Da li je moguca trudnoca??

megi96

Dobar dan. U subotu i nedjelju (29.2 i 1.3) sam osjetila bolove kakve inace osjetim prije menstruacije (u nedjelju sam trebala dobit). Medjutim u ponedjeljak sam osjetila peckanje i stalno sam morala ici na wc, sto se smirilo popodne i nakon nekoliko vrecica uvin H caja, a menstruaciju jos nisam dobila. U cetvrtak (5.3) se ponavlja ista stvar, ali sam dobila menstruaciju. Medjutim na ulosku tijekom dana nije bilo nista, kao niti na wc papiru nakon jutra. Obiteljska lijecnica mi je za upalu prepisala Ninur koji sam navecer pocela piti.
Danas (6.3) jos uvijek ni traga menstruaciji i iskreno me strah.
Spolne odnose sam imala redovito od cetvrtka (27.2) do nedjelje (1.3). Zanima me da li je moguce da je ova pomutnja oko mjesecnice samo rezultat upale? Uvijek koristimo zastitu i prosli mjesec nismo niti imali odnose tijekom plodnih dana. A prosla menstruacija mi je bila redovita i normalnog trajanja kao obicno. Inace mi je menstruacija redovita i ako kasni, kasni max 2-3 dana kada sam pod nekim stresom i zivcanim oko necega.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana, tako da je šansa za trudnoću samo teoretska. Stres može poremetiti ciklus. Savjetujem da uradite test. To je jedini način da u potpunosti otklonite sumnje.

Dodi

Postovani, imao sam sa curom 14.02. dva odnosa. U oba smo koristili kondom. Nakon prvog sam ejakulirao i obrisao maramicom. Izmedu odnosa smo se mazili u donjem rublju. Nakon 40 minuta imali smo drugi odnos, u kojem smo opet koristili kondom i nije doslo do ejakulacije. Cura je bila u plodnim danima, a sad joj menstruacija kasni vec 6 dana, da li je moguca trudnoca ili je neki drugi razlog kasnjenja? Hvala unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema onome što ste naveli trudnoća nije moguća. Ipak, da otklonite sumnje neka uradi test na trudnoću.

Teaa86

Imam jedno možda glupo pitanje, ali me zanima mogućnost trudnoće menstruacije su mi redovite svaki 28 dana, jedino mi je prvi mjesec kasnila 7 dana zbog ella one tablete, 18.2 mi je bio prvi dan mjesečnice, i po kalendaru trebam dobiti za 9 dana s tim danom želim početi piti prepisane pilule, sada me zanima odnos je bio prije 3 sata prvo na početku bez zaštite, i onda kasnije zaštita, dečko govori da nema razloga za brigu, ali bojim se šta ako je kondom bio oštećen ili taj početak.. Po kalendaru su ne plodni dani.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu što ste naveli (odnos uz kondom u neplodnim danima) ne postoji nikakva šansa trudnoće.

Teaa86

Dakle u neplodnim sam danima i šanse za trudnoćom ne postoje ni unatoč ovom kratkom odnosu bez kondoma..?

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je. Obzirom da Vam je ciklus svakih 28 dana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana.

mirjana.mirjana

Poštovani doktore, danas mi je 9. dan ciklusa, a ciklusi su 21-28 dana. Sa momkom nisam imala pravi sexulni odnos, znači, nije bilo penetracije. Nego me je zadovoljavao rukom. Zapravo,naizmenično je dodirivao mene , pa sebe... prstima je simulirao sex i ulazio unutra.... Ejakulirao je nakon toga tako što se potpomogao mastrubacijom.
Zanima me da li na ovaj način može da dođe do trudnoće? ( Jer bilo je vlažno, ali nije ejakulirao čak ni blizu mog vaginalnog otvora). Da li je u toku tog njegovog "ulaženja"prstima u mene mogao da se prenese neki spermatozoid od predejakulata...? Da li ima potrebe da popijem hitnu kontracepciju?
Molim Vas za odgovor.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na opisani način nije moguća trudnoća i nema potrebe za tabletom.

