Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Marora17, obzirom kada je urađen, test je pouzdan.

frankafranka

Poštovani,
Imam nekoliko pitanja. Datumii zadnjih menstruacija su mi: 03.05.,01.06., 08.07., 05.08., 01.09., 03.10., 01.11., 30.11., 29.12. (dakle ciklusi mi variraju od 28-37 dana, iako su zadnje tri bile u razmaku od 29 dana). Sa seksualnim odnosima sam počela početkom 12. mjeseca (04.12., 15.12.). Kako je taj zadnji odnos po računici bio na dan ovulacije, slijedeći dan sam popila Escapelle tabletu nakon koje nisam imala neke ozbiljne nuspojave, već samo laganu bol u leđima. Nakon toga sam dobila menstruaciju 29.12., ali nije bila kao inače (trajala je 5 dana, ali nije bila toliko obilna i nije bila uopće bolna). Nakon toga, imala sam odnos 06. 12. (bez ejakulacije), i 11.12. (ali s obzirom da sam bila u plodnim danima prije ovulacije, popila sam ellaone, ali nakon nje nisam imala nikakve nuspojave (niti izazvano krvarenje, samo bol u leđima). Sada sam menstruaciju trebala dobiti 27.01. (ako računam da mi je ciklus 29 dana) ali još uvijek nije došla. Nemam nikakve simptome trudnoće, jedino mi se javio bijel kremast iscjedak koji je pomalo rastezljiv (ne znam što to znači). Da li je moguće da sam trudna (a tableta nije djelovala) ili je jednostavno tableta toliko poremetila ciklus?
Ispričavam se zbog podugačkog posta,
Unaprijed hvala

anonimnosepredstavljam

Dobar dan doktore, zadnji put sam dobila 27.12., i zadnjih 5 mjeseci uvijek varira, 2 dana urani, 2 dana kasni, nisam imala odnose(nevina sam), ali mi je decko 17.1. ejakulirao po stomaku i to smo prebrisali mokrim maramicama, i kad sam dosla kuci (2 sata poslije) pokusala sam se samozadovoljavati tim prstima kojim sam prebrisala stomak, 21. sam na wc skoljki vidjela kapljicu necije mokrace i to sam prebrisala maramicom, onda sam uzela drugu maramicu i tom rukom se prebrisala, i trenutno mi kasni, nema nikakvih naznaka dolaska menstruacije, jucer i danas me zigao lijevi jajnik malo, grudi me ne bole kao prije, a iscjedak je gust i zelenkast, u cemu je problem?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana frankafranka, tableta je poremetila ciklus. Pričekajte menstruaciju, pa ukoliko ne nastupi u idućih tjedan dana, uradite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anonimnosepredstavljam, prema navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Vjerojatno je u pitanju hormonski disbalans.

oni

Poštovanje doktore,

imala sam zadnji put mjesečnicu 25.12. U prosjeku traje 6 dana, a ciklusi su varirali vjerojatno od stresa. Imala sam spolne odnose tjedan dana cca. nakon menstruacije i došlo je do ejakulacije. Prema aplikaciji je otprilike trebala ovulacija nastupiti 4. siječnja. Danas mi je 42. dan ciklusa. Prate me grčevi već dobrih 10 dana kao kada trebam dobiti menstruaciju. Najčešće predio maternice i lijevi jajnik. Boljele su me grudi neko vrijeme, sada gotovo i ne. Ponekad bole. Je li moguće da je uzrok kašnjenju stres koji me pratio zadnja 3 tjedna? Ili je ipak trudnoća u pitanju? Hvala!

frankafranka

Poštovani,
Danas sam radila test (clearblue) koji je u sekundi bio negativan, otprilike 2 tjedna nakon odnosa, ali mjesečnice još uvijek nema. Da li mogu sa sigurnošću isključiti trudnoću?
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana oni, uradite test na trudnoću jer postoji mogućnost da je do nje i došlo.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana frankafranka, trudnoću možete isključiti.

anonimnosepredstavljam

Hvala vam na prethodno odgovorenom pitanju no, evo i 4.dan kasni. Osjecam mucninu danas citav dan i u stomaku kod pupka osjetim "kao veliki balon", nadutost. Kroz vaginu me jako probada, osjecaj "kao nozem" i suha je dosta, a desna i lijeva strana svakih sat vremena se izmjenjuju sa boli, bol je tupa. Ne znam je li to u mojoj glavi, sve od psihe stvoreno, ili se stvarno to desavalo jos nekome, i desna dojka mi je takodjer trenutno teska i osjetljiva. Sto da radim, ako ste rekli da je trudnoca iskljucena? Koliko da jos pricekam?

