Da li je moguca trudnoca??

Lz

Postovani doktore,molim Vas za pomoc. Ciklusi mi traju od 29- 31 dan. Imam redovne spolne odnose sa deckom koji su uvijek sa kondomom koji nakon odnosa provjerimo i nikad se nije dogodilo puknuce ili neka nepravilnost. Zadnju menstruaciju sam imala 26.1 i trajala je 3 i pol dana ,bila je normalne boje ali krace duzine trajanja jer inace mi traju po 6 dana. Trebala sam dobiti menstruaciju 24.2 no ona je izostala. Radila sam test za trudnocu nakon kasnjenja mestruacije 15 dana i bio je negativan. Prosli mjesec sam pila Klavocin 7 dana nakon kompliciranog kirurskog vadjenja umnjaka. Pila sam takodjer dosta brufena radi bolova. Sinoc,14.3 sam osjetila bolove u stomaku i primjetila smedjih par tockica na gacicama. Zanima me trebam li ponovno raditi test za trudnocu,i je li prosli test vjerodostojan obzirom da je uradjen 15 dana nakon kasnjenja menstruacije ali u popodnevnim satima? Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme kada je rađen, test je pouzdan. Trudnoću možete isključiti.

anonimnosepredstavljam

Hvala vam doktore na odgovoru. Krvarenje je prestalo, no sada imam vaginalni iscjedak smedje boje sa malo krvi, neugodnog mirisa i obilan je, naglasavam da sam menstruaciju dobila 6.3. i trajalo je do 12.3., a danas nakon 3 dana mi se pojavi takav iscjedak. Je li to normlano, mozda je zaostala krv ili je razlog za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da se radi o ovulacijskom krvarenju. No, ukoliko je neugodna mirisa postoji mogućnost upale. Savjetujem pregled.

Teaa86

Dobar dan, bila sam se javila zbog brige oko odnosa, odnos je bio prije 10 dana, jučer sam trebala dobiti menstruaciju, ali sam dobila samo oskudno krvarenje, na ulošku ne bude ništa samo na papiru povremeno, danas isto tako, danas sam napravila test bio je negativan.. Mogu isključiti trudnoću? I dali je ovo menstruacija ili nešto drugo jer je došlo točno u dan?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem da ponovite test ukoliko ne nastupi uobičajena menstruacija. Postoji mogućnost da se radi o implantacijskom krvarenju. Ono je puno oskudnije od menstruacije i traje dva do tri dana. Test može detektirati trudnoću tek nakon implantacije.

Teaa86

Dakle moguća je trudnoća iako je odnos bio u neplodnim danima i bez ejakulacije u rodnicu?

Ivo Balenović, dr. med.

U tom slučaju trudnoća nije moguća.

Zabrinuta24

Poštovani doktore,

molila bi Vas za odgovor na sljedeće pitanje.
Dakle, dečko i ja smo imali dva uzastopna nezaštićena spolna odnosa sa 28.og na 29.2. Oba puta smo koristili metodu prekinutog snošaja gdje je ejakulirao van mene, nakon čega bi išao na wc, pomokrio se i otuširao.
Moj mjesečni ciklus traje u prosjeku 29 dana. Posljednja je bila 20.2 i trajala do 26.2. U vrijeme odnosa dakle u subotu bi trebao biti prvi dan plodnog razdoblja.
Moja zabrinutost je zbog razloga što me je 12.3 počelo jako boljeti u području desnog jajnika, prepona, zatim lumbalnog dijela leđa, čak i lagani grčevi maternice. Ta bol se nastavlja do danas, nekad jača nekad slabija, uglavnom lokalizirana u području desnog jajnika sa širenjem na lijevi i područje maternice.
Menstruacija bi mi danas trebala doći, no brinem se da možda i neće zbog stresa/navedenih tegoba ili pak moguće trudnoće.

Molim Vas za Vaše mišljenje o navedenoj situaciji.

Unaprijed zahvaljujem i srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bolovi koje opisujete sigurno nisu uzrokovani eventualnom trudnoćom. Obzirom na vrijeme kada su se javili, moglo se raditi o ovulaciji, no ovulatorna bol traje puno kraće. No, ponekad kod ovulacije može doći do obilnijeg krvarenja, i posljedično jačih i dugotrajnijih simptoma. Savjetujem pregled. Prema navedenom, trudnoću možete isključiti.