A12345

Pozdrav Poštovani!
Moj problem je sljedeći: zadnju menstruaciju sam imala od 28.1 do 2.2. Menstruacije su mi redovne i normalne; prva dva dana obilnije krvarenje nakon toga normalno ka oskudnom.
Ovaj mjesec "menstruacija" je kasnila 5 dana, dobila sam 3.3 i trajala je do 7.3. Međutim bolovi su bili jako slabi za razliku od prošlih, bili su blagi a navikla sam na bolne menstruacije. Krvarenje je bilo jako oskudno, krv svijetlo crvena i normalna, dnevni uložak je bio dovoljan sva 4 dana.
Zbog straha od implatacijskog krvarenja jer imam nezasticene odnose i koristimo metodu prekinutog snosaja, uradila sam testove na trudnocu 6.3 navecer i 7.3 ujutro. Testovi su negativni a 2 dana nakon tog krvarenja imam smedji iscjedak. Od odnosa ovaj mjesec prošlo je 25 i 18 dana. Da li je trudnoća isključena?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom na vrijeme proteklo od odnosa testovi su pouzdani. Trudnoća je isključena.

foxsmoulder

Postovani!
Jucer sam s curom imao nezasticeni spolni odnos prvih nekoliko minuta i onda sam stavio prezervativ i nastavili smo dalje tako da nije doslo do ejakulacije u njenu rodnicu. Kolike su sanse da ona ostane trudna s obzirom da joj nisu plodni dani jer bi ona sutra trebala dobiti stvari? I postoji li neka mogucnost da dobije sutra stvari a da se trudnoca dogodi?
Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće. Dolazak menstruacije će isključiti bilo kakvu šansu za trudnoću.

Teaa86

Ja se ispričavam ako sam dosadna, ali me zaanima ako su mi ciklusi inače cijelu godinu 28 dana ili 26 dana kako kada, a u prvom mjesecu je kasnilo i bilo 35 dana, sljedeću sam dobila po ciklusu 18.2. Sad me zanima dali su mi 7.3 i 8.3 bili ne plodni dani? Jer smo imali odnos bez zaštite par sekundi onda zaštita, i onda opet prije kraja bez zaštite, kolike su šanse za trudnoćom jer nemam mir zbog tog kašnjena u prvom mjesecu.. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

anonimnosepredstavljam

Dobro vece doktore, jucer(12.3) mi je otprilike bio zadnji dan menstruacije jer je bilo prisutno i dalje smedje obojenje, a dobila sam prethodni cetvrtak(5.3.). Danas(13.3) sam imala analni odnos, ejakulacije nije bilo nikako i sanse za trudnoce nema?, ali sam dosla kuci i na maramici sam vidjela krv i shvatila sam da je iz anusa, uzela sam ogledalo i pogledala i shvatila da ima crvenila na kozi, a nisam bas primijetila ranice neke, u cemu je problem? Je li se tako moze ostetiti nesto sto ce izazvat velike probleme? i shvatila sam da na izmedju analnog i vaginalnog otvora imam bijelu izbocinu, citala sam da su to hemoroidi, ali mene niti je svrbilo niti pecaklo sve do malo prije, poslije analnog odnosa. (imam 17god). trenutno me stomak boli, tj oko jajnika, je li to posljedica odnosa ili? hvala.

M4C1

Postovani, imam pitanje. Naime 24.01. sam rodila na carski te sam 06.03. bila na pregledu kod ginekologa i rekla mi je da se moram paziti od trudnoce dvije godine. Suprug i ja imamo spolne odnose uz prezervativ jer mi je rekla da je bolje to nego kontracepsijske pilule obzirom da dojim. Nama je jucer puknuo prezervativ te je sperma iscurila u rodnicu i uzasno se bojim trudnoce.. Mozete li mi reci koliko je moguca trudnoca ako mi je ginekologica na pregledu 06.03. rekla da menstruaciju necu dobiti jos mjesec dana sigurno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anonimnosepredstavljam, trudnoća nije moguća. Krvarenje iz debelog crijeva najčešće je povezano s hemeroidima. Preporučam pregled.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana M4C1, u tom slučaju trudnoća nije moguća.