Da li je moguca trudnoca??

tea_0507

Poštovani oprostite na dosadivanju, ali volim cuti i drugo misljenje.

Kako sam vam napisala imala sam prosli tjedan ( 7.4 i 8.4) odnose s ejakualcijom jer zelimo dijete.

I od negdje 10.4 imam neprestane bolove u donjem dijelu leda, jako često mokrenje i sve simptome, kao da je menstruacija a trebam dobiti tek 24.4.

Bila sam danas kog ginekologice ipak me vanredno primila i napravila ultrazvuk te je rekla da prema izgledu maternice ne izgleda kao da je u pitanju trudnoca,tj da se maternica ne priprema za plod, nalazi urina su uredni i nema nikakvih kokravnih infekcija i nije joj jasno sto uzrokuje takve simptome.

Dali je moguce da jje jos prerano vidjeti na ultrazvuku? Ili sto mislite da bi jos moglo biti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prerano je da bi se trudnoća vidjela na uzv pregledu, ali prema izgledu endometrija može se indirektno zaključiti da li je pripravan za trudnoću. No, to nije sigurna metoda. Savjetujem test na trudnoću.

red21

Pozdrav! Rodila sam prije godinu i 3 mjeseca. Prije su ciklusi bili na 28 dana i od poroda su na 30-32. Odnos smo imali 16.04 pa 18.04. Zanima me da li su zapoceli plodni dani? Hvala happy

Ivo Balenović, dr. med.

Plodni dani se računaju prema datumu menstruacije, a to niste naveli. Kod 30 -32. dnevnog ciklusa ovulacija nastupa oko 16. do 18. dana ciklusa računajući od prvog dana zadnje menstruacije. Tri dana prije i tri dana nakon ovulacije računaju se kao plodni.

red21

Pozdrav, zadnja menstruacija je bila 06.04.2020
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Drugi odnos je bio pred kraj neplodnih dana.

Toni55

Pozdrav doktore, 17. dan urednog ciklusa od 28 dana, bila su 2 nezasticena odnosa u razmaku od 3 sata, prvi je okej bio no zanima me 2. Iako sam mokrio pred 2. odnos, te ejakulirao 2-3 sekunde nakon prestanka, vani (metoda prekinutog snosaja).

Postoji li mogucnost trudnoce ako je 14. bila ovulacije, te neki kazu 1-2 dana nakon su plodni, posto je zivotni vijek 24-36 sati nakon ili cak to vata 3 dana ujedno koji je njoj danas 17. ? Pisem radi mogucnosti predejakulata od proslog 1. Odnosa ili cak ako je slucajno mala kolicina zapela koju mozda nisam skuzio tog 2. Puta na kraju.

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ako su ciklusi redoviti, onda je odnos bio u vrijeme neplodnih dana, tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

Deni671

Dobar dan, poštovani doktore.
Ovako, 4. dan (9. dan ciklusa) poslije završetka menstruacije (dakle neplodan dan) imala sam odnos s dečkom. Prije samog odnosa svojim spolovilom dirao je moje i oko 2cm svog spolovila stavio je u rodnicu, to je trajalo nekoliko minuta. Zatim je stavio kondom i imali smo odnos te je svršio u kondom. U užasnom sam strahu da sam nekako mogla ostati trudna iako i sama znam da su šanse za to, prema opisanom, male ili nepostojeće. Ne znam je li zbog straha ili nečeg drugog, ali teže dišem i boli me donji dio leđa otkako se to dogodilo. Svaki put poslije zaštićenog odnosa ja imam strah od trudnoće kojeg se ne mogu riješiti sve dok ne dođe mjesečnica. Strah je takav da počinjem osjećati simptome trudnoće iako ih na kraju nema. Ne znam kako da se riješm tog staha. Neki savjet? I također zanima me je li moguće da sam ostala trudna zbog laganog trljanja naših spolovila kako sam gore opisala? Ispričavam se na ovakvim pitanjima, ali stvarno mi treba mišljenje stručne osobe. Hvala Vam unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Preporučam oralnu hormonalnu kontracepciju.

anazg1990

Poštovani, molim Vas za savjet.
Sinoć sam imala 2 odnosa, prilikom kojih smo prvi put koristili kondom, a drugi put ne. Razmak između odnosa je bio otprilike pola sata, a partner je u međuvremenu mokrio. Posljednje menstruacije sam imala 14.3.,15.4., i 14.5. Konkretno me zanima kolike su šanse za trudnoću u ovoj situaciji i trebam li popiti Ellaone tabletu? Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da ste bili u plodnim danima, za svaki slučaj uzmite tabletu 'za dan poslije'.

enav

Poštovani, molila bih Vas za pomoć; dakle dana 17.5. (nisu bili plodni dani) u nedjelju imala sam zaštićeni odnos sa svojim dečkom prilikom kojeg nije došlo do ejakulacije te sam u srijedu 20.5 trebala dobiti mjesečnicu koja mi je kasnila i došla jučer 24.5, izrazito me je strah da to možda nije ona tzv. lažna mjesečnica ili išta takvo, makar, dapače imam užasne grčeve i mjesečnica mi je uobičajene boje samo možda malo manjeg intenziteta nego inače. I valja napomenuti da sam također dana 25.4 koji je bio dan poslje posljednjeg dana mjesečnice imala također zaštićeni spolni odnos bez ejakulacije ili ičega sličnog. Molim Vas za odgovor, ima li kakvih nedaj Bože znakova trudnoće i treba li napraviti test?
Unaprijed hvala!

Lucija357

Postovani,
Pijem kontracepciju Donella vec 2 godine. U cetvrtak(21.5.) Sam imala spolni odnos koji je bio nezasticen i ejakulirao je u mene.. u petak isto. Takoder, u petak(22.5.) Pocela sam sa novim blisterom nakon pauze od tjedan dana(placebo). U subotu sam izasla van i pila sam alkohol(ne znam da li to utjece), no popila sam redovno tabletu. Jucer(nedjelja 24.5.) Zaboravila sam popiti. Dakle, dvije aam popila redovno, jednu zaboravila. Kako pise u uputama, danas sam popila dvije istovremeno kako bih nadoknadila propustenu. Kolika je vjerojatnost da ostanem trudna? Posto sam 3 dana prije propustene tablete imala nezasticeni spolni odnos. I kako da znam da li uopce jesam trudna? Pod pilulama nece biti vidljivo.. da li da ih prestanem uzimati? Molim Vas za pomoc i savijet. Uzasno sam pod stresom.
Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana enav, prema nevedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće, niti se radi o lažnoj menstruaciji.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lucija357, mogućnost trudnoće je samo teorija gotovo ravna nuli. Ukoliko se želite uvjeriti da niste trudni možete uraditi test na trudnoću - najranije deset dana nakon odnosa.

Lucija357

Poštovani,
Hvala Vam na odgovoru. Zanima me da li da normalno nastavim piti do kraja ili ? I da li su ti testovi pouzdani ukoliko sam na hormomalnim pilulama?

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Nastavite s uobičajenim uzimanjem. Hormonska kontracepcija ne utječe na test za trudnoću.

Kikiriki95

Postovani, koja je najbolja vrijednost TSH da bi doslo do trudnoce, kod osoba sa hipotireoidizmom?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, da bi došlo do trudnoće TSH mora biti u granici normale. U trudnoći (prvo tromjesečje) preporučljiva gornja granica vrijednosti TSH je 2,5. Istraživanje je pokazalo da su kod žena s višim vrijednostima TSH učestaliji spontani pobačaji.