Da li je moguca trudnoca??

searanex

Ispricavam se al evo me opet. Samo pitanje jedno...koj razlog moze biti obilnije sluzi iako je prosla ovulacija? Bijelkasta i p0nekad malo zelenkasta..lp

Ivo Balenović, dr. med.

Ako je zelenkasta vjerojatno se radi o upali.

searanex

Vise bijela nego zelena i stvarno je ima previse

Ivo Balenović, dr. med.

To je gljivična upala.

Gile95

Postovani dr.Ivo Balenovicu.
Sinoc sam imao odnos sa curom uz ejakulaciju u rodnicu(2 dana prije ocekivane menstruacije),krvarenje je krenulo jutros sto je vjerovatno menstrualno,znaci 1 dan ranije,pa me sada interesuje,postoji li i dalje mogucnost trudnoce ili je ona 100% iskljucena.
Unaprijed veliko hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

sluzbeno

Poštovani, danas mi je 6. dan ciklusa, menstruaciju sam dobila 26.08. Ciklusi su 22-28 dana.
Danas sam imala nezaštićen odnos, penetracija se desial 5-6 puta. Momak uopšte nije ejakulirao.
I ako nije ejakulirao, shvativši šta se desilo uhvatila me je panika da li može da dođe do trudnoće?
Da li ima potrebe da popijem hitnu kontracepciju?
Hvala Vam na odgovoru unapred.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nema potrebe za postkoitalnom kontracepcijom. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana.

Gile95

Postovani.
Htio bih vam samo jos jedno pitanje postaviti.
U toku noci krvarenje je prestalo sto znaci da je bilo samo 1 dan,da li ste imali ovakav slucaj u praksi i koji bi bio moguci razlog?
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenim datumima, trudnoća je isključena. Zbog čega se javilo krvarenje samo jedan dan ne mogu odgovoriti bez pregleda. Ako se na to krvarenje ne nastavi normalna menstruacija (a trebala bi prema svemu navedenom), savjetujem uzv pregled.

sluzbeno

Poštovani, nadovezujem se na prethodni post. Ja sam jutros prilikom odlaska u toalet primetila rastegljivu sluz, karakterističnu za plodne dane. Jako sam uplašena i izbezumljena.
Ponavljam nije bilo ejakulacije. Čak ni posle odnosa. A, pre odnosa u toku noći ne znam da li je ejakulirao.
Molim Vas za savet.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Ako želite još dodatno 'osiguranje' uzmite postkoitalnu kontracepciju.

Marija435

Evo opet ja... oprostite na smaranju stalno, nadam se da cu ovim pitanjem zakljuciti nauceno.

Trudnoca petingom (bez seksa) je JEDINO moguca ako se svrsi na rodnicu ili u blizini nje?

Hvala vam puno na svim dosadasnjim odgovorima, puno ste pomogli!

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoća je moguća samo ako ejakulat dospije unutar rodnice. I to određeni volumen (oko 1ml).

12345sanii

Poštovanje,
Da li je moguca trudnoca 10i dan cikluca nezasticeni "odnos" koji je trajao ne vise od pola minute bez ikakve ejakulacije vec se nastavio analno 2 puta bez ejakulacije blizu rodnice.Da li je moguca trudnoca ako se decko zadovoljavao prije tog odnosa pa je ostalo spremija.Da napomenem da mi je menstruacija kasnila 15ak dana prije poslednje koja je trajala 6 i nakon 4 dana od prestanka menstruacije se desio odnos.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Kgabra

Lijep pozdrav,
Zanima me jedna stvar. Imao sam nezaštićeni spolni odnos s curom počevši 24.8.2020 I cijeli taj tjedan. Prekidali smo snošaj prije vrhunca, ali sad 3 tjedna nakon kasni joj mjesecnica dan dva. Prije tjedan dana dobila je iscjedak koji je bio pojačan, sluzav i smeckast te je trajao par dana. Zanima nas koje su sad opcije. Inače joj je ovo bio prvi spolni odnos i prije toga je sve bilo uredno i točno po rasporedu dolazilo.
Puno hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, neka uradi test na trudnoću. Možda se radilo o implantacijskom krvarenju.

AnaS000

Zdravo. Imam neredovite cikluse, koji variraju od 40-60 dana. Zadnju menstruaciju sam imala od 28.6.-3.7. Nezasticen odnos sam imala 6.8, gdje je decko ejakulirao izvan rodnice, obukao se, nakon 5 minuta smo ponovo imali odnos bez ejakulacije. Da li je moguća trudnoća ukoliko je ostalo malo sperme od prvog odnosa na spolovilu, nekoliko kapi? Pošto još uvijek nisam dobila menstruaciju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je ostalo sperme na spolovilu, trudnoća je teoretski moguća, no obzirom na Vaše cikluse pitanje je kada ste i da li ste imali ovulaciju.