Ano654

Poštovani,
djevojka ima 20 godina. Prethodna menstruacija počela joj je 15.2. Nakon završetka menstruacije 22.2. smo imali odnos. Po izračunu ispada da je bilo neplodno ili sredina "vjerojatno neplodnog" razdoblja. Tijekom odnosa došlo je do pucanja kondoma, međutim nije došlo do ejakulacije. Odnos je nastavljen s drugim kondomom te je ejakulacija bila u kondom izvan vagine. Nakon ejakulacije odnos nije nastavljen niti je više bilo kontakta spolnih organa. Nakon toga imali smo ponovno odnos 8.3. kada po izračunu ispada da je bila točno sredina neplodnog razdoblja. Na početku odnosa bila je kratka penetracija bez kondoma. Odnos je nastavljen s kondomom te je ejakulacija bila u kondom izvan vagine. Nakon same ejakulacije odnos nije nastavljen niti je bilo više kontakta spolnih organa. Nakon određenog vremena ali svakako više od 30 min bila je vrlo kratka, praktički jednokratna penetracija u vaginu s time da sam prije toga penis obrisao vlažnom maramicom a moguće je da sam u međuvremenu i mokrio iako nisam siguran. Ejakulacije nije bilo. U niti jednom slučaju nisam primjetio oslobađanje predsjemene tekućine iako ne mogu 100% garantirati da ga uopće nije bilo. Menstruaciju je trebala po uobičajenom rasporedu dobiti 16.3., sada je 21.3. navečer te još nije dobila. Inače joj zna ponekad kasniti 2-3 dana i uglavnom nema nikakav predosjećaj niti bolove čak niti prije samog početka tako da to nije neki indikator. Zabrinuti smo zbog moguće trudnoće pa Vas molim za mišljenje s obzirom na opisano. Dodao bih da je ona posljednjih 8 dana generalno dosta u stresu zbog neizvjesnosti i eskalacije situacije s korona virusom, s time povezane neizvjesnosti vezano uz fakultetske obaveze te nemogućnosti uobičajenog kretanja i druženja uz dodatnu, povremeno dosta veliku paniku zbog straha od trudnoće koja je počela već drugog dana kašenjenja uobičajene menstruacije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom trudnoća nije moguća i stoga nije razlog kašnjenja menstruacije. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans uzrokovan stresom. Ipak, savjetujem da uradi test na trudnoću, kako bi otklonila svaku sumnju.

Zelda1234

Poštovani, imam redovan menstrualni ciklus i svaka mjesečnica mi traje oko 7 dana, no zadnja 3 mjeseca koristim kontracepcijske pilule i ciklus mi je 29 dana. Zadnja mjesečnica započela je 12.3. i trajala do 17.3.,odnosno samo 5 dana, no ja sam 19.3. imala nezaštićen spolni odnos i u petak zaboravila popiti kontracepcijsku pilulu. U sobotu sam popila dvije pilule u isto vrijeme i navečer tabletu za dan poslije ellaone.
Naime, danas sam jednom osjetila lagane grčeve u donjem dijelu trbuha, pa me zanima kolike su šanse da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom mogućnost trudnoće je samo teorija. Teško da će se zbog jedne propuštene tablete uspostaviti ovulacija.

Morticia

Poštovani, pijem godinama redovno kontraceptivne pilule(Microgynon), sve tačno i po pravilima.
Prošli mjesec sam popila jednu kutiju i jer sam trebala da putujem za 6 dana (27 sati puta) i 4 aviona, popila sam i 2 tablete iz druge kutije kako ne bih imala ciklus u putu nego po dolasku.
Odnos sam imala 2 dana nakon poslednje tablete, pred sami put (dakle nakon 24. Tablete koju sam popila). 2 dana nakon toga sam imala redovan ciklus i nastavila piti drugu kutiju tableta (osmi dan od poslednje tablete). Da li postoji mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, produžetkom ciklusa ne smanjuje se kontracepcijska učinkovitost. Ne postoji mogućnost trudnoće. Nastavite s uobičajenim uzimanjem.

Aleksije55

Doktore, molim za odgovor. Djevojka je poslednji put dobila 23.02. i mi smo pre 3 dana imali nekakav vid odnosa. Djevojka je nevina. Ja sam ubicio par puta samo par cm i kada sam osetio nešto brzo sam izvadio i obrisao vlaznim maramicama. Nakon 15min isto smo uradili. Sigurno nisam ejakulirao u nju ali se bojim tjecnosti jer kada sam izvadio nakon 2 sec pala je kapljica prozirna na krevet. Djevojka jos uvek nije dobila i ne znamo sta da radim, maloljetni smo. Da li je moguce da se radi o trudnoci s obzirom da je ona vec trebala dobiti? Sinoc je osecala bolove u stomaku iste kao pred menstruaciju ali nista. Hvala puno jos jednom.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, na taj način trudnoća nije moguća. Osim toga sve se desilo u vrijeme neplodnih dana. Nema razloga za brigu.

Niki1107

Poštovani,
Dečko i ja smo imali odnose 30.1., dva puta, pri cemu nismo koristili zastitu. Menstruaciju sam trebala dobiti 4.2., ali sam je dobila 8.2. (Prije toga 7.1.) I trajala je 4 dana. Sada mi vec kasni 2 tjedna, s tim da nisam bila pod stresom.
Vec tjedan dana osjecam stezanje i grceve u trbuhu, grceve u nogama, i par dana glavobolju. Mislite li da je moguce da sam trudna?
Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste dobili menstruaciju ne radi se o trudnoći. No, da bi je u potpunosti isključili savjetujem da uradite test.