Da li je moguca trudnoca??

M3313

Poštovani doktore,
Postoji li mogućnost lažne menstruacije nakon kašnjenja menstruacije? Naime dobila sam menstruaciju nakon 3 dana kašnjenja, inače mi je ciklus redovan. Imam sve simptome pmsa i jednako je bolna. Da napomenem pila sam nevenov čaj jučer i mislim da je to utjecalo i potaklo krvarenje. Je li moguća trudnoća? Lp

Bisa30

Juče mi je dr Ivo Balenović odgovorio na pitanje a nisam stigla da odgovorim i sada ne mogu da nađem svoj post pa pišem ovde. Ukratko zanimalo me koji je odnos doveo do začeća. Ponoviću pitanje.
-po ultrazvuku poslednja menst.bila je 20.avg
- 1.septembra odnos sa ejakulacijom unutra, tih dana sam primetila da imam sektet sa crvenim tačkicama
-6.septembra odnos sa kondomom, ejakulacija van usled nekoliko minuta oralnog zadovoljavanja. 9.sept braonkasto krvarenje jedan dan
-15. sept pozitivan test a 17. sept na pregledu endometrijum uvećan 22mm. 25. septembra viđen gestacijski mešak 9mm i trudnoća od 5 nedelja.
Dr Ivo je odgovorio da je do trudnoće došlo od odnosa 1.sept.
Hvala na odgovoru i samo bih pitala da li stvarno nema nikakve šanse da je trudnoća od drugog odnosa?

anair

posljednji odnos( zaštićen) bio 28.9..poslije toga dvije normalne menstruacije 19-24.10 i 16-21.11 .. par dana nakon zadnje menstruacije dan dva oko ovulacije (koja je i bila sudeći po iscjedku-rastezljiva kao bjeljanjak) pojavila se natečenost dojki i traje do danas ,,,prije 4 dana počele i mučnine po cijeli dan i tokom noći.i bolovi u leđima..menstruacija bi trebala doći za 4 dana..da li je to neki žešći Pms ili nešto drugo.. molim vaše mišljenje..lp

nina0967

Dobro vece, imam pitanje.

Ja i dečko smo imali ne zaštićeni odnos, 24.10, ali nije bilo ejakuliranja. Poslije toga sam dobila menstruaciju 06.11. trajala je 5 dana, bez bolova i bez bilo čega drugog. Poslije te menstruacije nismo imali nikakav odnos, a meni sad kasni menstruacija. Zašto kasni menstruacija?? Je li moguće da je došlo do trudnoće?? Inače ja imam 18 god, a on 19.

Unaprijed hvala Vam na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana M3313, prema navedenom radi se o normalnoj menstruaciji koja je malo kasnila.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Bisa, prema svemu navedenom 99,99% je trudnoća od odnosa 1.9.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana anair, budući da su nakon odnosa nastupile dvije menstruacije ne postoji mogućnost trudnoće. Simptomi su od pms-a.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana nina0967, budući da je nakon odnos nastupila menstruacija ne postoji mogućnost trudnoće. Menstruacija može kasniti zbog hormonske neravnoteže - najčešće uzrokovane stresom. Ako se želite uvjeriti uradite test.

ivana199015

Poštovani,
Molim za savjet. Zadnju menstruaciju sam imala 1.11., inače je ciklus redovit 30/31 dan. Sada mi menstruacija kasni 10 dana. Radila sam dva testa za trudnoću, jedan ujutro 5ti dan, drugi popodne 9ti dan. Oba su pokazala negativno. Prije mjesec i pol dana sam obavila ginekološki pregled UZV i papa, ova su bila u redu.
Sumnjam na trudnoću, no zbunjuju me rezultati testa.
Ginekologa ne mogu dobiti već dva dana...
Što mi je činiti, postoji li još uvijek mogućnost trudnoće?!

Hvala.