dzombo

Postovani, moj problem je sljedeci,
Ja i djevojka imali smo "odnos" tocnije glava mog penisa ulazila je u njenu vaginu ali samo glava (djevojka je nevina, himen joj nije niti bio probijen niti sam ga ja probio) to je trajalo oko minutu te sam izvadio glavu no onda sam na vrhu glave penisa vidio prozirnu sluz ali bio sam siguran da nisam ejakulirao niti tada niti poslje. To se dogodilo 4.1 a mjesecnica joj je trebala doci 8.1 no dosla je 6.1 znaci uranila je 2 dana sto je normalno inace joj mjesecnica dolazi svakih 30dana te 2 dana ranije nisu nesto cudno, mjesecnica joj je trajala oko 5 dana i mislio sam da je to to da onda nije sigurno trudna no zadnjih tjedana zali se na bolove u glavi i trbuhu, da joj je muka i pada joj raspolozenje... Moguce da se razbolila od mene jer sam ja bio bolestan zadnja 2 tjedna a u meduvremenu smo se ljubili i sl. ili je do promjene vremena jer ja osjecam slicne simptome zbog promjena u vremenu... Molim vas za odgovor hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anonimnosepredstavljam, uradite test na trudnoću. Tako ćete biti sigurni da se ne radi o simptomima uzrokovanima njome.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani dzombo, trudnoću možete isključiti. Vjerojatno se radi o virozi.

dzombo

Nadovezujem se na odgovor prije na moje pitanje, djevojka je danas dobila mjesecnicu a zadnja joj je bila 6.2 ali razbolila se imala je povisenu temp. i slicno, sto moze znaciti uranjena mjesecnica ?

Ivo Balenović, dr. med.

Mjesečnica ne mora uvijek dolaziti točno u dan.

Aurora borealis

Poštovanje,
Zanima me kolika je mogućnost trudnoće u datoj situaciji:
Dakle, imam nepravilne cikluse (zadnjih pet su trajali 33, 29, 34, 36, 30 dana), zadnju menstruaciju (u ovom od 30 dana) sam dobila 22.1.2020. i trajala je oko 4 dana. Po automatskom kalendaru kojeg imam na mobitelu i za kojeg nisam sigurna koliko je dobar niti pouzdan obzirom na moje nepravilne cikluse mi je danas prvi plodni dan, a ovulaciju tj. najplodniji dan predviđa na 8.2. Jučer (sa 1.2. na 2.2.) je partner ejakulirao po mojoj vagini bez penetracije, ali je sperma došla na otvor rodnice, te sam se poslije obrisala papirom (ne žureći se to obaviti što prije). Danas sam primijetila da mi se pojačao iscjedak i da je bijel, što pripisujem početku plodnih dana. Također, partner je jako spolno aktivan i jučer tokom dana se bio samozadovoljavao čak tri puta (odnosno, po mojoj rodnici je svršio 4. put tokom tog dana). Uzevši sve to u obzir, što mislite, kolike su šanse da ostanem trudna, ima li razloga za zabrinutost, je li opasnost tolika da bi bilo potrebno popiti tabletu za dan poslije ili se Vi ne biste zamarali?
Hvala i lijep pozdrav!

dzombo

Zadnja joj je bila 6.1* ispravak

hela30

Pozdrav...moja situacija je sljedeca..Zadnja menstruacija je bila 17.01 ,a nezašticeni odnos je bio 7 dan ciklusa (suprug je svrsio u mene). Nakon 24 sata sam popila ellaone tabletu. Nakon popijene tablete grudi su pocele bit osjetljive...nakon toga i bolne..Također i bol u donjem dijelu stomaka. Sve to traje vec 9 dana. Dali je moguce da su to nuspojave zbog tablete? Sljedeca menstruacija treba biti 14.02.Hvala Vam na odgovoru.

Aurora borealis

Nadodala bih još da ni ja ni partner ne živimo baš zdravim načinom života, oboje smo pod stresom, relativno se nezdravo hranimo te smo skloni porocima. On je prije svega vrlo aktivni i kronični pušač. Pa eto, u svakom zlu neko “dobro” (barem trenutno u životu kad nam to ne treba), možda to negativno utječe i na moju i njegovu plodnost pa uvrstite i to u formulu. Ne bih si htjela poremetiti hormone i ciklus tom tabletom opet (to bi bio već 3. put u životu da ju uzimam), ali trudnoću bih htjela još manje. Još uvijek stignem po tabletu jer još nije prošlo 72 sata, ne znam što da radim, nisam pametna a inače sam hipohondar i paničar oko tih stvari. sad

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Aurora borealis, uzevši sve navedeno u obzir, šanse za trudnoćom su samo teorija gotovo ravna nuli.