Da li je moguca trudnoca??

12345sanii

Dobro veče poštovani doktore,
Zanima me da li je moguća trudnoća u ovom slučaju.
Odnos se desio 21. dan ciklusa,sa sigurnošću ne mogu reći da su to bili neplodni dani jer su mi ciklusi neredovni.
Bez zastite je bilo nekih 20ak sekudni bez ikakve ejakulacije,nakon toga je stavio kontom i nije svršio dok je organ bio u rodnici tj. nije bio ni blizu ejakulacije nego vani,pa je ponovo stavio kondom i isto tako se ponovio i drugi odnos.Mensturaciju trebam dobiti za 3 dana a nemam nikakvih uobičajenih simtoma koje uvijek imam.Sad me zanima da li je moguce da je neki spermatozoid zavrsio u rodnici prilikom tih 20ak sekundi u slucaju da to nisu bili neplodni dani ili je nemoguće.Hvala na odgovoru unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na opisani način trudnoća nije moguća. Pričekajte menstruaciju.

Borgia

Bok! Jako sam zabrinuta. Kao prvo imam sindrom POCT i kroz godine sam svega 2, 3 puta imala svoju menstruaciju. Do nedavno sam pila kontracepcijske pilule i nakon što sam ih prestala piti u 7 mjesecu dobila sam menstruaciju 16.8. 12.9. Nakon toga, 25.9. sam bila kod ginekologa i rekla mi je da imam plodne dane. Dva dana nakon toga (27.9.) imala sam zaštičeni odnos. 4.10. I 8.10. sam također imala zaštičeni odnos, no 13. i 14. 10. sam imala nezaštičeni odnos gdje nije bila penetracija do same ejakulacije već smo prestala puno prije s odnosom. Po pravilu menstruacija je treba doći 9.10, ali još uvijek ništa. Zadnjih tjedan dana me boli donji dio stomaka, osjećam svrbež i imam iscjedak. Jedno vrijeme bijel, pa žut, jučer je bila blaga sukrvica i danas ujutro smečkast pa opet sukrvica. Da napomenem, sinoć sam stavila vaginaletu jer je mama rekla da bi mogla biti upala, ali ja sam zabrinuta da bi mogla biti i trudnoća pa kolike su sanše da i je?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost za trudnoću - odnosi bez ejakulacije u vrijeme neplodnih dana. Ako se želite uvjeriti uradite test na trudnoću.

adr1999

Pozdrav, poslednji zasticen odnos sam imala 27.08. menstruaciju sam dobila 13.09. Sad mi kasni 6 dana, koji su moguci uzroci kasnjenja i da li trudnocu mogu iskljuciti

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, budući da nakon menstruacije niste imali odnos, trudnoću možete isključiti. Menstruacija kasni zbog hormonske neravnoteže koja može biti uzrokovana stresom, promjenom tjelesne težine, pojačanom tjelovježbom...

Dragan1234

Poštovani doktore, pišem ukratko
Želio sam probat bez kondoma da osjetim kakav je osjećaj, točnije u erekciji stavio/gurnio jednom-dvaput i izvadio ga te stavio kondom i imao odnos koji je trajao oko 20min te sam izvadio i svrsio vani s kondomom
Kalendarski su plodni dani ali djevojka ima policistične jajnike
Imali mogućnosti trudnoće u ovom slučaju? Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ne postoji mogućnost da na opisani način dođe do trudnoće, bez obzira što su bili plodni dani.

Gile95

Postovani dr.Ivo Balenovicu.
Postoji li mogucnost trudnoce,ako je odnos bio 1 dana menstruacije sa mogucom ejakulacijom u rodnicu?
Cesto se spominje velika mogucnost trudnoce,ako ovulacija nastupi odmah nakon menstruacije,pa bih volio cuti vase strucno misljenje.
Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, životni vijek spermatozoida je oko 72 sata (najduže do 5 dana). Ovulacija se (u normalnom 28 dnevnom ciklusu) dešava oko 14. dana. Životni vijek jajne stanice je do 24 sata. U plodne dane se računaju tri dana prije i tri dana nakon ovulacije. Dakle, mogućnost trudnoće ne postoji, ona je samo teoretska.

mirjana.mirjana

Poštovani,
Poslednju menstruaciju sam imala 8.11. Ciklusi su 22-28 dana. Danas sam imala prvo zaštićeni sexualni odnos, ali s obzirom da momak nije mogao da ejakulira, skinuo je kondom i i nakon toga penetrirao je 6-7 puta. I, opet nije ejakulirao. Zanima me da li može da dođe do trudnoće? Ako se uzme i ovo da je 1h pre ovog odnosa imao ejakulaciju.
Zabrinula me ova situacija. Da li ima potrebe da popijem pilulu za dan posle?
Hvala unpared.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, sve se desilo u vrijeme neplodnih dana, stoga ne postoji mogućnost trudnoće.

Lesty

Dobar dan,
Zadnji spolni odnos sam imala 23.8, inace mi rijetko kad menstruacija dođe isti dan, nakon toga sam imala menstruaciju 17.9., 20.10. obje su trajale 4 dana, a zadnju sam dobila 25.10., ali trajala je samo dva dana i bilo je jako malo krvi, da li postoji mogucnost da sam ipak trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenim podacima ne postoji mogućnost trudnoće.

Mar1999

Prije par dana sam imala odnos koji je započeo petingom i ušao je par puta u mene bez zaštite nekih 10tak sek. I nakon toga je odnos bio sa zaštitom. Dan poslije pojavilo mi se malo krvi i sada ne znam je li to od odnosa ili je to bila ovulacije. Postoji li šansa za trudnoću?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom ne postoji mogućnost trudnoće. Ako je bila sredina ciklusa moguće da se radilo o ovulacijskom krvarenju. Prerano je za eventualno implantacijsko krvarenje. Ono se javlja desetak dana nakon oplodnje.

M3313

Poštovani,
Naime dečko i ja smo imali nezaštićena dva spolna odnosa u razmaku od sat, sat i pol, 3. dan nakon ovulacije. Ejakulacije u rodnicu nije bilo. Ciklus mi inače traje 26,27 dana i zanima me postoji li mogućnost trudnoće. Simptomi pmsa su prisutni i trebam dobiti danas

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ste sigurni da je bio 3. dan nakon ovulacije, tada ne postoji mogućnost trudnoće jer je životni vijek jajne stanice do 24 sata (nakon ovulacije).

zmaj11

Poštovanje
Zadnju menstruaciju sam imala 23. 11 nezašticeni odnos sa ejakuacijom sam imala 28 i 29. 11 , te 5. 12 mi se pojavio neki iscjedak rozo, smeđi i to je trajalo 1 dan ,. Ciklus mi je nereodvit te varira od 23 do 29 dana . Dali mi možete reci dali postoji mogucnost trudnoce te uzrok tog krvarenja na 1 dan , te moram nspomenuti da su mi bolovi kao da menstruaciju sam imala .
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, uradite test na trudnoću. Možda se radilo o implantacijskom krvarenju.