Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme plodnih dana i šansa za trudnoćom je velika.

GabrijelaElena

Hvala na odgovoru. Samo još jedno pitanje,primjetila sam iscjedak u zadnjih tjedan dana(ovulacija je prošla i inače zna biti samo za vrijeme ovulacije) ali sada zadnjih tjedan dana je konstantno,da li to ima ikakve veze sa tim?

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da je zbog hormona. Ali to nije siguran znak trudnoće.

MarijaAnaC

Poštovani, znam da je pitanje glupo ali mi se ta pitanja vrte po glavi stalno. Da li je moguće ostati trudna ako npr ima sperme na odjeci,kvaki od vrata ili na umavioniku u wc-u i da to slucajno dodirnem rukom i onda sebe dodirnem po vagini ili se obrisem tako rukom na kojoj ima sperme da li je moguće da ta sperma uđe u mene i da ostanem trudna od toga. Unaprijed hvala na odgovoru

searanex

Postovanje, danas sam sa curom imao spolni odnos nakon oralne predigre, imali smo prvi sponli odnos naravno sa zastitom, ona je stigla do orgazma dok ja nisam te smo stali i kondom skinuli i bacili i ona ga je masturbacijom dovela do svrsavanja, obrisano odma sve maramicom i bacena maramica i oprane ruke, nakon toga jedno 2 sata opet smo napravili isto ali je iz vagiine stigao cudan zvuk i ispala je kapljica krvi, nadam se da nije do trudnoce makar mislimd a ni ne moze cim je zastita bila oba puta, do svrsavanja doslo samo prvi put al evo brinie nas ta kapljica krvi i u tom trenutku bol u trbuhu... I za dalje pitanje moze li doci do oplodnje ukoliko se odnos vrši s kondomom cijelo vrijeme alii ako se svrsi tek kada se izvadi nakon 10 minuta.
Cura je menstruaciju imala zadnji dan 5.4.
I da vas napomenem 4. spolni odnos je u pitanju, i dobijala je lagane bolove povremeno kada su 2 prsta ulazila u spolovilo.
Hvala i pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana MarijAnaC, na taj način nije moguća trudnoća. Ejakulat je sposoban za oplodnju dok se ne osuši, a i za oplodnju je potrebna količina veća od 1 ml.

Enaluna

Postovani ispricavam se zbog krivog podatka, odnos je bio tocno 28.3.
Jos jednom se zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Bez obzira na datum odnosa preporučam pregled. Neredovita oskudna krvarenja mogu ukazivati na trudnoću (ukoliko ste imali odnose i prije tog zadnjeg)

Enaluna

Postovani, s odnosima sam pocela negdje polovicom 3mjeseca, oskudna krvarenja sam imala i prije toga kroz 1i 2mjesec ( utom razdoblju sam prolazila kroz strea radi ispitita koji je i trenutno prisutan),... Danas opet imam oskudno krvarenje

Ivo Balenović, dr. med.

U tom slučaju krvarenje sigurno nije uzrokovano turdnoćom. Radi se o hormonskom disbalansu. Savjetujem analizu hormona i postupak prema nalazima.

Jana91

Postovani,
Imam jedno pitanje. Na 16.07 imala sam zasticeni spolni odnos sa kondomom ali I dalje sam zabrinuta o sigurnosti I rizika moguce trudnoce. Od 11.07 do 20.07 sam primala terapiju primolut nor 10 dana zato sto imam neredovite menstruacije, moj ginekolog mi je prepisao. Moje pitanje je dali ako dobijem menstruaciju nakon 4-5 dana kao rezultati primanje primolut nor moze se iskljuciti moguca trudnoca ili moram da sacekam tek sledecu? Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija nakon primolut nora isključuje trudnoću.

Divna6972

Poštovani,

Zadnju menstruaciju sam imala od 25.6.-1.7.
Bila je bolnija nego inace (inace nemam bolne menstruacije i krvarenje je uredno), a tada je bila izuzetno bolna.
Trajanje ciklusa mi varira, od 25-29 dana. Imam 22 godine.
Prema racunici, menstruaciju sam trebala dobiti 21.7., medjutim jos nije stigla, sto bi znacilo da mi kasni dva dana.
Inace se znalo dogoditi da kasni ili urani po dan.
Zadnji papa test je bio prije godinu dana, uredan.
Seksualno sam aktivna sa stalnim partnerom, prakticiramo metodu prekinutog snosaja, i buduci da imamo povjerenja jedno u drugo, sumnjam da se ejakulacija dogodila kada nije trebala.
Ovih dana osjecam lagane bolove u donjem dijelu trbuha, lakse nego inace. Laganu bol osjetim u lijevoj dojci i imam zuckasti iscjedak. Moram napomenuti da imam ceste gljivicne infekcije (Candida).
Nisam sigurna da bolove u trbuhu mogu pripisati nadolazecoj menstruaciji ili probavnim smetnjama, vrlo su nedefinirani (iako nemam potrebu obavljati veliku nuzdu).
Zanima me imam li razloga za zabrinutost, ili su ovo simptomi nadolazece menstruacije koja kasni? Da li je moguca trudnoca?

Unaprijed hvala na odgovoru!
Srdacan pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, simptomi su najvjerojatnije od nadolazeće menstruacije. prerano je da bi eventualna trudnoće uzrokovala ikakve simptome.

searanex

Prosla menstruacija bila je od 1. Do 8.7. Imali.smo spolni odnos s zastitom a tim da je do zavrsetka doslo radom ruku izvan cure. Jucer 23.7. Nakon rada s prstima osjetilo se dq ide lagano kad smo zavrsili ostali su tragovi krvi na prstu i nastavilo je curiti, mislili smo da je menstruacija ubpitanju jer je ostajalo krvi dosta, u 5 ujutro se zamjenio ulozak i evo danaa ujutro vise nema krvi pa ne znamo sta bi moglo bit sam da nije do trudnoce...hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenom, trudnoća nije moguća. Najvjerojatnije je počela menstruacija.

searanex

Ali danas je pregledano puno puta nema ni traga krvi...to je bilo jucer navecer i stavljen je ulozak i zamjenjen je u 5 ujutro oilike i ego od tada ni traga krvi...a na internetu pise da je to simptom trudnoce a spolni odnos je bio u nedelju...hvala

Divna6972

Poštovani,
Nastavno na raniju objavu - svejedno sam uzela Clearblue test za trudnocu i testirala se danas popodne (u ljekarni su mi rekli da se mogu testirati u bilo koje doba dana-nije nuzno ujutro).
Test je negativan, buduci da mi je menstruacija trebala doci u nedjelju (21.7.), trebam li ponavljati test ili je to skroz sigurno?

Hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani searanex, neka uradi test na trudnoću, iako je prema onome što ste naveli mogućnost trudnoće samo teorija.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Divna, test je siguran.