Zabrinutalana2

Postovani, decko i ja smo se zadovoljavali rucno na njegovom spolovilu je bila ta sluz koja izadje kad se on uzbudi ja sam zatim rukom dirala po svom spolovilu i bila sam vlazna, a taj dan mi je bila ovulacija dakle najplodniji dan, takodjer nevina sam. Citala sam prethodne odgovore i kako vidim ne moze se zatrudniti od te tecnosti tj sluzi. Zanima me sta ako ipak se radi o spermi da li moze doci do trudnoce ako se dirao sami ulaz vagine bez ikakve penetracije? I da li ste vi se susretali sa slucajevima da je nevina djevojka zatrudnila?

Zabrinutalana2

Postovani, decko i ja smo se zadovoljavali rucno na njegovom spolovilu je bila ta sluz koja izadje kad se on uzbudi ja sam zatim rukom dirala po svom spolovilu i bila sam vlazna, a taj dan mi je bila ovulacija dakle najplodniji dan, takodjer nevina sam. Citala sam prethodne odgovore i kako vidim ne moze se zatrudniti od te tecnosti tj sluzi. Zanima me sta ako ipak se radi o spermi da li moze doci do trudnoce ako se dirao sami ulaz vagine bez ikakve penetracije? I da li ste vi se susretali sa slucajevima da je nevina djevojka zatrudnila?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način postoji samo teoretska mogućnost trudnoće. Potrebno je da se određena količina ejakulata (oko 1ml) unese unutar rodnice. Kod žena koje još nisu imale spolne odnose, postoji teoretska mogućnost da se unese preko vode (kupanje u kadi)- Na opisani način šansa je gotovo ravna nuli.

Qwerty23

Dobro veče poštovani doktore. Imam pitanje. Pre 2 dana sam imao odnos sa devojkom. Imali smo odnos nakon koga sam ja završio vani, tačnije ona je to progutala.. Nakon sat vremena smo imali oralno zadovoljavanje nakon čega sam ponovo ušao u nju i opet završio vani, ponovo je progutala. Brine me da li je u međuvremenu nešto moglo da ostane u meni a da li je moguće da ostane u drugom stanju? Molim Vas odgovorite čim pre! Hvala Vam do neba!!!

Poštovani, molim Vas i hvala Vam na odgovoru unapred!!!
Pre 2 dana sam imao odnos sa devojkom i prvi put sam završio vani, tačnije progutala je.. Nakon sat vremena, ponovo smo imali odnos ali pre toga smo se oralno zadovoljavali i tek onda sam ušao u nju i opet završio vani to jest, ponovo je progutala. Zanima me da li je moguća trudnoća, ako je nešto u međuvremenu ostalo u meni ili ne? Znam da je pitanje možda glupo ali stvarno brinem. Molim Vas odgovorite i hvala Vam do neba!!!!!!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Qwerty23, mogućnost da dođe do trudnoće je samo teorija. Teško da je ostala dovoljna količina sjemena za oplodnju.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani 1marija23, mogućnost trudnoće je samo teorija gotovo ravna nuli.

Zabrinutalana2

Hvala vam puno, a ako se radilo samo o sluzi moze se iskljuciti trudnoca? Obzirom da je prava ejakulacija nastupila nakon 4-5 min. Menstruaciju trebam dobiti za nekih 6 dana, i imam bolne grudi kao i inace sa povremenim bolovima u jajnicima a imam strah da ti bolovi nisu povezani sa implantacijom.

Ivo Balenović, dr. med.

Simptomi su najvjerojatnije povezani s pms-om.

Kia2905

Pozdrav,
Zadnju menustraciju sam imala 20.11 nakon toga sam 3 puta imala odnos,ali sa prekinutim snosajem,apsolutno nije postojala mogucnost da sprema dodje do rodnice. I to su bili ne plodni dani .Medjutim,sad mi menustracija kasni 3 dana. Inace bude 30/31 dan. Imala sam bolove u krstima i grceve i imam bolne grudi,i danas imam osjecaj kao da ce prokapati ali nikako da de to desi. Brine me sto mi kasni, postiji li mogucnost jer sam zadnjih dana bila prehladjena ? Hvala Vam na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija može kasniti zbog mnogo razloga. Ako želite isključiti trudnoću sa 100% sigurnošću, uradite test.