Da li je moguca trudnoca??

AnaS000

Predlažete li da napravim test na trudnoću ili?

Ivo Balenović, dr. med.

Možete, da budete 100% sigurni.

M3313

Poštovani,
Sinoć u noći, dečko i ja smo imali zaštićeni spolni odnos te se dogodila nezgoda sa kondomom. Naime nakon njegove ejakulacije, kondom je skliznuo sa njegovog spolovila te je ostao u meni, pun sperme. Pažljivo smo ga izvukli i mislimo kako sperma nije izasla iz kondoma ali nismo sigurni. Odnos se dogodio 4 dana nakon ovulacije, te za 9 dana trebam dobiti menstruaciju. Menstrualni ciklus mi traje 26 do 27 dana. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće i trebam li popiti tabletu za dan poslije. Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 4. dan nakon ovulacije spada u neplodne dane. Ne postoji mogućnost trudnoće.

oup12

Poštovani, zadnja menstruacija mi je završila 3.9., nakon tri dana imala sam nezaštićeni spolni odnos gdje je dečko prvi put ejakulirao izvan mene a nakon 10min smo imali ponovno nezaštićeni odnos s tim da ga je samo oprao i obrisao s ručnikom, odnos je trajao jako kratko. Zanima me može li doći do trudnoće? Menstruacija mi je redovita, nikada ne kasni.

oup12

Dodatak uz gornje pitanje. Ciklus mi traje od 27 do 29 dana, prema izracunima nisu mi bili plodni dani, i decko ni drugi put nije ejakulirao u mene. Postoje li ikakve mogucnosti trudnoce? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Lesty

Dobar dan,
zadnju menstruaciju sam imala dana 12.8., a odnos s dečkom 23.8.. Par dana mi kasni menstruacija, ali inace mi nisu bas redovite, nekad dobijem isti dan, a nekad par dana kasnije. Odnos smo imali s kondomom i mislim da je sve bilo u redu, ali ako je ipak nesto poslo po krivu jel postoji mogućnost da sam ostala trudna, osim sto me malo bole grudi nemam nikakvih drugih simptoma ni menstruacije ni trudnoce?
I je li moguće da sam zbog straha umislila da sam trudna pa mi zbog stresa kasni menstruacija?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odgovorio sam vam na pitanje u drugim rubrikama.

anapav

Poštovanje doktore, imam pitanje za Vas. Naime posljedni odnos sam imala početkom jula. Nakon toga sam dobila menstruaciju krajem mjeseca (kasnila je 2 dana), u augustu sam također dobila menstruaciju (ovaj put je poranila 2-3 dana). Sada kasni 6 dana. Zanima me postoji li šansa za trudnoću iako sam već dva puta imala menstruaciju i nisam imala spolni odnos od jula? Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Poštovani doktore!
Prije nekoliko mjeseci sam prestala s kontracepcijom, nakon toga su mi ciklusi bili redoviti (30 - 32 dana a menstruacija mi je trajala po 7 dana). Nezaštićeni odnos sa ejakulacijom bio je 6. dan ciklusa dok je još trajala menstruacija. Trebala sam dobiti menstruaciju prije 7 dana. Simptomi su mi krenuli taman u vrijeme kad sam već trebala dobiti (bol u grudima, probadanja u donjem dijelu trbuha, nadutost, akne) a inače krenu dosta ranije. Imam li razloga za brigu iako mi taj 6. dan ciklusa nikako nije smio biti plodni dan, postoji li šansa za trudnoću? Zahvaljujem na odgovoru!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anapav, budući da su nakon odnosa nastupile dvije menstruacije, trudnoću možete isključiti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana nella92, uradite test na trudnoću. Ako je ovulacija nastupila ranije postoji mogućnost trudnoće.

Selma90

Pozdrav.jeli pouzdano svrsiti u kondom dok je spolovilo jos u rodnici za vrijeme plodnih dana ? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Ako kondom nije oštećen, zaštita je 100%

bubamara_5

Poštovani doktore,
danas je 49. dan ciklusa. Zadnja menstruacija bila je 7.8.
Ovulacija, popraćena tamno smeđim iscjetkom, bila je 28.8. (ginekolog potvrdio obzirom da sam taj dan radila uzv). Taj dan suprug i ja smo ciljano imali nezaštićene odnose, kao i 2 dana poslije toga.
Simptome nikakve nemam, osim povremene slabosti (umora), slabe mučnine (rijetko), napetih grudi (zadnja 2, 3 dana) i skroz blagi grčevi. Radila sam 3 testa na trudnoću, prvi je bio First Sign na prvi dan očekivane menstruacije (12.9.) negativan, zatim tjedan nakon Clearblue digitalni negativan i danas opet First Sign negativan. I dalje polažem nadu da postoji šansa za trudnoću, obzirom da to žarko želimo.
Uobičajeno imam izražen smeđi iscjedak par dana prije menstruacije, sad ništa.
PAPA uredna, jajnici imaju formu policističnih, ali koncentracija cisti normalna, nema ih toliko da bi se dijagnosticirali kao takvi.
Inače imam terapiju Utrogestan, međutim ovaj i prethodni ciklus sam je zaboravila uzeti (16.-26. dan ciklusa).
Možete li dati svoje stručno mišljenje?
Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da su testovi negativni, najvjerojatnije je u pitanju hormonski disbalans. Savjetujem pregled i analizu hormona.

tihomir750

Poštovani doktore

Djevojka i ja smo imali odnose za vrijeme plodnih dana(na dan ovulacije 09.10) bez zaštite, nije došlo ejakulacije.
Dva/tri dana poslije dolazi do blagog krvarenja crvene boje kao kod menstruacije.
Zatim dva dana nema nikakvih tragova i danas opet krv malo veće količine crvene boje kao kod menstruacije.
Nikakvih drugih simptome nema. Menstruacija bi trebala bit tek za 8 dana(22.10).
Možete li dati mišljenje o čemu se radi?
Da li napravit neki test ili naručit na pregled ako će to sad u ovim vremenima bit moguće kako bi se znalo nešto više jer je do sad imala uredne menstruacije.

Hvala Vam unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, neka djevojka uradi test na trudnoću da se isključi implantacijsko krvarenje.