Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 10317

Broj poruka: 72964

anonymous

Ivo Balenović, dr. med.

Dom zdravlja KZŽ
Krapina, Mirka Crkvenca 1

Da li je moguca trudnoca??

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Ivo Balenović, dr. med.

13.04.2019. 09:55

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme plodnih dana i šansa za trudnoćom je velika.

GabrijelaElena

14.04.2019. 16:50

Hvala na odgovoru. Samo još jedno pitanje,primjetila sam iscjedak u zadnjih tjedan dana(ovulacija je prošla i inače zna biti samo za vrijeme ovulacije) ali sada zadnjih tjedan dana je konstantno,da li to ima ikakve veze sa tim?

Ivo Balenović, dr. med.

14.04.2019. 20:55

Moguće da je zbog hormona. Ali to nije siguran znak trudnoće.

MarijaAnaC

15.04.2019. 23:00

Poštovani, znam da je pitanje glupo ali mi se ta pitanja vrte po glavi stalno. Da li je moguće ostati trudna ako npr ima sperme na odjeci,kvaki od vrata ili na umavioniku u wc-u i da to slucajno dodirnem rukom i onda sebe dodirnem po vagini ili se obrisem tako rukom na kojoj ima sperme da li je moguće da ta sperma uđe u mene i da ostanem trudna od toga. Unaprijed hvala na odgovoru

searanex

16.04.2019. 10:30

Postovanje, danas sam sa curom imao spolni odnos nakon oralne predigre, imali smo prvi sponli odnos naravno sa zastitom, ona je stigla do orgazma dok ja nisam te smo stali i kondom skinuli i bacili i ona ga je masturbacijom dovela do svrsavanja, obrisano odma sve maramicom i bacena maramica i oprane ruke, nakon toga jedno 2 sata opet smo napravili isto ali je iz vagiine stigao cudan zvuk i ispala je kapljica krvi, nadam se da nije do trudnoce makar mislimd a ni ne moze cim je zastita bila oba puta, do svrsavanja doslo samo prvi put al evo brinie nas ta kapljica krvi i u tom trenutku bol u trbuhu... I za dalje pitanje moze li doci do oplodnje ukoliko se odnos vrši s kondomom cijelo vrijeme alii ako se svrsi tek kada se izvadi nakon 10 minuta.
Cura je menstruaciju imala zadnji dan 5.4.
I da vas napomenem 4. spolni odnos je u pitanju, i dobijala je lagane bolove povremeno kada su 2 prsta ulazila u spolovilo.
Hvala i pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

16.04.2019. 13:05

Poštovana MarijAnaC, na taj način nije moguća trudnoća. Ejakulat je sposoban za oplodnju dok se ne osuši, a i za oplodnju je potrebna količina veća od 1 ml.

Enaluna

16.04.2019. 22:05

Postovani ispricavam se zbog krivog podatka, odnos je bio tocno 28.3.
Jos jednom se zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

17.04.2019. 12:40

Bez obzira na datum odnosa preporučam pregled. Neredovita oskudna krvarenja mogu ukazivati na trudnoću (ukoliko ste imali odnose i prije tog zadnjeg)

Enaluna

17.04.2019. 21:25

Postovani, s odnosima sam pocela negdje polovicom 3mjeseca, oskudna krvarenja sam imala i prije toga kroz 1i 2mjesec ( utom razdoblju sam prolazila kroz strea radi ispitita koji je i trenutno prisutan),... Danas opet imam oskudno krvarenje

Ivo Balenović, dr. med.

18.04.2019. 11:15

U tom slučaju krvarenje sigurno nije uzrokovano turdnoćom. Radi se o hormonskom disbalansu. Savjetujem analizu hormona i postupak prema nalazima.