Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sluzbeno, ne postoji mogućnost trudnoće na taj način.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana pb1510, prestanite razmišljati o tome jer ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Ukoliko se u to želite uvjeriti uradite test na trudnoću.

sluzbeno

Poštovani, hvala Vam na prethodnom odgovoru. Ali, ne znam koji bi razlog mogao biti to što nemam simptome PMS-a, već bi trebala da dobijem menstruaciju, danas je 24. dan ciklusa. A, sigurna sam da sam imala ovulaciju po karakterističnom sekretu i bolu u jajniku koji uvek imama. ŠMolila bih Vas za mišljenje.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Ne moraju se uvijek osjetiti isti simptomi pms-a

sluzbeno

Poštovani doktore, oprostite opet na smetnji, ali ja sam van sebe od straha. Naime, danas 25. dan ciklusa, u toku juarnjih časova mi se pojavilo nešto braonkasto, mislila sam da je početak menstruacije. Međutim, to je stalo. I sad nema ništa. Rekli ste mi da trudnoća nije moguća, ali ja se bojim. Danas je 8. dan posle odnosa, da li postoji mogućnost da je to implantacijsko krvarenje? Oprostite na ovim pitanjima, ali sluđena sam. Nikad mi se to braonkasto nije pojavljivalo.
Da li mogu sigurno da isključim trudnoću?
Hvala unapred

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jedini način da se to utvrdi je test na trudnoću.

MelKate

Poštovani,počela sam uzimati Naelia pilule i prva dva mjeseca je sve bilo normalno,a sad kad sam završila s trećom kutijicom mjesečnici nigdje ni traga,odnos bio je samo dva dana krvavi iscjedak koji je bio jako oskudan.imala sam spolni odnos s dečkom 31.5.,ali nisam sigurno ako je došlo do ejakulacije,pa me zanima ako je moguće da sam trudna?? iako uzimam pilule svaki dan točno u isto vrijeme,samo se jedanput dogodilo da sam 45minuta kasnije uzela i samo da napomenem da mi kasni dva dana i da sam prošli tjedan i početkom ovog tjedna bila pod intenzivnim stresom.

MelKate

Poštovani,ovo je treći mjesec kako pije kontracepcijske pilule Naelia i prva dva mjeseca je sve bilo normalno mjesečnica mi je došla nako popijene druge bijele tablete,a sad ovaj mjesec nakon što sam završila s trećom kutijicom mjesečnici ni trag,pa sam već počela piti novu kutiju.jedino što sam imala krvavi iscjedak 2 dana i to jako oskudan.malo sam u strahu jer sam imala spoloni odnos s dečkom 31.5.i nisam sigurna ako je decko ejakuirao,pa me malo birne što nema mjesečnice još uvijek.samo da napomene bila sam prošli i početkom ovog tjedna dosta pod stresom zbog ispita.do sad nikad nisam zaboravila ili preskočila popiti pilulu jedino mi se dogodilo da sam je 45minuta kasnije popila nego sam trebala,ali to samo jedanput.

sluzbeno

Kad najranije mogu da uradim test?
Jer menstruacije nema.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sluzbeno, najbolje vrijeme za test je otprilike dva tjedna nakon odnosa.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana MelKate, kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive menstruacije postaju oskudnije i kraće traju, a ponekad mogu i izostati. Prema svemu navedenom, ne postoji mogućnost trudnoće. Ako se želite uvjeriti, uradite test.

butterfly956

Poštovani,
Imala sam spolni odnos na treći dan menstruacije. Prvo je dva puta ušao u mene bez kondoma, a potom je stavio kondom i do ejakulacije je došlo u kondom.
Da li postoji mogućnost trudnoće u ovom slučaju?
Hvala najljepša.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

marko1996markan

Poštovani,
Djevojka mi ima redovne menstrualne cikluse u trajanju od 26 do 28 dana. Imali smo odnose van njenih plodnih dana te je prezervativ pukao i ejakulirao sam u nju, odnos je bio 8 dana prije nego sto je dobila. Te smo imali nezasticen odnos u toku plodnih dana 4 dana pred ovulaciju, ali bez ejakulacije. Dobila je 27 dan ciklusa, ali menstruacija nije bila obimna kao inače, manje krvarenja treći dan.
Zanima me da li postoji mogućnost za trudnoću,
Unaprijed zahvalan

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

sluzbeno

Poštovani doktore, kao što sam već pisala. Na 25. dan ciklusa pojavilo se nešto braonkasto samo u jutarnjim satima i to je stalo. Dakle, taj dan nije došlo do krvarenja,niti u toku noću. Tek sutradan u popodnevnim časovima, znači na 26. dan ciklusa krenulo je krvarenje uz blagi bol u stomaku kakav inače i imam kad dobijem menstruaciju. Krvarenje je trajalo pet dana, bilo je i ugrušaka, čak i jedan poprilično veliki.
Test na trudnoću nisam radila.
Da li na osnovu opisanog možete da mi kažete da li je to ipak bilo impantacijsko krvarenje ili sam dobila menstruaciju?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je sigurno bila menstruacija.

mirjana.mirjana

Poštovani, poslednju menstruaciju sam imala 12.06. a odnos sam imala 21.06. S obzirom da su mi ciklusi 23-28 dana, predpostavljam da sam bila u plodnim danima (imam sekret kao belance, bol u jajniku). Naime, partner je par puta penisom prešao preko velikih usmina, jednom je stavio vrh penisa na ulaz u vaginu, ali nije penetrirao. Potom je stavio kondom i nastavili smo odnos, ejakulirao je vani.
S obzirom da su mi plodni dani i da smo imali taj deo bez kondoma, što inače ne radimo, ali eto ovaj put jesmo, da li postoji mogućnost da dođe do trudnoće? Da li ima potrebe da popijem hitnu kontracepciju? Molim Vas za odgovor u velikom sam strahu.
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete biti mirni. Na taj način nije moguće da dođe do trudnoće.

sluzbeno

Poštovani doktore, oprostite opet na smetnji, nadovezujem se na moje prethodne postove. Naime, 19 dana nakon odnosa, odnosno 10 dana nakon početka krvarenja (12.06. je počela menstruacija, jer je dan pre toga bilo samo malo nečeg braonkastog), uradila sam Beta HCG koje je 0,10.
Da li sada sa 100% sigurnošću može da se isključi trudnoća?
Hvala Vam na odgovoru.