasem odgovoru.
Lijep pozdrav!

Ivana1101

Poštovani.Ovako imala sam par nezaštićenih odnosa sa završetkom.Točnije pet.Zadnju menstruaciju sam imala 03.1 nakon toga te odnose.Počele su mi se pojavljivat mučnine ujutro kad pijem kavu,osjetila sam kao da mi se grudi pune mljekom u par navrata.(znam taj osječaj zadnje djete sam dojila 4god)Grudi su mi se povečale i počele boljet imala sam i par želja za jelom određenim.Kasnila mi je menstruacija dva dana i počelo me probadat u ljevom jajniku.Jucer točnije 04.02 sam dobila menstruaciju koja je za prvi dan jako obilna inače mi je drugi dan koma a sad od prvog dana baš obilna prvo je krenula ono bi nebi al mi se čini obilnija od svih do sad za prvi dan.Dali je moguče bit u drugom stanju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ivanovna, budući da uzimate oralne kontraceptive, ne postoji mogućnost trudnoće. Test na trudnoću detektira beta HCG (hormon trudnoće) bez obzira na pcos.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ivana, uredite test na trudnoću. Ako je nastupila menstruacija, onda trudnoća nije moguća, no ponekad u ranoj fazi trudnoće može doći do krvarenja koje nije menstruacija.

Zarla

Postovani, devojka i ja smo imali odnose danas, sutra bi trebalo da dobije, 11 og je proslog meseca, imali smo nezasticeni odnos i sad kad sam bio pri kraju da svrsim ja izvadio brzo i sad me strah da nije neki deo i unutra ostao, jer cim sam izvadio sam vido da ima i poceo da svrsavam, pa me interesuje kolike su sanse za trudnocu ukoliko je to malo ostalo? Hvala unapred.

Kristinal

Postovani zanima me ja i suprug smo jucer ujutro imali odnose nekoliko je puta penetrirao bez kondoma pa smo onda nastavili sa kondomom. Navecer istog dana smo imali odnose gdje smo isto zapoceli bez kondoma pa smo ga onda stavili.Suprug se je tusirao i nekoliko puta mokrio prije vecernjeg odnosa.U plodnim danima sam.Zanima me da li je moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

melika_20

Poštovani, već neko vrijeme radimo na bebi, ovaj put mi kasni 8 dana menstruacija, zadnju sam imala od 2.1-8.1 te poslije toga smo imali odnose 15.1, 21.1, 22.1, 23.1 da li su spadali plodni dani na te datume , ne znam ni sama kako da računamo jer menstruacije su mi neredovite. Da li bi se moglo raditi o trudnoći?

Pozdrav

melika_20

I da zaboravila sam reci na dan kada sam trebala dobiti menstruaciju 3.2 imala sam blagi smeđi iscjedak koji je trajao ne pun jedan dan

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću. Moguće da se radilo implantacijskom krvarenju.

melika_20

Poštovani, radila sam 2 testa, jedan uvečer koji je pokazao jaaako blijedu crtu jedva vidljivu, koja je nakon nekoliko sati bas potamnila i jasno se vidjelo pozitivno samo sto znam da je to poslije ne važeće, tako da sam još jedan ujutro uradila i opet mi je pokazao jedva vidljivu crtu koja je nakon nekoliko minuta kao razlila se u svijetlo roze, doktoru mogu tek u utorak, sa to mi je jako dugo za čekati a danas mi je već 45 dan ciklusa, ne znam da li je to još rano, s obzirom sa su mi M ne redovne? Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na navedene datume test bi trebao biti jasan. Prema opisu testa ne mogu reći o čemu se radi. Jedina sigurna dijagnostička metoda je određivanje beta hcg-a iz krvi.

melika_20

Pozdrav doktore, pisala sam vam u predhodna 2 posta, u ponedjeljak sam naručena kod ginekologa, ali do tada me bas brine da ću se razočarati, i dalje mi kasni otp. Nekih 18 dana, zbog ne redovnih M. Radila sam ona dva testa koja su mi pokazala blago vidljive crtiće. Pa sam uradila 15.2 opet 2 testa jedan uvečer malo svjetlija ali vidljiva , a ujutro opet bas jasnija crtica, tj pozitivan test. Od simptoma samo malo osjetljive i bolne grudi i ponekad neki grčic u stomaku kao kad trebaš dobiti, i pristice koje inače nemam. brine me to sto nemam nikakvihdrugima simptoma i to sto je tek 15 dan kašnjenja pokazalo pozitivan test i to ne bas toliko vidljivu crticu neku bas blagu. Pozdrav evo i slika https://www.dodaj.rs/image/jsk9T