Da li je moguca trudnoca??

Mpalic11

Poštovani,
prethodna menstruacija mi je bila 18.2. te je trajala do 22.2.. Te večeri sam sa partnerom imala zaštićeni spolni odnos.
Zanima me pošto sam dobila menstruaciju 18.3. koja mi je trajala do 22.3.. Iza tog dana ponekad imam nekakav smedkasti iscjedak, ponovno sam ga danas imala.
Zanima me je li postoji mogućnost trudnoće s obzirom da sam citala na raznim mjestima da je moguce imati laznu menststruaciju te da smedi iscjedak upucuje na ranu trudnocu.
Zelim napomenut da sam zadnji dan menstruacije imala grlobolju pa moze li se taj smedi iscjedak povezati s time?
S obzirom na situaciju u drzavi nisam u situaciji otici kod ginekologa pa Vam se ovdje javljam.
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos ste imali u vrijeme neplodnih dana, a nastupom menstruacije trudnoća je isključena. Oskudna sukrvica može se javti zbog hormonske neravnoteže.

Kia2905

Zdravo.
Ja sam se javljala nedavno. Zadnji spolni odnos zam imala 25.02,sa zastitom i prekinuim snosajem. Zadnju menustraciju sam imala 27.02 i trajala je 3/4 dana ne sjecam se bas,normalnog intenziteta. I poslije nje dva dana mi je bas bilo muka. Medjutim danas vec treba da dobijem i nemam nikakvih simptoma. Inace mi ciklus traje 30 dana i danas je 31i dan .
Da li je moguce da sam trudna ?

Ivo Balenović, dr. med.

Budući da je nakon odnosa nastupila menstruacija ne postoji mogućnost trudnoće.

Kia2905

Ali da se nadovezem da sad trenutno osjwcam neke grceve u stomaku ,veoma male i da citav dan imam osjecaj kao da nesta curi al nije nikako menustracija.
Nadam se da bi onda trebala ubrzo ako su to siptomi menustracije. Izvinite sto vas zamaram ali zaista ne znam kome drugom da se obratim i bas sam zabrinuta

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno su to simptomi nadolazeće menstruacije.

natalius

Postovani,
Znam da pitanje zvuci bizarno, ali da li se iskljucuje svaka mogucnost trudnoce ako nakon zadnjeg spolnog odnosa (bio je 30.08.2019 i vise nisam bila spolno aktivna) su usljedile 8 menstruacije? Menstruaciju dobijam na 26-30 dana, ni jedna nije kasnila i svaka je trajala po 5 dana.
Pritom, svi testovi za trudnocu su mi pokazale jednu crticu tj samo ona kontrolna crta, sta znaci da nisam trudna.
Da li mogu prestati da brinem vise oko svega toga?
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti. Prema svemu navedenom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

adr1999

Postovanje, zadnji zasticen odnos sam imala 27.02, menstruaciju sam dobila, 29.02. Sad mi kasni par dana. Koji si moguci uzroci kasnjenja i da i trudnoca u pitanju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da je nakon odnosa nastupila menstruacija, trudnoću možete isključiti. Najčešći uzrok kašnjenju menstruacije je hormonski disbalans uzrokovan stresom (psihički faktor). Osim toga na promjene ciklusa utjecaja mogu imati i promjene u prehrani i tjelesnoj težini, izlaganje prekomjernom tjelesnom naporu...

princessis

Postovani, proslu mjesecnicu sam imala 5-6.marta, ciklusi mi nisu redovni i imam blago policisticne jajnike. Odnos sam imala samo 19.3. Sa kondomom plus prekinut snosaj. Dobila sam krvarenje 27.3. Koje je trajalo 3 dana i naredna tri dana smedje, sto mi inace cesto i bude (ukupno 6 dana) malo manje obilno nego inace, ali i prosle 2 mjesecnice su slicne bile. Ja sam da otklonim sumnje uradila BetaHCG iz krvi 2.4. Dakle test krvi je uradjen 27 dana od prosle mjesecnice, 14 dana nakon odnosa i 7. Dan od pocetka tog krvarenja (mesntruacije uranjene vj) i rezultat je bio <1,2, ref vrijednost <5,3 dakle apsolutno negativan. Je li rano napravljen ili je pouzdan ovaj rezultat? Test bi Betu pokazao nako 6 dana od pocetka krvarenja da je bila to implantacija? jer mene buni kad se beta pojavljuje i je li pouzdana nakon sto se zavrsi sumnjiva i uranjena mjesecnica?

Ivo Balenović, dr. med.

Test je napravljen u pravo vrijeme da bi bio 100% pouzdan. Test isključuje trudnoću. Nema potrebe za ponavljanjem istog.

princessis

Hvala Vam puno, sad sam mirna. Smorila sam vas ovih dana svojim paranojama, to je vise strah.Mene samo zabrinulo da nisam test prerano uradila jer sam citala po internetu raznih raspona kad treba raditi pa sam mislila da sam ja poranila. Ali sam i sama shvatila ako je od pocetka krvarenja proslo 6 dana , da je bila implantacija to test bi pokazao. Ovako je pouzdan. Znaci uradjen u pravo vrijeme za 100%tacnost? I da li mi preporucujete pilule za kontracepciju da pocnem koristiti, imam 24 godine?

Ivo Balenović, dr. med.

Test je pouzdan. Savjetujem da se javite Vašem liječniku radi dogovora oko kontracepcijskih tableta.

bobabobo

Poštovani,
Ciklus mi u prosjeku traje 25 dana. Posljednja menstruacija mi je započela 28.3., a 4.4. sam imala nezaštićeni odnos, pri čemu je dečko ejakuirao u mene. Jesam li već tada bila u plodnim danima i postoji li mogućnost za trudnoćom?
Hvala unaprijed na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, postoji mogućnost trudnoće jer je životni vijek spermija do 5 dana, a kod Vas ovulacija nastupa oko 11. dana ciklusa.

tea_0507

Poštovani,

Naime zadnja menstruacija je bila 26.3.2020,

Prije tkga sam pila yaz kontracepciju s kojom sam prestala prije dva mjeseca.

Zarucnik i ja zelimo dijete

I prema men.kalendaru pratili smo plodne dane i imali smo tri odnosa s ejakulacijom (prosli tjedan) i od tada imam jake bolove u donjem dijelu leđa, te osjecam sve simptome kao kad treba doći menstruacija, glavobolja, sve mi se jede, te lagano grčenje maternice.

Zbog novonastale situacije korone ne mogu do svoje ginekologice. Pa me zanima imate li ideju što bi moglo biti?

marko1996markan

Poštovani,
Naime, djevojka mi ima redovne cikluse u trajanju od 26-28 dana. Zadnju menstruaciju je dobila 27.03. Imali smo odnos 30.03., prezervativ je pukao, te sam ejakulirao u nju. Zanima me da li postoji mogućnost za trudnoću?
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovna tea0507, uradite test na trudnoću. Moguće da su simptomi rane trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani marko1996markan, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, stoga ne postoji mogućnost trudnoće.