Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je. U tom slučaju trudnoću možete isključiti.

kaca726

Hvala puno na brzom odgovoru!

Senada123

Izvinite doktore zaista ako sam dosadna, ali malo me je strah, pa Vas molim da mi odgovorite. Zanima me samo jos ukoliko danas ili sutra dobijem menstruaciju, da li to znaci da je trudnoca sigurno iskljucena? To bi bilo sa 4 dana zakasnjenja. Hvala unaprijed.

Senada123

I generalno, do kada bi bilo uredu da dobijem, a da se moze iskljuciti trudnoca? Da li je to samo danas ili mozda i sutra i prekosutra? Jos jednom se izvinjavam.

Ivo Balenović, dr. med.

Bez obzira kad dobijete menstruaciju trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću. Samo ukoliko ne nastupi u idućih tjedan dana, uradite test, iako prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Senada123

Hvala Vam doktore puno. Nisam znala da mi moze toliko kasniti a da ne mora biti trudnoca. Prvo sam pomislila na ovaj "odnos", ali mi je nevjerovatno da zatrudnim, a nevina sam jos uvijek. Jos jednom hvala puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Gile95

Postovani
Sinoc prilikom odnosa doslo je do pucanja kondoma prilikom ejakulacije pa sam malo u panici.
Dan ciklusa je bio 20,inace menstruaciju dobija na 28 dan(1,2+ -)zanima me postoji li i dalje mogucnost trudnoce,ako je ovulacija bila oko 14 dana?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

leandra12345

Poštovani doktore, duljina ciklusa mi varira između 30 i 33 dana. Zadnji ciklus mi je bio dana. Zadnja menstruacija mi je počela 25.1. Tijekom ovog ciklusa imala sam u plodnim danima 2 nezaštićena spolna odnosa, prvi je bio 6.2., a drugi 10.2. Također sam imala i nekoliko dana poslije toga ali je bio zaštićen. 19.2. Mi je počeo blagi spotting koji nije ostao po donjem rublju već je jako sitno svijetlo roza bilo na toaletnom papiru, a 20.2. Mi je na papiru ostao sitni mali ugrušak. Menstruaciju sam trebala dobiti prije 3-4 dana, ali još ništa. Radila sam test na trudnoću 29.2. I bio je negativan. Postoji li mogućnost trudnoce i koliko da još čekam prije novog testa?

Srdačan pozdrav i isprike na poduzem pitanju happy

leandra12345

Usput da spomene da me stomak (donji dio) boli, ne jako ali imam problem jer ne mogu uvući stomak. Često idem na wc (jako često), a tijekom mokrenja me ništa ne boli. Stomak mi je napuhan stalno, ne mogu ga uvući i to mi je bolno u donjem dijelu kad pokušam, a osjećam kao da dobivam na težini iako nisam ništa promijenila u prehrani. Da se nadovežem na prošli post, zadnji ciklus mi je 33 dana trajao.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijem kada je test urađen (od odnosa), možemo ga smatrati pouzdanim. Trudnoća je isključena. Prema navedenim simptomima, vjerojatno su u pitanju problemi s probavom.

Kia2905

Postovani,
Menustracija mi je svakih 30 dana. Imala sam prvu 29.01. Spolni odnos sam imala 22.02. Nekoliko dana pred menustraciju. Bio je zasticen odnos,nije doslo do ejakuacije uopste u toku odnosa,pazili smo na to. Menustrsciju sam dobila 26.02 navece i trajala mi je do 1.03. Bila je kao normalnog intenziteta. Ali zadnji dsn je bila skroz malo. Znam da ne postoji mogucnost od trudnoce,ali sve imam neki osjecaj koji ne mogu da izbacim iz glave.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a budući da je nakon toga nastupila menstruacija, trudnoću možete isključiti.

Kia2905

Postovani opet ja,hvala vam na brzom odgovoru. Juce i danas imam osjecaj kao da mi nesta stoji u grlu,neka blaga mucnina. I poslije menustracije sam imala grceve u stomaku. Ali nemam bolne grudi ni ostale predznake trudnoce sem te kao mucnine blage. Ali mi ne smeta nikako ni da jedem ni da pijem kafu. Da li je moguce da je bila lazna menustracija ? Iako sam je dobila u ocekivano vrijeme ? Da li moze na sve uticati promjena klime jer sam dan prije menustracije putivala i u drugoj sam drzavi
? Posto vidim da je to moguce i bas se brinem. Hvala Vam puno na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Nije bila lažna menstruacija, nego prava. Trudnoću možete isključiti.

Toni55

Pozdrav, cura mi je zadnju menstruaciju imala od 10.2. - 14.2.
Odnos smo imali 28.2. prije 6 dana u pocetku je bio ne zasticen kasnije tijekom odnosa sam stavio zastitu . Ocekivana menstruacija je 10.3. Iako kaze da zna joj biti koji dan ranije. Problem je taj sta je danas 5.3. Imala muku i vrtoglavicu u busu znaci 6 dana nakon odnosa. Kolike su sanse da je ostala trudna i da se vec sad vidu znakovi trudnoce. Naravno bojim se pred ejakulanata tog dana sta je bilo kada sam skoro bio blizu kraja. I kaze da ne osjeca one simptome pred menstruaciju sta ih inace osjeva 3 dana prije a to je bol u trbuhu te nateknuost.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da ne postoji mogućnost trudnoće. Osim toga, prerano je za bilo kakve simptome trudnoće.

Dodi

Postovani, imao sam sa curom 14.02. dva odnosa. U oba smo koristili kondom. Nakon prvog sam ejakulirao i obrisao maramicom. Izmedu odnosa smo se mazili u donjem rublju. Nakon 40 minuta imali smo drugi odnos, u kojem smo opet koristili kondom i nije doslo do ejakulacije. Cura je bila u plodnim danima, a sad joj menstruacija kasni vec 6 dana, da li je moguca trudnoca ili je neki drugi razlog kasnjenja? Hvala unaprijed.

Toni55

Zaboravio sam napomenuti jako bitnu stvar a to je da su joj ciklusi 27 - 29 dana