Da li je moguca trudnoca??

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

adr1999

Postovanje, odnos sam imala noc 30.06 na 01.07.
Nakon odnosa otisla sam u wc i pojavila mi se tackica kriv i sl dan ujutru pojavila se (svijetlo crvene boje). Poslednju menstrucaju imala sam 7.6., sada mi kasni par dana. Postoji mi mogucnost trudnoce? Ako nije ona u pitanju koji su uzroci kasnjenja i sta mogu da popijem kako bi ju izazvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako imate redovite cikluse (28 dana), odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Menstruacija najčešće kasni zbog hormonskog disbalansa koji može biti uzrokovan stresom. Za poticanje krvarenja koristi se Duphaston. Savjetujem da e javite liječniku radi terapije. Prije toga treba sa sigurnošću isključiti trudnoću. Uradite test.

ak.19

Postovani,
u mjesecu junu sam imala dvije menstruacije. Naime, prva je pocela 04.06. a zavrsila se 10.06. Onda sam sedamnaesti dan od kraja te menstruacije, znaci 27.06., ponovo dobila menstruaciju. Trajala je do 03.07. U noci sa 11.jula na 12. suprug i ja smo imali nezasticeni odnos bez ejakulacije u rodnicu. Svoj polni organ je izvadio pa je tek nakon par sekundi poceo da ejakulira. Mene brine cinjenica da sam ja po svom menstrualnom kalendaru bila u plodnim danima. Po kalendaru menstruacija bi trebala nastupiti 26.07. osim da mi dodje ponovo nekih 7 dana ranije, sto bi odmah poremetilo i plodne dane. Moje pitanje je da li postoji mogucnost trudnoce iako ejakulacija nije bila u rodnicu vec van nje, na carsafu, tek nekoliko sekundi nakon sto je polni organ izvadjen? Da napomenem da sam danas pocela osjecati bolove pri dnu ledja kao u pms-u, takoder i grudi su nesto osjetljivije. Molim Vas za sto brzi odgovor. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da nije došlo do ejakulacije u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće.

Tea95

Postovani, decko i ja radimo na bebi vec dva mjeseca. Prvi put smo ciljali na plodne dane i ovulaciji. Ovaj mj smo opet pokusali te sam kupila trakice za ovulaciju. Ciklus mi je svakih 27 dana. Zadnja mens mi je bila 22.6 i traje 4 dana . 3.-4.07 sam radila test za ovulaciju te je bio negativan. 11.7 sam ga opet napravila ujutro i bio je pozitivan, ali navecer vec negativan. Jel moguca ovulacija 8 dana prije mens? Dana 11.7 me pocelo probadati u donjem djelu trbuha kao da cu dobiti , ali nista. Uz to imam dva dana gusti bijeli iscjedak. Mens bi trebala zapoceti 19.7 . Ima li kakvih naznaka za trudnocu?Hvala unaprijed

beba113

Poštovani,
Imali smo nezasticen odnos od svega par ulazaka muskog spolnog organa u zenski, manje od 10sekundi. Odnos smo prekinuli jer sam se sjetila da mi je po kalendaru prvi dan plodnih dana. Je li moglo doci do trudnoće tog dana? Jos dodatno ako sam tek nakon nekoliko dana, mozda peti ili sesti dan nakon spornog odnosa osjetila simptome ovulacije (veliku kolicinu sluzi, lagane grceve u stomaku)?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Tea, ovulacija nastupa oko 14. dana ciklusa. Tri dana prije i tri dana nakon ovulacije smatraju se plodnim danima. Ako ne dođe do oplodnje nakon 12 do 14 dana nastupa menstruacija. Ukoliko ne nastupi menstruacija uradite test na trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana beba, na način koji ste opisali nije moguća trudnoće.

beba113

Moze li mi ta sluz koju sam osjetila biti stvarno osiguranje da nije doslo do oplodnje pet dana prije? Smatram da je sluz bila ovulacijska, jer je bila obilna i rastezljiva ili je to mozda neki simptom rane trudnoce/implantacije??

Ivo Balenović, dr. med.

To je znak ovulacije, što je dodatna potvrda da ne može doći do trudnoće. Implantacija sigurno nije.

beba113

Hvala puno poštovani doktore!

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

searanex

Imali smo spolni odnos 2 puta u jednom danu s razmakom od sat i pol, svaki put je doslo do svrsavanja van rodnice...ima li ikakve sanse za trudnocu? Sa zastitom naravno, te nakon odnosa smo gledali dali je obadva puta mozda procurilo nista ... hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Sakiiiii

Postovani,
Poslednju menstruaciju sam imala 6.jula, ciklus mi traje 31 dan. Tokom poslednjeg odnosa koji je bio 15.jula, po zavrsetku primetila sam da se nesto predejakulata nalazilo jako blizu gumice kondoma. Decko do kraja odnosa nije ejakulirao. Kondom nije pukao, ali nisam sigurna da li je nesto predejakulata izaslo sa strane gde se nalazi gumica. Da li bi trebalo da popijem tabletu za dan posle?

Ivo Balenović, dr. med.

Nema potrebe, od toga ne može doći do oplodnje.

Sakiiiii

Postovani,
Da li to vazi i ako su bili plodni dani i zaboravila sam da pomenem da se gumica kondoma u toku odnosa nekoliko puta pomerila do 3cm na gore.

Mariijjaaa

Postovani, naime djevojka i ja smo i sex sa zastitom, naime prije samog sexa smo pokušali bez zastite gdje sam ja samo ušao bez kondoma i to ne cijelom duzinom i izasao jedanput, te smo nastavili sex sa zastitom. Naravno ejakulirao sam u kondom i bacili smo ga i po završetku sexa sam obrisao svoj penis vlaznom maramicom. Nakon nekih sat vremena mozda manje smo samo radili petting (trljanje od njenu vaginu)sa minimalnim ulaskom otprilike vrh penisa i to ne cijeli(1-2 cm), bez zastite, te sam ejakulirao u maramicu. Djevojka je nakon 2-3 minute urinirala.
Zanima me da li moja djevojka moze ostati trudna nakon opisane situacije, jer nas je strah da nije ostalo spermatozoida u mokraćnoj cijevi.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Sakiii, to vrijedi i za plodne dane.