Da li je moguca trudnoca??

P.s ranije se desavalo 12 dana kasnenje ili 14 ali zadnji par meseci ciklus je redovna 28-29 dana

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana girl2121, u vrijeme kada ste uradili test on je vrlo pouzdan (obzirom na vrijeme proteklo od odnosa), tako da trudnoća najvjerojatnije nije u pitanju (iako je ne možemo u potpunosti isključiti). Vjerojatno se radi o hormonskoj neravnoteži. Savjetujem da posjetite liječnika radi terapije kojom će se potaknuti krvarenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani pomoć12, ovulacijsko krvarenje je oskudno krvarenje koje se javlja za vrijeme ovulacije. Ovulacija je izbacivanje jajne stanice iz jajnika.

Postovani, Ako ne dobijem do ponedeljak poseticu ginekologa. Htela sam takodje pitati jel moguce da test pokaze lazno negativan jer sam ga uradila popodne i pritom sa malom kolicinom urina. ( jedna crtica se oboila druga nije ) . Jel potrebno uraditi jos jedan test. Hvala vam na svemu

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za svaki slučaj možete ponoviti test s prvim jutarnjim urinom.

Postovani, opet ja. Jutros ni sam.mogla uraditi test ali zato sam cuvala.mokracu nisam mokrila od 12 h do 16h .Zatim u 16h uradila opet test ovaj put nije bio self clear vec sure check jer ni sam mogla naci isti test. Test je negativan samo jedna linija u C zoni ovamo skroz belo a menstruacija kasni vec 16 dana...Onaj put ni sam vam rekla da iako koristimo prekinuti snosaj nikad se nije desilo da iamo seka vise od jedan put u isti dan.. Zanima me sta mislite jel moguca trudnoca a da testovi i dalje negativni.. ? Pritom imam jaku bol u levom jajniku... bol u grudi nemam...

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test je isključio trudnoću. To je sada sigurno. U pitanju je hormonski disbalans. Savjetujem da posjetite liječnika radi terapije kojom će se potaknuti krvarenje (duphaston)

Hvala vam puno na svemu. Sutra ili prekosutra idem kod lekara.

Lena8

Postovani, posljednja menstruacija je bila 04.08 odnos sa ejakulacijom unutar je bio 11.08, nakon toga 15.08 sam imala 2 ponovljena odnosa u razmaku od 1-2 sata sa ejakulacijom izvan, takodje i 16.08 dva ponovljena odnosa ejakulacija izvan. Postoje li sanse za trudnocu? Ne bi bila nezenjena ali nije planirana trenutno. Mengu dobijam uglavnom 29i dan, desi se ponekad + - 2 dana. Pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, iako je prvi odnos bio u vrijeme neplodnih dana, a ostali bez ejakulacije, teoretski postoji mogućnost trudnoće.

Anehell

Poštovanje,
Jučer 18.8., sam imala prvi i ujedno nezaštićeni spolni odnos, korištena je metoda prekinutog snošaja, danas 19.8. mi treba biti prvi dan mjesečnice, inače mi mjesečnice dođu dan,dva prije, točno ili dan kasnije, što vjerovatno znači da nema velikog razloga za brigu.
Ali svakako bi mi puno značio Vaš odgovor
Ubiti, dečko nije svršio u mene, izvadio je na vrijeme te nije uopće svršio, ni izvan.
Unaprijed hvala na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

Marija435

Dobar dan, situacija je slijedeca...
Ja i partner smo imali neku vrstu odnosa, peting tocnije, bez odjece, ejakulirao je meni po trbuhu te je moguce da se nesto slilo (odma smo obrisali) to je bilo 3. Dan prije ovulacije, nakon 24 sata sam popila Ellaone te nisam imala druge simptome osim jake mucnine... na dan ocekivane menstruacije sam napravila test za trudnocu (17. dana nakon odnosa) i bio je negativan te sam kasnije tog dana dobila krvarenje, tocno na vrijeme, sa simptomima pmsa, trajalo je dan krace nego menstruacija inace te bilo malko oskudnije. Imam li razloga za brigu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji niti teoretska mogućnost trudnoće.

Marija435

Dobar dan, situacija je slijedeca...
Ja i partner smo imali neku vrstu odnosa, peting tocnije, bez odjece, ejakulirao je meni po trbuhu te je moguce da se nesto slilo (odma smo obrisali) to je bilo 3. Dan prije ovulacije, nakon 24 sata sam popila Ellaone te nisam imala druge simptome osim jake mucnine... na dan ocekivane menstruacije sam napravila test za trudnocu (17. dana nakon odnosa) i bio je negativan te sam kasnije tog dana dobila krvarenje, tocno na vrijeme, sa simptomima pmsa, trajalo je dan krace nego menstruacija inace te bilo malko oskudnije. Imam li razloga za brigu?

Marija435

Hvala na odgovoru! Da li je to onda bila najnormalnija menstruacija?

Ivo Balenović, dr. med.

To je bila najnormalnija menstruacija.

lara____4

Poštovani, trenutno su mi plodni dani (posljednju sam menstruaciju imala 7. kolovoza, ciklus u prosjeku traje 30 dana), a dečko je 21. kolovoza ejakulirao po meni i dio sperme je iscurio do vagine, točnije do vanjskih usana. Dakle, nije bilo ejakulacije u rodnicu, a ovo što je bilo na vanjskom dijelu vagine sam oprala. Zanima me bi li u tom slučaju trudnoća mogla biti moguća? Također, prije toga smo imali nezaštićen odnos, ali dečko nije uopće ejakulirao. Ne znam može li se kroz sluz osloboditi dio spermija iako nije došlo do ejakulacije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šanse za trudnoću su samo teorija. Da bi došlo do oplodnje potrebno je da se određena količina ejakulata (oko 1ml) unese u rodnicu.

AnaB01

Poštovani,

Da li je moguća trudnoća u sljedećem slučaju. Dječko i ja smo imali zaštićeni odnos, on je samo nekoliko puta gurnuo, te je ostalo nastavio prstima, i ja sam ga završila rukom, svršio je u kondom. Nakon tog otišao je u wc oprao splovilo vodom i obrisao maramicama, a ruke je obrisao peškirom. Kad se vratio vidio je na mom splovilu bijelo, kremasto, bilo mi je 12 dana do sljedeće mjesečnice, pa sam predpostavila da je ovulacija.
Nastavili smo odnose, ponovo sa kondmom, međutim on je napočetku gurnuo prst, pa sam u strahu u slučaju da sam bila u ovulaciji, možda je šta spermija ostalo mu na prstu, pa da li je moguća tako trudnoća.

Hvala