Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana hela30, navedeni simptomi mogu biti nuspojava tablete, no ipak predugo traju da bi ih sa sigurnošću mogli pripisati tableti. Prerano je da bi ti simptomi bili uzrokovani eventualnom trudnoćom. Ukoliko ne bi prošli kroz iduća dva do tri dana, savjetujem pregled.

hela30

Hvala Vam doktore na odgovoru. Lp

dzombo

Da se nadovezem na moj odgovor prije, znam da mjesecnica moze uraniti no strah me da nije dobila "laznu" menstruaciju ker sam vitao da mogu doci u vrijeme kads trebaju doci i prave

Ivo Balenović, dr. med.

Ako se želite uvjeriti da je menstruacija prava neka uradi test na trudnoću.

Tonya95

Poštovani! Imam 24 godine, cikluse u trajanju 32 dana, zadnjih nekoliko mjeseci 34 dana, prvi dan ciklusa je i prvi dan mjesečnice. Mjesečnica traje 7 dana. Zadnja mjesečnica je bila od 04.01.-10.01.2020. Ovo mi je drugi mjesec na Duphaston tabletama koje pijem od 11 do 24 dana ciklusa po 2x tablete. Spolni odnos sam imala 12.01.2020. (9.dan ciklusa) bio je prekinuti snošaj, 18.01.2020. (15.dan ciklusa) partner je koristio zaštitu i nije uopće ejakulirao te zadnji odnos je bio 02.02.2020. bez zaštite, ali partner nije ejakulirao. 14.01. i 15.01. (11. i 12. dan ciklusa) pojavila se vrlo čvrsta prozirna sluz, ali ne elastična kao u vrijeme ovulacije. Zatim 22.01. (19.dan ciklusa) pojavila se rastezljiva sluz kao i za vrijeme ovulacije, a pred kraj dana tamno žuta, svijetlo smeđa sluz, ali je trajala samo možda dva, tri sata. Prošli mjesec sam mjesečnicu dobila 8x dana nakon zadnje tablete. Sad je prošlo 7x dana od zadnje tablete i još nisam dobila mjesečnicu. Imam li razloga za brigu?

anonimnosepredstavljam

Izvinite doktore na ponovnom pitanju tj.saopstenju, odlucila sam ipak otici ginekologu, nadam se da je trudnoca 100posto iskljucena, onako kako ste vi rekli da je na takav nacin nemoguca. Danas mi je 38.dan ciklusa i trenutno svakih pola sata moram u wc, sta mislite da li je to upala ili ipak nesto drugo, jako me je strah da ne bude rezultat trudnoca iako i ja vjerujem da je na onakav nacin nemoguca?

Postovani,
Zadnja mjesecnica mi je pocela 29.1., nezasticene odnose sam imala sa 4. Na 5. Dan menstruacije u noci. Decko je prvi puta ejakulirao izvan, ali je odmah potom usao unutra i nastavili smo odnose, nakon toga ejakulirao je drugi put. Taj dan bila je nedjelja i odmah u ponedjeljak smo otisli u ljekarnu i kupili hitnu kontracepciju za unutar 72 h. Ja sam ju popila 43 sata nakon odnosa. Plodni dani su mi prema aplikaciji za 8 dana od kraja mjesecnice, iliti od sutra. Danas mi je 6. Dan, mjesecnica mi u prosjeku traje 7 dana s time da je 7 dan smedjkasti iscjedak. Zadnja 3 ciklusa trajala su mi 29, 31 i 32 dana. Iduca menstruacija mi je predvidena 28.2. Da li je moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Tonya95, prema navedenom ne bi trebala postojati mogućnost trudnoće. Pričekajte menstruaciju. Ukoliko ne nastupi u iduća dva do tri dana ipak uradite test na trudnoću, a po mogućnosti i pregled.

Ivo Balenović, dr. med.

poštovana anonimnosepredstavljam, prema opisanom vjerojatno je u pitanju upala mokraćnih puteva. Svakako se javite liječniku radi toga, a i zbog izostale menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana 0811, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da ne postoji mogućnost trudnoće. Tableta nije bila potrebna, ali ona daje dodatnu sigurnost.

Natalija kt

Postovani,
Zanima me mogu li ostati trudna ako decko i ja nismo imali odnos, ali on je ejakulirao u toalet papir i onda ga je ponovo uzeo da se obrise. Da li je moguce da se spermatozoidu prenesu preko onog kartona od toalet papira jer sam se ja nakon toga obrisala njime posle mokrenja? Da napomenem i da imam gljivicnu infekciju i da mi kasni 3 dana.
Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način trudnoća nije moguća.

TukKe

Postovani,
U vrijeme treceg dana menstruacije (13.02.) imali smo nezasticeni spolni odnos, menstruacija inace traje 6-7 dana.
Je li moguca trudnoca i ako je sto najbolje mogu uciniti?
Puno hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Ne postoji mogućnost trudnoće.

Senada123

Postovani, prije tri sedmice sam sa deckom imala "odnos" gdje je on samo trljao svoje spolovilo po mome. Dakle, kontakt je bio samo izvana. Nakon nekog vremena prestali smo i ja sam ga zadovoljavala rukom dok nije ejakulirao meni u ruku. Nakon toga smo se obrisali maramicama i odmorili, te me je nakon pola sata dodirivao rukama po mom polnom organu. Jucer sam trebala dobiti i zanima me postoji li mogucnost trudnoce jer je njegov pre-ejakulat bio u kontaktu sa vanjskim dijelom mog polnog organa (stidnim usnama) ili jer me je pola sata nakon ejakulacije dirao, a pri tome nije oprao ruke, vec samo obrisao. Nikada nisam imala pravi spolni odnos. Unaprijed zahvaljujem.

kaca726

Postovani,

Poslednje menstruacije su bile 17.02,14.02
Veceras sam imala nezasticen odnos sa deckom, s tim sto uopste nije doslo do ejakulacije. Plasi me to jer smo u utorak imali o/ u pocetku nezasticen dnos koji se nakraji zavrsio oralnim zadovoljavanjem ,pa me brine da nije ostalo malo sperme u sluzi koju ispustaju prilikom odnosa. Ima li razloga za brigu?

Senada123

I da, da napomenem, menstruacija mi kasni 3 dana. Je li to razlog za zabrinutost ili može kasniti iz nekih drugih razloga?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Senada123, prema svemu što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Ako se želite uvjeriti, uradite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana kaca726, nema razloga za brigu. Od tada se svaki spermatozoid 'isprao'.

Senada123

Hvala doktore. Ako danas dobijem menstruaciju, trudnoca je 100% iskljucena?