Da li je moguca trudnoca??

Melfa

Postovani, zadnji ciklus je bio 11.12 imali smo ne zasticene odnose redovno, radimo na bebi.. Kasni mi 13 dana, imam neko treperenje u donjem delu stomaka, blago boluckanje, belicasti sekret, povremene mucnine, umor. 17.01 sam radila betu rezultat 2,1 ref. vrednosti do 6,5. Dan pre toga sam imala krvarenje par kapljica krvi i nista vise. Da li se radi o trudnoci? Pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ponovite nalaz beta hcg-a.

dani27

Postovani nisam vidjela odg na moje pitanje molila bih vas kad vidite da odg. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana dani27, dva tjedna od odnosa test je gotovo 100% pouzdan. Ukoliko nalaz i dalje bude negativan, a menstruacija ne nastupi, savjetujem analizu hormona.

matijas1234

Poštovani, devojci kasni menstruacija 5,6 dana . Na dan kada je trebala da dobije smo imali odnos koji je njoj inače bio prvi i dosta je krvalila . Jednom sam koristio zaštitu a drugi put ne, ali nisam imao erekciju. Njoj su bili plodni dani ...Pitanje je da li je normalno što joj toliko kasni ciklus ili je možda trudna ili je neki drugi problem .
U napred hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, budući da menstruacija kasni, a imali ste odnos, neka uradi test na trudnoću.

matijas1234

Poštovani dakle moguća je trudnoća iako nisam imao ejakulaciju tj nisam "završio " ni u nju a ni uopste . Ona je krvalila pomalo narednih par dana , i imala je mučninu i bolela je glava . Ali nije imala odlive .

Ivo Balenović, dr. med.

Ako ste 100% sigurni da ejakulat nije dospio unutar rodnice ne postoji mogućnost trudnoće, ali napisali ste da drugi puta nije korištena zaštita. Jedini način da se uvjerite je test na trudnoću.

M001

Poštovani,
U sredini sam ciklusa i zbog toga imam pojačan sekret već par dana, dečko i ja smo imali odnos sa kondomom pri čemu je nakon prvog puta dosta "tečnosti" bilo na meni, na kondomu standardno, a nakon drugog puta je dosta ostalo na kondomu, ne na meni. Dečko je prekinuo odnos pre ejakulacije, i ejakulata je bilo u kondomu i proverili smo vodom, nije pukao. Ali ta tečnost liči i na ejakulat i na sekret, jedino zbog čega se plašimo da to nije od mene, je jer je pre ejakulacije naglo izašao bez zadržavanja kondoma pa on nije bio uz koren penisa, pa da se izlilo ako je u međuvremenu izbacio ejakulat koji je zaostao od prošlog seksa, jer je produžavao odnos i nije siguran da je sve izbacio prvi put. Koren penisa je bio suv, samo je na kondomu bila tečnost. Kolika je verovatnoća da to nije bio sekret, već ejakulat?

Ivo Balenović, dr. med.

Ne mogu odgovoriti o vjerojatnosti, no ukoliko kondom nije pukao ne postoji mogućnost trudnoće.

dani27

Postovani hvala na odgovoru,vec sam Vam pisala par por iznad da se sad ne ponavljam.. fobila sam menstruaciju 23.1 i prva 2 dana mi je bila obilna samo a sad skoro nista,a inace mi je obilna prva 4 dana. I nije mi bolna bila tako kao inace. Da li to moze biti lazna menstruacija? I zanima me ukoliko je doslo do trudnoce da li je stetno sto sam bila na rengenu? Imala sam jucer nezgodu sa stopalom i morala sam na slikanje i jos uz to sam dobila amoksicilin antibiotik. Koliko je to stetno ukoliko je doslo do trudnoce. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ste dobili menstruaciju, trudnoća je isključena. Jedini način da se otkloni sumnja na lažnu menstruaciju je test na trudnoću. Doza zračenja koju ste dobili rtg snimanjem premala je da bi naštetila trudnoći.

anci12345

Poštovani,

Ciklusi mi traju od 27 do 32 dana, 10.dan ciklusa imala sam spolni odnos s kondomon i bez ejaulacije u rodnicu (ali se decko samozadovoljavao nekoliko sati prije odnosa), a 17.dan cervikalna sluz bila je jako rastezljiva pa pretpostavljam da je tada doslo do ovulacije (inace to osjetim oko 15.og dana). Jucer, 32.dan ciklusa sam primjetila jako slabo krvarenje ali samo nakon brisanja (vise tragove sluzi s krvavom zilicom, a nakon toga tek malo smede sluzi. Iako je odnos bio zasticen svejedno me iznenadilo tako neobicno krvarenje koje je nalik na implantacijsko pa sam danas 33.dan ciklusa napravila test, clearblue (ali ne iz prvog urina) koji je negativan. Imam blaze grceve ( menstrualni su inace jako intezivni).

Mogu li vjerovati testu u ovakvim okolnostima?

Pozdrav!

anci12345

Poštovani,

Malo sam proučavala i shvatila da ako je jučer i bilo riječ i implantacijskom krvarenju, test bi to danas tesko detektirao? Je li uopce moguca tako kasna implantacija i tako dugo zadrzavanje sjemena u jajovodu (ako je ikako moglo doci do rodnice kroz kondom)?

Patkica5

Poštovani,
Posljednja menstruacija bila je u razdoblju od 29.12. do 3.1. menstrualni ciklus mi traje 27 dana +/-1dan. 18.1. imala sam zaštićeni spolni odnos, no na kraju nismo provjerili da li je kondom cijeli. Sada mi menstruacija kasni 3 dana, te sam primijetila slab žućkast iscjedak(koji sam znala imati i par puta tijekom prijašnjih ciklusa). Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće i što bi značio taj iscjedak?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, implantacija se dešava otprilike tjedan dana nakon oplodnje. Nije moguće da se oplođena jajna stanica toliko dugo zadrži u jajovodu.

Marora18

Pozdrav
Imala sam menstruaciju 20.12 do 27.12
9.1 sam imala ne zaštićen odnos te sam dobila menstruaciju 17.1 sedam dana ranije što mi se nikada nije dogodilo i Trajala je 3 dana ( uvijrk mi traje 6 do 7 dana) s tim da je treći dan bilo svijetlo tockasto krvarenje,skroz slabo
. Još uvijek imam simptome nalik pmsu ( osjetljive grudi , glavobolja,mucnina,bol u leđima i zglobovima, grcevi u jajnicima,umor , emocionalnost) te sam uradila test na trudnoću jucer navecer i rezultat je negativan. Zanima me postoji li ipak mogućnost trudnoće ili je nešto drugo u pitanju ?

anci12345

Mogu li ovaj današnji test smatrati pouzdanim ili ga trebam ponavljati?

Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anci12345, test je pouzdan.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Patkica5, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da ne postoji mogućnost trudnoće.